Liepājā izstāde – Savādības

Tautiskā nokrāsā un ar humora dzirksti –
izstāde „Savādības”

Liepājas latviešu biedrības nama Izstāžu galerijā 12. augustā plkst. 18.00 tiks atklāta mākslinieka Jāņa Grabovska personālizstāde „Savādības”, kura interesentiem būs pieejama līdz 5. septembrim.

Šī ir Jāņa Grabovska 6. personālizstāde, kurā mākslinieks vēlas skatītājiem nodot tautisku nokrāsu un humora dzirksts vēstījumu, kas latviešu tautas mākslā, viņaprāt, ir ļoti maz.

Gleznās izpaužas ne tikai tematika, bet arī vairākas tehnikas – faktūras un materiālu nozīmes. Mākslinieks par izstādi stāsta: „Šajos darbos nav nekā nejauša. Viss ir pārdomāts. Neparasts var likties vien skatījums, redzes viedoklis vai attēlojums.”

Jānis Grabovskis ir ekspresionists, kurš vienmēr meklē jaunus, neparastus izteiksmes līdzekļus un lai tos saskatītu darbos, viņš apmeklētājiem rekomendē darbus skatīties tuvumā.

Izstādes autors ir bijis mūziķis – vijolnieks, strādājis gan Liepājas simfoniskajā orķestrī, gan Liepājas mūzikas skolā. Bet paralēli mūzikai, jau sen mākslinieka daiļradi papildina arī mākslas darbi.

Gleznošanas tehniku palīdzējis apgūt vienīgais skolotājs un jaunības dienu draugs – Kuldīgas mākslinieks Vilnis Rasa.
Būsiet mīļi gaidīti Liepājas latviešu biedrības nama Izstāžu galerijā apskatīt gleznas, kurās virmo tautiskas nokrāsas un humora dzirksts.

Liepājas latviešu biedrības nama
projektu vadītāja
Madara Pūķe

Paldies, ka izlasījāt šo ziņu, neaizmirsti abonēt (ja kas bez maksas) jaunākos rakstus!

ABONĒŠANA!

 

Dalies ar šo ziņu

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

scroll to top