Foto izstāde, Liepājā tikšanās ar otro pusi

Foto izstāde.

 “Otra puse”, Liepājas Latviešu biedrības namā. Līdz 3. augustam 2012.gadā, Liepājas Latviešu biedrības nama izstāžu galerijā iespējams apskatīt fotogrāfiju izstādi „Otra puse”.

Šī izstāde ir Talsu fotokluba un fotogrāfu apvienības Foto mobilizācija kopīgs projekts, kurš tika iecerēts pirms gada.

Šobrīd tam ir redzams rezultāts – 24 autori, pa 12 autoriem no katras grupas, atspoguļojuši mūsu dzīves otru pusi. Izstādē ieraugāms bērna, mākslinieka, sievietes, vīra, ārsta u.c. pilsoņu skatījums.

Talsu fotoklubs šogad nosvinēja savu 13. pastāvēšanas gadadienu.

 Foto izstāde, OTRA PUSE Talsu fotoklubu pārstāv.

Iveta Dorbe, Juris Zandersons, Kaspars Poriņš, Dace Grosvalde, Gints Gerhards, Uldis Balga, Diāna Alksne, Dainis Kārkluvalks, Rūdolfs Liepiņš, Jānis Heidemanis, Aija Liepiņa, Ilgonis Grosvalds.

Par savu Otro pusi Irēna Bērza: –

ir pierasti tvert skaisto vai neglīto tai mirklī , kad to pamanām…Un tam nav vajadzīgs nedz pamatojums, nedz iedziļināšanās.

Daudz sarežģītāk man bija fiksēt kāda notikuma dažādās aspekta puses, jo redzētais lika ne tikai intuitīvi nospiest slēdža pogu, bet arī skaidri noformulēt to, kas lika man saskatīt mirkļa *otru pusi*………
Kaspars Upītis:

Tikai pilnīgi ideāli apaļam priekšmetam nav svarīgi no kuras puses uz to raugāmies. Viena puse bez otras puses neeksistē. Visu uzreiz saredzēt nevar, jo fotogrāfija fiksē tikai to pusi, pret kuru pavērsts objektīvs.

Es savās fotogrāfijās rādu vienu pusi, bet vai tā ir pirmā vai otrā, iekšpuse vai ārpuse, pareizā vai nepareizā, atļautā vai noliegtā? Kā mēs varam saprast puses, ja pat pusi no sevis neredzam?

No kuras puses ir Patiesība – no pirmās vai otrās puses?

Iveta Pērkone:

“Ir šī puse un otra puse. Šajā pusē tā puse ir otra puse, bet tajā pusē šī puse ir otra puse. Otra puse ir kā pārsteigums, atklājums, piedzīvojums, pretstats, patiesība, iedomas… – ko mēs vēlamies ieraudzīt?

Un kurā pusē mēs esam?”
Fotomobilizācija ir pirms četriem gadiem izdomāts nosaukums, kura paēnā aptuveni reizi mēnesī šos visus gadus notiek dažādas tikšanās, plenēri, veidotas izstādes. Šajās reizēs tiek dzerta tēja un kafija.

Bet dažiem no malas šķiet, ka tikšanās reizēs tiek par daudz runāts. Vēl pasākumiem raksturīgs, ka tiem nav nekādu noteikumu.

Daži mūsu apgalvojumi par Fotomobilizāciju:

Ik mēnesi tiekamies, lai viens otram atklātu saprasto, ieraudzīto, parādītu safotografēto, uzdotu jautājumus, kuri radušies.

FM ir tikšanās vieta fotogrāfiem, fotoamatieriem un foto cienītājiem, kuri vēlas zināt ko vairāk kā tikai fotoaparāta cenu…

Lai būtu laba fotogrāfija – fotogrāfā mobilizējam visu: mākslu, mūziku, literatūru, teātri…
Mēs neiegrožojam sevi ar 1905. gada likumiem… 🙂

Mums šķiet, ka foto ir arī kas intelektuāls un filozofisks, ne tikai dzelži, stikli…

Fotoizstādē OTRA PUSE Fotomobilizāciju pārstāv:

Dainis Ozols, Kaspars Upītis, Anita Ozoliņa, Ivars Ikass, Harijs Zemītis, Dainis Lisovskis, Dace Voitkēviča, Irēna Bērza, Inese Grizāne, Māra Pakalne, Anita Saka, Iveta Pērkone.

Tikties ar autoriem Otrajā pusē būs iespējams izstādes slēgšanas svētkos
3. augustā. Laipni lūgti!

Izstāde kurators – Harijs Zemītis.

Labu Dienu!

 

Paldies, ka izlasījāt šo ziņu, neaizmirsti abonēt (ja kas bez maksas) jaunākos rakstus!

ABONĒŠANA!

 

Dalies ar šo ziņu

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

scroll to top