Liene Bernāte ar izstādi EXPONERE.

Liene Bernāte.

Lienes Bernātes gleznas izstādē EXPONERE, Liepājas latviešu biedrības nama galerijā, maija mēnesī, ir parādītas publikas apskatei bez īpaša izstādes idejas koncepta. Latīniskais nosaukums jau vedina uz domu, ka tā ir gleznu parādīšana, publiskošana, kura notikusi nejaušības dēļ.

Gleznu autore izstādē parāda gleznas, kuras tapušas laika periodā no 2007. līdz 2011. gadam, kuras gan eksponētas iepriekš, gan nav eksponētas nekur citur, bet vienkopus redzamas izstādē EXPONERE, ļauj skaidrāk aptvert gleznu autores rokrakstu un radošas iezīmes.

Gleznām raksturīgā autores meditācija (gleznu nosaukumi „Ziemas klusums”, „Rīta tēja”, „Lietu daba”, „Augusts”, „Klusā daba ar sarkano šķīvi”, „Ainava ar ošu birzi” un citas) atsedz pasaules skatījuma vienkāršību un iekšēju inteliģenci, neaizmirstot uzrunāt skatītāju latīniski.

Gleznotājas Lienes Bernātes gleznu tehniskais risinājums paliek uzticīgs amatam, tā eļļas glezniecības nosacījumiem, izmantojot paletes nazi jeb mastihīnu mijā ar otas triepienu.

Liene Bernāte 1999. gadā beigusi Latvijas Mākslas akadēmiju ar glezniecības diplomu. Kopš 2000. gada strādā Liepājas mākslas vidusskolā par gleznošanas skolotāju. Izstādēs piedalās kopš 1995. gada.

 

Izstāde Liepājas Latviešu biedrības nama Galerijā apskatāma no 2. – 31. maijam.

 

Liene Bernāte

Paldies, ka izlasījāt šo ziņu, neaizmirsti abonēt (ja kas bez maksas) jaunākos rakstus!

ABONĒŠANA!

 

Dalies ar šo ziņu

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

scroll to top