Lielpilsēta, par dzīvošanas niansēm no dažādiem aspektiem

Lielpilsēta.

Lielpilsētas jokodamies saucam par namu džungļiem, mēs pat nenojaušam, ka tā ir patiesība. Tevi ieskauj augstceltnes un ceļu troksnis. Pie tā var pierast, ko tu jau esi izdarījis. Nu vismaz es tā ceru, citādi tā nav vieta kur tu vēlētos dzīvot ilglaicīgi.

Nav noslēpums, ka dažās pasaules pilsētās smoga un izplūdes gāzu dēļ cilvēki neiziet uz ielas bez aizsargmaskām. Ja domā, ka galīgi sabiezinu lielpilsētu “krāsas”, tad zini, smogs ir ierasta lieta daudzās Indijas, Ķīnas un pat Eiropas pilsētās.

Lielpilsēta, kā izdzīvot trakulīgā ritmā?

Lielpilsēta ar savu trakulīgo ritmu dažreiz liek aizmirst par to, kas ir harmonija un miers. Darba kļūst vairāk, stress un pārslodze kļūst par ikdienas praksi. Protams, tev iezogas šaubas un arvien uzmācīgāk domās iezogas jautājumi, kā neļaut metropolei uzsūkt emocijas un iekšējo līdzsvaru?

Par to tad arī pastāstīšu. Meditācija, vingrinājumi un savlaicīga atpūta ir diezgan acīmredzamas atbildes. Dažreiz to visu kaut vai vienu darbību, vienkārši nevar iekļaut ikdienas rutīnā.

https://lv.wikipedia.org/wiki/Lielpils%C4%93ta

Darbdienas beigas, darbā esi atstājis gandrīz visus savus spēkus. Tu atgriezies mājās un dod priekšroku relaksācijai uz muguras, protams, uz savu mīļo dīvāniņa, kas lieliski, it kā nejauši, novietots pie televizora. Galu galā tev ir tik daudz rūpju!

Tev ir jāuzkrāj nauda atvaļinājumam, jāatmaksā hipotēkas un kredīti, jāgatavo vakariņas visai ģimenei un neaizmirsti pastaigāties ar suni. Nu labi, suni atstāsim vīra pārziņā.

Lielpilsēta ir lielas un mazas nepatikšanas.

Pienācis brīdis tev ieteikt, cik viegli ir atpūsties trakulīgajā dzīves ritmā.

Vienkārši vari sēdēt uz zemes.

Kad tu sēdi pie rakstāmgalda vai brauc ar automašīnu, tavs ķermenis atrodas nedabiskā pozā. Šī pozīcija neiesaista svarīgos muguras muskuļus, kas mūs atbalsta.

Kad mēs pieceļamies, mūsu mugura joprojām ir atvieglota. Šādas krasas stāvokļa izmaiņas kaitē gan kauliem, gan muskuļiem. Tāpēc, kad vien iespējams, sēdiet uz zemes vai grīdas. Tas nostiprina jūsu stāju un padara jūs elastīgāku. Turklāt tas ļauj sajust līdzsvaru gan fiziski, gan garīgi.

Lielpilsēta, strādājiet ārā!

Pilnīgi bez jokiem, tomēr, šis padoms nav piemērots jebkura veida aktivitātēm. Vismaz mēģini pavadīt savu brīvo laiku svaigā gaisā. Lielpilsēta, protams, nav augstas kalnu virsotnes ar kristāldzidru gaisu.

Tomēr, pavadot laiku ārpus darba vietas, pat īslaicīgi, tiek aktivizēta lielākā daļa smadzeņu zonu, kas dod enerģiju. Tas noderēs un kļūs par papildu spēka elpu tev un to jutīs tev apkārtesošie cilvēki.

Lielpilsēta

Kustība ir dzīve.

Neaizmirsti ik pa laikam ieturēt pauzi un nedaudz pastaigāties, piemēram, pa biroju. Turklāt dažus darbus var paveikt sēžot parkā vai principiāli dabā, kā nekā tu esi vērtīgs darbinieks un vari to atļauties.

Ja kas, pat lielākā pilsētā vari atrast iespēju to izdarīt. Sarunā darba tikšanos ārpus darba vietas, piemēram, biroja ēkas malā vai kur citur. Tu ne tikai turpināsi strādāt, bet arī sadedzināsi kalorijas un uzlādēsies ar vitālu enerģiju.

Lielpilsēta

Šķidrumi un ēdiens.

Būsi pārsteigts, bet liels enerģijas daudzums tiek tērēts ēšanai. Mēs pieliekam pūles, lai sakošļātu pārtiku. Šādas maltītes negatīvi ietekmē gan gremošanu, gan apziņu. Ja ir iespēja sasmalcināt ēdienu, noteikti to dari. Vai arī biežāk ēd zupas un citus “šķidros” ēdienus.

Lielpilsēta, biežāk klusējiet.

Šīs prakses mērķis ir nodrošināt, ka Tev beidzot ir laiks pašam sev. Nerunā ne ar vienu un vismaz uz dienu “attālinies” no ārpasaules, tas nenozīmē, ka tev būtu jāsēž četrās sienās.

Lielpilsēta pēc savas būtības nozīmē pūļus un pastāvīgu saziņu ar cilvēkiem, tāpēc klusums tev būs jauna pieredze. Noteikti pamanīsi, kā tev būs brīvs laiks pārdomām, vingrojumiem, pašiedvesmai, mieram un garīgai atpūtai.

Tas, kas ieslēdz tavu izdzīvošanas instinktu, nav miers un harmonija. Reizēm tu varat atstāt vēlmi pēc līdzsvara mājās un doties ārā, lai meklētu aktivitātes maiņu.

Galu galā viss šis diskomforts un briesmu sajūta liek mums justies dzīviem. Pasaule drīz nonāks robotu verdzībā, tāpēc nepalaidiet garām iespēju sajusties, kā personība sev. Jā sev, neatkārtojamajam un unikālajam, jo identiskas kopijas nav un nevar būt.

Atceries to!

Labu Dienu!

 

Paldies, ka izlasījāt šo ziņu, neaizmirsti abonēt (ja kas bez maksas) jaunākos rakstus!

ABONĒŠANA!

 
Noklikšķiniet, lai novērtētu šo ziņu!
[Kopējais: 0 Vidējais: 0]

Dalies ar šo ziņu

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

scroll to top