Lielbritānija izstājas no Eiropas Savienības, BREXIT uzvarēja
Lai skatītu svarīgu reklāmu, piemeklētu tieši TEV, izslēdz reklāmu bloķētāju! Raksta turpinājums zemāk:
No malas skatoties pie BREXIT uzvaras, pirmkārt, vainojams pats Lielbritānijas premjers.
Kāpēc? Viņš taču aģitēja par palikšanu ES!
Ja atceramies neseno pagātni, tad Lielbritānijas premjerministrs Deivids Kamerons 2013.gada janvārī apsolīja, ka laikā no 2015. līdz 2017.gadam tiks sarīkots referendums par valsts dalību ES.
Ar nosacījumu, ja viņa vadītā Konservatīvo partija uzvarēs parlamenta vēlēšanās 2015.gadā. Nu ko, viņam izdevās pat vairāk, Lielbritānija izstājas no Eiropas Savienības.
Tagad jau noticis fakts, referendumā guvuši uzvaru valsts izstāšanās no Eiropas Savienības- BREXIT.
Kas notiek pasaulē?
Reaģējot uz referenduma rezultātiem, strauji krīt arī naftas un akciju cenas pasaules biržās. Vēl pirms galīgajiem rezultātiem mārciņa nokrita par desmit procentiem.
Vai tagad briti būs neatkarīgi?
It kā jau –JĀ! Tomēr, būs daudz grūtību, jo būs jāpārslēdz muitas un tirdzniecības līgumi ar ES, kas aizņems laiku un naudu.
Dabas resursiem bagātākais reģions Skotija paziņoja ka nākotni redz Eiropas Savienībā, iespējams, ka Skotija veido savu valsti un izstājas no Lielbritānijas.
Kā rīkosies Eiropas Savienība?
Ja pārējās valstis gribēs lai Eiropas Savienība pastāv, tad tiks darīts pilnīgi viss, lai Lielbritānijas izstāšanās pašai Lielbritānijai nebūtu veiksmes stāsts.
Iespējams, ka no šīs izstāšanās Latvija var zaudēt būtiskas naudas “piešprices” no Eiropas Savienības. Var apstāties daudzi ceļu remontu projekti, kā arī siltināšanas un citi celtniecības nodomi.
Par latvju bāleliņiem Anglijā.
Tie kas tur strādā- turpinās strādāt. Tie kas dzīvo no pabalstiem, tos piespiedīs atgriezties, starp viņiem nebūs elite, speciālisti, akadēmiķi. Šeit atgriezīsies problemātiskā daļa.
ES ierēdņiem nāksies atlikt vasaras brīvdienas un gatavot Lielbritānijas juridisko izstāšanos. 1.jūlijā ES Padomē prezidējošo valsti Nīderlandi nomainīs Slovākija, kurai būs jāorganizē pasākumi, lai Lielbritānija varētu izstāties no ES.
Apmēram tā.
Kā Jūs skatāties uz BREXIT un paredzamu LVEXIT procesu? Iespējamu, jauna bloka izveidi-ziemeļvalstu bloks.
Ko domājat?
Latvijai jāsāk modelēt situāciju, kas notiks, ja, piemēram, četru gadu laikā ES sabrūk.
Jāizstrādā stratēģija un rīcības plāns, kā arī jāsāk domāt par lielāku ekonomisko neatkarību un iespējams būtu prātīgi sākt atteikties no ES saņemtās naudas, aizstājot finansējumu ar tirgus ekonomikas principiem, kas palielinātu konkurētspēju nākotnē.
Skotija savu nākotni redz Eiropas Savienībā (ES), piektdien paziņoja Skotijas premjerministre Nikola Stērdžena.
Tātad, skaidrs, ka Skotija izstāsies no Lielbritānijas.
Lielbritānijas referenduma rezultāts ir salīdzinoši riskanta zīme Baltijas valstīm, tostarp arī Latvijai, jo šis solis ietekmēs drošības sajūtu.
Krievijai lielākas iespējas ietekmēt Latviju
Pie britu brexit ir vainīga infantilā EK ar Junkeru priekšgalā un prātiņu izkūkojušā Merkele, kura tos migrantu pūļus saaicināja un joprojām vēl aicina ES