Nodokļi, lielākais nodokļu shēmotājs Liepājā

Nodokļi.

Liepājā pirmdien  bija slēgtas abas uzņēmuma „Pica serviss” picērijas „Čili pica” un restorāns „Barons Bumbier’s”. Ar tādām ziņām liepājniekus aplaimoja masu mediji. Uzreiz radās jautājums. Kas noticis ?

Nodokļi nepatīk.

Vēlāk jau tapa zināms, ka Valsts Ieņēmumu dienesta (VID) Finanšu policija veica kratīšanas uzņēmuma „Pica serviss” struktūrvienībās visā Latvijā, kopumā nopratinot ap 300 cilvēku.

Iemesls bija daudzu liepājnieku sūdzības raidījumam „Nekā Personīgi”, kas tad arī veica pārliecinošu un labi organizētu savu izmeklēšanu.

Konkrētā uzņēmu ķēde pieder Liepājā pazīstamam uzņēmējam Aloizam Norkusam, kas uz franšīzes pamata izmanto Rīgā populāro picēriju “Čili Pica” vārdu.

Zīmols „Čili Pica” pieder Lietuvā reģistrētam uzņēmumam, kuram ar notikušo gan nav nekāda sakara, bet ir dzirdēts, ka viņi izskata iespēju atsaukt sava zīmola izmantošanu negodīgam uzņēmējiem.

Uzņēmuma lielākais īpašnieks ir bijušais Liepājas domes deputāts, tagadējais Liepājas Speciālās ekonomiskās zonas valdes loceklis Aloizs Norkus. Uzņēmumā daļas pieder arī Montai Magonei un Inesei Ganconei.

Finanšu policijas pārvaldes direktors Kaspars Čerņeckis uzskata, ka veiktās kratīšanas uzņēmuma struktūrvienībās bijušas rezultatīvas.

Izņemts liels daudzums dažādu lietisko pierādījumu.

Katrā no desmit kratīšanas vietām pratināšanas process ildzis vismaz sešas stundas. Daļa policistu strādāja vēl visu nākamo nakti. Firmas birojā Zemnieku ielā Liepājā tika meklēti speciālisti, kas spētu atvērt seifus.

Čerņeckis stāsta, ka uzņēmums tiek turēts aizdomās par tā sauktās «melnās kases» turēšanu, no kuras darbiniekiem maksātas aplokšņu algas.

Kāda darbiniece, kas strādājusi uzņēmumā, pastāstīja, ka nodokļu nemaksāšanas shēma darbojusies jau sen. Bailēs zaudēt darbu, darbinieki par to nav ziņojuši attiecīgajām iestādēm.

Izrādās, ka parasti katrā krodziņā bijuši vismaz divi kases aparāti. Viens oficiālajai, „baltajai kasei”, otrs  „melnajai”.

Ēdienu cenas klientiem nemainījās, taču, atkarībā no tā, kuras kases zonā sēdēja klients, atšķīrās čeki.

Darba dienas beigās, baltās un melnās kases naudas summas tika saliktas atsevišķos maisiņos un aizvestas uz firmas biroju. Melnajā kasē aizgājusi apmēram trešā daļa no ienākumiem.

Lūk tā mūs apzog, jo nodokļu nemaksātāji ir zagļi. Tāpēc jau nav ko brīnīties, ka nepietiek naudas sociālajām vajadzībām un veidojas valdības nespēja maksāt adekvātas algas daudzu profesiju pārstāvjiem.

Visvairāk izbrīna Liepājas VID.

VID Liepājas nodaļas darbinieki apgalvo, ka neko aizdomīgu ar čekiem neesot manījuši. VID Liepājas klientu apkalpošanas centra vadītājs Jānis Tiļuks stāstīja, ka nekad neesot gājis pusdienās uz kaimiņos esošo restorānu.

Kāda cita VID darbiniece  stāstīja, ka uz krodziņu ejot svētku reizēs, bet čekos nekad neesot iedziļinājusies.

Toties VID inspektores pat apgalvoja , ka tur vis ir kārtībā…

Gan Liepājas nodaļas darbinieki, gan VID preses sekretāre Agnese Grīnberga skaidroja, ka Liepājas nodaļas uzdevums neesot ķert nodokļu nemaksātājus.

Tas jādara VID Kontroles pārvaldei Rīgā, kas, savukārt, šādu Liepājas kolēģu attieksmi atzina par dīvainu.

Kriminālprocesā aizdomās turamā statusā pašlaik ir tikai viena persona … Monta Magone, kura ir vienīgā uzņēmuma „Pica serviss” valdes locekle.

Kura pēc manām domām tad arī „sēdēs”,  jo Norkus taču neko nezinās, kas notiek viņam piederošajos uzņēmumos.

Savukārt uzņēmuma īpašnieks Aloizs Norkus kopš notikušajām kratīšanām nav redzēts.

Varbūt jau tērē sazagto naudu Krievijas izklaides vietās. Vai vienkārši “shēmo” aizstāvības runu savos daudzajos īpašumos.

Nodokļi

Labu Dienu!

 

Paldies, ka izlasījāt šo ziņu, neaizmirsti abonēt (ja kas bez maksas) jaunākos rakstus!

ABONĒŠANA!

 

Dalies ar šo ziņu

6 Atziņas “Nodokļi, lielākais nodokļu shēmotājs Liepājā”

 1. jojojo saka:

  Zagts ir ar vērienu…
  Norkus ir Liepājas Pētertirgus valdes priekšsēdētājs un līdzīpašnieks plaša profila uzņēmumos, kas nodarbojas gan ar pārtikas apstrādi, tirdzniecību un sabiedrisko ēdināšanu, gan ražošanas iekārtu uzstādīšanu, ūdens apgādi un elektroenerģijas ražošanu. Viņam pieder 16 nekustamie īpašumi Liepājā un tās apkārtnē, kā arī Rīgā,

 2. laimisk saka:

  Nav ko bēdāt viss ir uzpirkts…

  1. oh jojo saka:

   @laimisk,

   Liepājas VID un citas kontrolējošās institūcijas nekad “neredz” cūcības ko dara vietējais ķeizars Aloīzs Norkus.
   Ja ekonomikas policija drusku pastrādātu Liepājā, tad tie Rīgas tv rādītie sižetiņi nobālētu.

   Liepājā apgrozās ļoti liela nauda. Lieta tāda, ka vietējās nozīmes avīze “Kurzemes vārds” ir diezgan impotents par faktiem, kuri attiecas uz reklāmdevējiem.

   Vis nopirkts un pārpirkts , tāpēc jau var zaļi dzīvot zagļi Liepājā.

 3. liepaj saka:

  Tad nu gan brīnums … melnā kase. Tikai žēl, ka tādām lietām uzmanība tiek pievērsta tikai ar tv iejaukšanos. Manā iepriekšēja darba vieta tāda bija, bet, kad to pastāstu vid uzticiibas taalrunim Liepājā – neviens pat aci nepacēla.

  1. vilni saka:

   @liepaj,

   Liepājas godīgie cilvēki labi atceras, kā Norkusa, Aizezera, Vaiteika, Tiļuka draudzīgā savienība čakarēja potenciālos biznesa konkurentus. Ar VID un citu valsts represīvo iestāžu palīdzību šie cilvēki vismaz gadus 15 šantažēja Liepājas un Liepājas apkaimes uzņēmējus.
   Atgādinu, ka Liepājā pie grožiem ir tie paši blēži un partneri, kas to visu pieļāva un atbalstīja.

   Roka roku mazgā …abas baltas !

 4. fdfd saka:

  Leitis ir aizmucis pie brāļukiem.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

scroll to top