Lielais ceļojums kosmosā, Voyager 1.

Voyager 1

Šodien… 5.septembrī paiet 44.gadi kopš ir palaists kosmiskais aparāts “Voyager 1″…
“Voyager 1” ir kosmiskais aparāts, kurš paredzēts Saules sistēmas ārējo planētu un starpplanētu vides pētīšanai.

Tieši Tev piemeklēta reklāma! Ja neredzi izslēdz reklāmu bloķētāju! Interesanti kas tur ir?

Tas tika palaists 1977. gada 5. septembrī un joprojām darbojas. Voyager 1 pārlidoja Jupiteru un Saturnu un bija pirmais aparāts, kurš ieguva detalizētus šo planētu pavadoņu attēlus.

“Voyager 1” ir pagaidām vistālāk no Zemes esošais cilvēku veidotais aparāts. Uz doto brīdi Voyager 1 atrodas 17.4 milijardus km no saules.
Signāls , ko raida kosmiskais aparāts līdz zemei nonāk 16 stundās.

“Voyager 1” tika veidots tā, lai varētu izmantot tolaik jauno metodi … gravitācijas manevru. Veiksmīgas apstākļu sakritības dēļ, “Voyager” aparātiem tika radīti laikā, kad lielās planētas:

Jupiters, Saturns, Urāns un Neptūns, atradās pozīcijās, lai sekmīgi veiktu gravitācijas manevrus.

Lai gan teorētiski bija iespējams viena lidojuma laikā apmeklēt visas četras planētas, finansējums tolaik tika piešķirts tikai divu planētu (Jupitera un Saturna) izpētei.

Voyager 1

Jāpiebilst, ka ir arī “Voyager 2”, kas tika palaists divas nedēļas ātrāk, tāda maza neizpratne ir apstāklī… kāpēc NASA pirmo nokristījusi par otro….

“Voyager” aparātos atrodas arī vēstījums citplanētiešiem. Katrā aparātā atrodas zelta plate ar fonogrāfiski ierakstītiem attēliem un skaņu, kuri izvēlēti tā, lai attēlotu dzīvības un kultūras dažādību uz Zemes.

“Voyager 1” nelido nevienas konkrētas zvaigznes virzienā, taču pēc apmēram 40 000 gadiem tas atradīsies tikai 1,6 gaismas gadu attālumā no AC+79 3888. Tā ir zvaigzne Žirafes zvaigznājā.

Apmeklē šo vietu, kur detalizēti ir parādīta “Voyager ” misija.

Labu Dienu!

 

Paldies, ka izlasījāt šo ziņu, neaizmirsti abonēt (ja kas bez maksas) jaunākos rakstus!

ABONĒŠANA!

Ja tev patīk raksti un tu vēlies atbalstīt turpmāko attīstību Kllproject.lv uzsauc kafijas tasīti kolektīvam, kas par to teiks lielu PALDIES! To var izdarīt ātri un vienkārši ar PAYPAL vai kredītkarti. Drošību garantējam!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *