Lidojošais automobilis, lidot ir patīkamāk, jau no garāžas

 

 

Lidojošais automobilis, kādam tas ir sapnis un dzīves moto.

Gandrīz vai, kā būt zaļajam un  braukt ar ekoloģiski tīru auto, kas brauktu ar “elektrību” vai biodegvielu.

Citam liekas interesanti vadīt auto, kas brauc pa koplietošanas ceļiem un var arī lidot, kā lidmašīna.

Lidojošais automobilis.

Terrafugia Transition pēc būtības ir neliela lidmašīna ar četriem riteņiem un automātiski saliekamiem spārniem. Jāpiemin, ka šim hibrīda autiņam vajadzēs ne tikai auto vadīšanas tiesības, bet arī lidotāja licenci.

Maksās šāds lidojošais automobilis “nieka” 194 tūkstošus dolāru un ir arī domāts par sērijveida ražošanu,  jo prototipi, kā ne kā,  jau lido. Jāsaprot , ka pagaidām tā ir realizēta drosmīga ideja, bet līdz masveida pielietošanas iespējām vēl  tāls ceļš.

Lidojošais automobilis
Lidojošais automobilis, lidot ir patīkamāk, jau no garāžas
Taču šis nav pirmais lidojošais automobilis.

Pirmais lidojošais automobilis ar nosaukumu “Skycar” parādījās pārdošanā jau 2005.gadā. Tas gaisā attīsta ātrumu līdz 560 kilometriem stundā un strādā ar videi nekaitīgo spirtu. Vienīgajam šī aparāta eksemplāram ražotājs noteicis cenu – 3,5 miljoni dolāru.

Ārēji četrvietīgais transportlīdzeklis atgādina nākotnes lidaparātus no “Zvaigžņu kariem”.

Lidojošais automobilisLidojošais automobilis

Tas paceļas un nolaižas vertikāli, ar galonu spirta var nolidot aptuveni 34 kilometrus un, kā apgalvots katalogā, “tas ir tikpat drošs, pieņemams cenas ziņā un vienkārši vadāms kā automobilis”.

Lidojošais automobilis ir jauks un dārgs sapnis, bet varbūt tas ir sapnis, kas piepildīsies! Tomēr, ja apsver šīsdienas realitātes, tad ir par ko padomāt. Ja mēs pārejam uz elektriskajiem automobiļiem, tad tas būs tikai sapnis. Akumulatori sver daudz! Ar tādu svaru nepalidosi. 🙂

Labu Dienu!

 

piter

Šeit ir savākti materiāli, kas man liekas saistoši un ieteicami citiem lasītājiem! Tā ir ērti! Glabāt visu šeit un dalīties visā ar draugiem. Ja, Jums mani raksti liekas interesanti, esmu priecīgs! Domāju, ka "kllproject.lv" auditorijā pārsvarā ir gudri, tehniski izglītoti un par sevi pārliecināti cilvēki. IZGLĪTĪBĀ IR SPĒKS!

Ieraksti komentāru

Tava e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *