Lībija pārvēršas kara laukā.

Latvija atbalsta sabiedroto valstu koalīcijas mērķus “par vienotu un apņēmīgu rīcību, kas apturētu Muammara Kadafi režīmam lojālās Lībijas armijas vardarbību pret savu tautu”. Ja parasītu man …domāju, ka lībiešiem pašiem būtu jātiek galā ar problēmām savā valstī.

Nemieri Lībijā sākās 15.februārī. Nemiernieki protestē pret Kadafi režīmu, kas valstī valda jau 40 gadus. Pašlaik valsts faktiski ir sadalījusies divās karojošās nometnēs – rietumu daļa ir Kadafi kontrolē, bet austrumos valda nemiernieki.

Francijas kaujas lidmašīnas 19.martā veikušas pirmās kaujas operācijas Lībijā, iznīcinot vairākas Lībijas armijas tehnikas vienības.
Militārām akcijām Lībijā sākušas gatavoties arī Lielbritānijas, Kanādas un citu koalīcijas valstu armijas, savukārt ASV paziņojusi, ka savu sauszemes karaspēku uz Lībiju nesūtīs, taču sniegs nepieciešamo miltiāro atbalstu sabiedrotajiem.

Parīzē Eiropas Savienības valstu, ASV, ANO un arābu valstu līderu ārkārtas samitā tika pieņemts lēmums veikt pasākumus, lai aizsargātu Lībijas civiliedzīvotājus no Muamara Kadafi režīmu atbalstošio bruņoto spēku uzbrukumiem.
Savukārt Krievijas Ārlietu ministrija sestdien izplatīja paziņojumu, paužot nožēlu par militārās intervences sākšanu Lībijā.

Ārvalstu mediji ziņo, ka koalīcijas bruņotie spēki izšāvuši pa Lībijas valdības spēkiem 110 spārnotās raķetes “Tomahawk”. Lībijas oficiālie plašsaziņas līdzekļi ziņo, ka uzbrukumiem pakļauti civilie objekti valsts lielajās pilsētās, tostarp Tripolē, kā arī naftas krātuves Misratas pilsētas apkārtnē.

Uzlidojumu dēļ daudzviet izcēlušies ugunsgrēki, un, pēc Lībijas oficiālo mediju ziņotā, gājuši bojā civiliedzīvotāji.

Aģentūra “France Presse” ziņo, ka koalīcijas spēki bombardējuši Tripoli, uzlidojumi notikuši arī Lībijas līdera Muamara Kadafi dzimtajai pilsētai Sirtai.

Kadafi paziņojis, ka armijas noliktavas valstī ir atvērtas visiem, kas vēlas aizsargāt savu valsti no barbaru uzbrukuma. Kadafi paziņojis, ka turpmāk visa Vidusjūras teritorija pārvērtīsies par kara lauku.

Paldies, ka izlasījāt šo ziņu, neaizmirsti abonēt (ja kas bez maksas) jaunākos rakstus!

ABONĒŠANA!

 

Dalies ar šo ziņu

2 Atziņas “Lībija pārvēršas kara laukā.”

 1. krievs saka:

  Вот процент по странам, с которыми Ливия ведет торговлю: Италия (37,2 %), Германия (16,6 %), Испания (11,8 %), Турция (7,1 %), Франция (6,2 %). Понятно, что главный товар для продажи – нефть и газ. Италия, конечно же, заинтересована в бомбежке Ливии.

  В любом случае, успешно или не успешно пройдет эта операция, ясно одно – цены на нефть резко поднимутся (вот Путину то в радость!), а если прибавить сюда и японскую катастрофу, то Европе будет не очень сладко.
  Что касается России.
  Сейчас Медведев критикует Каддафи и объявил Каддафи персоной нон-грата в России, а пару лет назад Россия списала долг Ливии в несколько миллиардов долларов в обмен на многомиллиардный контракт для российских компаний. А год назад Россия и Ливия подписали контракт на сумму 1,3 млрд евро на закупку российских вооружений, включая стрелковое.

 2. oooo saka:

  Kadafi nosaucis par nodevējiem Itāliju, ASV, Lielbritāniju un Franciju, kas vēl nesen atbalstīja draudzīgas attiecības ar Tripoli. «Bengāzī vēl pacels zaļo karogu, Lībijas bruņotie spēki svinēs uzvaru uz zemes, mēs nekad neatkāpsimies un nekad nemirsim, un neļausim Rietumiem iegūt mūsu naftu – Rietumu uzbrukumi neizbēgami tiks atvairīti,» viņš paziņojis. «Osama bi Ladens deva triecienu Rietumiem, un Lībija jūs uzvarēs.»

  Pēc Kadafi teiktā, Tripole Rietumu operāciju pret Lībiju uzskata kā «nelikumīgu iejaukšanos neatkarīgas valsts teritorijā, kas vērtējams kā terorisms.»

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

scroll to top