Leonardo da Vinči projektētais helikopters lido

Leonardo da Vinči.

Ar vispusīgu erudīciju apveltītais Leonardo, papildus tādiem unikāliem mākslas darbiem, kā Mona Liza. Ir veicis milzīgu skaitu atklājumu inženierzinātnēs un zinātnē. Nav brīnums, ka arī liepājnieki interesējas par šo izgudrotāju no tālas pagātnes. Mazs ieskats viņa tā laika vispusīgajā darbībā.

 Leonardo da Vinči bija universālais ģēnijs.

Viņš ieskicēja savus darbus renesansē (pirms 500 gadiem), radīja lidmašīnas zīmējumus ar vertikālu pacelšanos un nosēšanos. Tagad šādas ierīces sauc par helikopteriem.

Atjautīgais inženieris lidmašīnas pacelšanās skicēs izmantoja dzenskrūves principu, kas savukārt balstījās uz Arhimēda skrūves koncepciju.

Leonardo

Ārēji līdzīgi korķa viļķim, skrūves rotācijas laikā rada pacelšanas spēku, kas nodrošina ierīci ar vertikālu pacelšanos. Merilendas Universitātes inženieri nolēma pārbaudīt Leonardo da Vinči helikoptera idejas dzīvotspēju.

Galvenais, vai tas varētu pacelties, izmantojot 21. gadsimta tehnoloģijas un materiālus. Viens no projekta inženieriem Ostins Prets samontēja kompakta kvadrokoptera darba modeli.

Ierīce izmanto propellerus, kuru koncepciju izstrādāja Leonardo.  Dronam ir četri korķa viļķa propelleri, kas izgatavoti no plastmasas un tiek darbināti ar akumulatoru darbināmiem elektromotoriem.

Lidojums tika demonstrēts “Transformative Vertical Flight 2022” pasākumos Sanhosē.

Viņš izveidoja pirmās ierīces skices.

Jā, ar vertikālo pacelšanos un nosēšanos, bet viņam nebija nepieciešamo konstrukcijas materiālu, enerģijas avotu un spēka agregātu. Tāpēc izgudrotājam nebija nevienas iespējas realizēt savu ideju. Neskatoties uz to, inženieri pierādīja Leonardo da Vinči ideju dzīvotspēju.

Padomājiet, tās izvirzītas pirms vairāk nekā pustūkstoša gadiem, renesanses laikā, gados, kad Spānijā Tomass de Torkemada lika pamatus Svētajai inkvizīcijai.

Leonardo

Tā bija liela uzdrīkstēšanās radīt šādus darbus.

Apkoposim viņa sniegumu cilvēcei.

Māksla.

Mona Liza. Viens no slavenākajiem gleznotajiem portretiem pasaulē, kura pazīstama arī kā “La Gioconda”. Tā ir viena no ikoniskākajām mākslas darbiem visā pasaulē.

Svētā Jaņa Křstitēja.  Šis ir viens no Da Vinči ievērojamajiem reliģiskajiem darbiem, kur viņš rāda savu maģisko spēju attēlot cilvēka figūras un to kustības.

Vesels cilvēks. Slavena anatomisku zīmējuma sērija, kurā Leonardo detalizēti attēlo cilvēka anatomiju. Šie zīmējumi bija ievērojams ieguldījums medicīnas un anatomijas izpratnē.

Zinātne un Inženierzinātne.

Tehniski zīmējumi.

Leonardo projektēja daudzas iekārtas un ierīces, kas bija priekštecēs vēlākiem izgudrojumiem, tostarp helikopteram un lidmašīnai. Tehniskie zīmējumi un uzbūves apraksti bija fantastiski drošs solis tā laika sabiedrības izpratnei. Viņa rakstu kolekcija ietver daudzas idejas par inženierzinātni, kā inovatīvas mašīnas un ierīces.

Da Vinči bija novatorisks skats uz dabaszinātni un meteoroloģiju. Viņa zīmējumos un pierakstos ir atrodamas ievērojamas idejas par ūdens ciklu un citiem dabas procesiem.

Da Vinči bija izcils tēlnieks, gleznotājs, inženieris, zinātnieks un vispārējs dabas pētnieks, kura ietekme izplatījās daudzās jomās. Viņa darbi un idejas atstāja nenovērtējamu ietekmi uz mākslu un zinātni, un viņš tiek uzskatīts par vienu no vadošajiem Renesanses cilvēkiem.

Da Vinči oriģinālā kapavieta atradās Francijā, Ambuāzā pie Luāras, tomēr franču revolūcijas laikā tā tika iznīcināta. Da Vinči kauli tika pārvietoti uz mazāku kapelu, tomēr tas ir tikai pieņēmums, ka tās ir da Vinči atliekas.

Zinātnieki plāno pētīt kādā privātā kolekcijā atrastas matu šķipsnas DNS, lai noskaidrotu, vai tā patiešām reiz piederējusi  da Vinči. Apmēram ir noskaidroti Da Vinči dzimtas pēcteči, pirms tam rūpīgi pārliecinoties un pārbaudot vēsturisko avotu precizitāti.

Kā vēsta “Live Science”, tie esot visdažādāko profesiju cilvēki, gan biroju darbinieki, gan konditors, gan kalējs, gan mēbeļu meistars, gan porcelāna tirgotājs, gan arī viens mākslinieks.

No jaunā pētījuma izriet, ka bija Da Vinči dzimtas sestās paaudzes pārstāvis. Dzimtas vecākais pārstāvis Mikele Leonardo dzīvojis 14. gadsimtā.

Pētniecību apgrūtinājis avotu trūkums par  da Vinči māti.

No līdzšinējiem pētījumiem zināms, ka mākslinieka tēvs bija florenciešu jurists Pjēro Fruzīno di Antonio da Vinči, bet māte – kāda zemnieku sieviete Katerina.
Ir versija, ka viņai dēls Leonardo piedzimis 15 gadu vecumā. Piecu gadu vecumā nākamais talants tika aizvests uz dzimtas īpašumu Vinči pilsētiņā, kur audzis kopā ar saviem vecvecākiem.

Leonardo da Vinči (1452–1519) tiek uzskatīts par vistalantīgāko cilvēku, kāds jebkad dzīvojis. Viņu uzskata par vienu no visu laiku izcilākajiem gleznotājiem, viņš bija arī radošs un laikam priekšā esošs tehnoloģiju izgudrotājs, dabas un anatomijas pētnieks.

Labu Dienu!

Paldies, ka izlasījāt šo ziņu, neaizmirsti abonēt (ja kas bez maksas) jaunākos rakstus!

ABONĒŠANA!

 

Dalies ar šo ziņu

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

scroll to top