Lauksaimnieki apvienosies protestam.

7
Rīt, 27.janvārī, Latvijas lauksaimnieki vienosies miermīlīgā protesta akcijā uz Latvijas ceļiem, informēja Lauksaimnieku organizāciju sadarbības padomes sabiedrisko attiecību speciāliste Krista Garkalne.

Liepājas pusē protesta akcija norisināsies Nīcā, Grobiņā un uz Liepājas – Rīgas šosejas pie Sudmaļkroga. Akcijas mērķis ir nodemonstrēt lauksaimnieku vienotību, tā reizē būs cīņa par pastāvēšanu un kā pamudinājuma solis šā brīža kritiskās situācijas ātrākā atrisināšanā.
Zemnieki aicināti piedalīties akcijā uz ceļiem ar lauksaimniecības tehniku vai arī savām automašīnām.
Pirmdien, 26.janvārī, zemnieku organizācijām notiks sarunas ar finanšu ministru Ati Slakteri, ekonomikas ministru Kasparu Gerhardu un zemkopības ministru Mārtiņu Rozi, kurās lauksaimnieki izvirza prasības, par kuru izpildi valdībai jāpieņem lēmumi nedēļas laikā:
1. Kredītu pamatsummas atlikšana uz gadu, nepasliktinot kredītlīgumu nosacījumus;
2. ES tiešo maksājumu izmaksa līdz 31. martam un nacionālo subsīdiju naudas nekavējoša izmaksa divu nedēļu laikā pēc subsīdiju nolikuma apstiprināšanas, kā arī 2,5% no valsts budžeta nodrošināšana atbalstam lauksaimniecībai;
3. Atzītām lauksaimniecības pakalpojumu kooperatīvām sabiedrībām un zemniekiem paredzēt valsts garantētu kredītlīniju apgrozāmajiem līdzekļiem, lai kooperatīvi var norēķināties ar produkcijas piegādātājiem un zemnieki sagatavoties pavasara ražošanas sezonai;
4. Vertikāli integrētās ražošanas ķēdes izveides veicināšanai piešķirt kredīta garantijas, valsts galvojuma veidā, piena pārstrādes uzņēmuma izveidei, kurš piederētu tikai piena ražotājiem, tā nodrošinot produktu ražošanas un realizācija vertikālās ķēdes izveidi, kas ir vitāli nepieciešams nozares tālākai veiksmīgai attīstībai un piena produktu pievienotās vērtības palielināšanai.
Lauksaimnieku turpmākas prasības:
1. skaidra, stabila lauksaimniecības stratēģija;
2. tiešo maksājumu izlīdzināšana Eiropas Savienības valstu starpā;
3. piena cenas regulācija – noteikt, ka piena cena veikalu plauktos nedrīkst būt vairāk kā divas reizes lielāka kā piena iepirkuma cena govju īpašniekiem.
Tie lauksaimnieki, kas netiek uz kādu no centralizētajiem punktiem, akcijā aicināti piedalīties, attiecīgajā laikā izbraucot uz kāda no tuvumā esošajiem lielajiem ceļiem ar smago tehniku vai vieglajiem transporta līdzekļiem.

Akcijas norise:
10.00 Laiks organizēties.
11.00 Akcijas sākums – braukšana un runāšana. Norise pēc akcijas vietējo organizatoru iniciatīvas
12.00 – 12.05 Visi vienlaicīgi aicināti dot skaņas signālu. Tā apliecināsim, ka situācija laukos, lauksaimniecībā un valstī kopumā ir neapmierinoša.
Pēc 13.00 – provizoriskais akcijas noslēgums, tomēr saturs, norise notiek pēc vietējās iniciatīvas.
liepajniekiem.lv

Atbalstīsim lauksaimniekus !

Ja meklējat ēšanai piemērotus lauku pārtikas produktus
vai vēlaties tos pārdot, laipni lūdzu izvietot informāciju.
Tāpat tiek ņemti pretī visādi citādi sludinājumi iz lauku dzīves,

spied ŠEIT

zemnieciba

nost ar Rozi

Paldies, ka izlasījāt šo ziņu, neaizmirsti abonēt (ja kas bez maksas) jaunākos rakstus!

ABONĒŠANA!

 

Dalies ar šo ziņu

Atziņa “Lauksaimnieki apvienosies protestam.”

  1. Lelle saka:

    Kamēr neiebraukiet ar K-700 tai Jēkabkūtī, ZM, MK un neizgruzīs pa kravai “lauku labumu”, nekas te nemainīdies…variet vien miermilīgi mītiņot un arī padziedāt, tiem valdosajem parazītiem ne silts, ne auksts…vini turpina izzagt valsti un izvarot tautu.
    Roze caurām dienām sēž sex portālos un ķersta zaķus…paskataties: http://www.pingviniem.lv. Arī cukura nozari likvidēja par miljonu kukuli(domājams, ka no leišiem!), tagad sekos pienkopība, jo par visu jau ir samaksāts un kukuļnaudiņa jaatstrādā…jau ēdam leišu cukuru, tūliņ dzersim tikai leisu pienu…

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

scroll to top