Latvijas Valdība atradusi supermeni Liepājā !


Liepājnieki ar lepnumu konstatē, ka ir cilvēki ar pārdabiskām spējām. Ne velti Uldis Sesks ieņem visus atbildīgos amatus Liepājā un nedomājiet, ka Rīga tiek aizmirsta.
„Sociālā palīdzības dienestā un citās iestādēs darbiniekus atlaiž no pamatdarba, no kuriem daudzi paliks bez iztikas līdzekļiem, bet te citus ceļ jaunos un jaunos amatos……interesanti, kas Seska kungs tāds par pārcilvēku, ka spēj vienlaicīgi pildīt tik daudz amatus?” , tā skaudīgo Liepājnieku daļa, bet tie taču sīkumi.

Valdība šodien pieņēma rīkojumu, saskaņā ar kuru Liepājas domes priekšsēdētājam un AS “Latvenergo” padomes loceklim Uldim Seskam atļauts savienot šos amatus ar Liepājas Speciālās ekonomiskās zonas (SEZ) valdes locekļa amatu.

Ar Ministru kabineta (MK) 2006.gada 25.aprīļa rīkojumu Par Liepājas Speciālās ekonomiskās zonas valdes locekļiem Sesks tika iecelts Liepājas SEZ valdes priekšsēdētāja amatā.
Ar 2006.gada 8.decembra “Latvenergo” akcionāru ārkārtas sapulces lēmumu Sesks tika iecelts “Latvenergo” padomes locekļa amatā.
2005.gadā Sesks atkārtoti ievēlēts Liepājas pilsētas domes priekšsēdētāja amatā.
2008.gada 8.oktobrī MK saņēma Seska iesniegumu ar lūgumu atļaut savienot Liepājas domes priekšsēdētājam un AS “Latvenergo” padomes locekļa amatu ar Liepājas SEZ valdes priekšsēdētāja amatu.

Izvērtējot Liepājas Speciālās ekonomiskās zonas likumā noteiktās Liepājas SEZ valdes funkcijas kopsakarā ar “Latvenergo” darbības mērķiem, kā arī ievērojot Seska pieredzi vietējās pašvaldības darbā, MK konstatēja, ka iepriekšminēto amatu savienošana interešu konfliktu nerada, kā arī nav pretrunā ar valsts amatpersona ētikas normām.
Viņa mēneša atalgojums ir bijis lielāks nekā Valsts prezidentam, nekā Ministru prezidentam, nekā KNAB priekšniekam, nekā Saeimas priekšsēdētājam, nekā Latvijas ģenerālprokuroram, nekā Satversmes tiesas priekšsēdētājam, nekā Augstākās tiesas priekšsēdētājam, nekā Valsts ieņēmumu dienesta ģenerāldirektoram.

Domes priekšsēdētāja alga pērn sasniegusi 24511,99 latus gadā (1998.gadā tā bija tikai 7800,33 latu). Taču par darbu pašvaldībā viņš saņēmis arī piemaksu pie darba algas – 3960 latu. (Liepājas domes nolikumā par darba samaksas kārtību domē paredzēts, ka pilsētas galva un vietnieki saņem atvaļinājuma pabalstu mēnešalgas apmērā, reizi gadā – prēmiju mēnešalgas apmērā, skaidro domes Sabiedrisko attiecību un mārketinga daļas vadītāja Zane Ģirne.)

Vēl U.Sesks saņēmis deputāta atalgojumu 5220,16 latu, veselības apdrošināšanu par 120 latiem, komandējumu dienas naudu 594,40 latu, dāvanu karti par 25 latiem un 10 latu atlīdzību par darbu kādā no domes komisijām. Savukārt, vadot Liepājas Speciālās ekonomiskās zonas pārvaldi, U.Sesks pērn nopelnījis 11172,89 latus  (1998.gadā – 5578,01 latu).

Bez tam kopš 2006.gada U.Sesks ir akciju sabiedrības “Latvenergo” padomes loceklis, un par to pērn viņš saņēmis 10800 latu (2006.gadā – 5271,61 latu).  U.Sesks ieņem arī vairākus citus amatus, : viņš ir Ministru prezidenta ārštata padomnieks, Liepājas partijas valdes priekšsēdētājs, kapitāldaļu turētāju pārstāvis Latvijas Pašvaldību mācību centrā, Liepājas Direktoru padomes loceklis. Un vienkārši biedrs Liepājas Rotari klubā, Latvijas Ostu asociācijā, basketbola klubā “Liepāja”, Latvijas Lielo pilsētu asociācijā, sabiedriskajā cijā “Liepājas Attīstības fonds”.

Ņemot iepriekšminētos apsvērumus, sagatavotais MK rīkojuma projekts, izpildot likumā Par interešu konflikta novēršanu valsts amatpersonu darbībā noteikto, paredz atļaut Seskam savienot Liepājas SEZ valdes locekļa amatu ar “Latvenergo” padomes locekļa un Liepājas pilsētas domes priekšsēdētāja amatu. Vai nav ciniski. Vai viens cilvēks to visu var veikt, vai Valdībai nav kauna teikt, ka tas nekaitē valsts amatpersonas tiešo pienākumu pildīšanai. Vai tiešām ‘lielā krīze’ tā izpaužas, atņem politiķiem rīcībspēju…..

Paldies, ka izlasījāt šo ziņu, neaizmirsti abonēt (ja kas bez maksas) jaunākos rakstus!

ABONĒŠANA!

 

Dalies ar šo ziņu

3 Atziņas “Latvijas Valdība atradusi supermeni Liepājā !”

 1. Pirdele saka:

  Seskis rullē!Galvenais lai izdzen tās tirgus večas no sociālā
  dienesta.

 2. baa saka:

  Apsviedīgs vīrelis…vēl ir laika rallijā braukt utt

 3. Mara saka:

  Viss tak skaidri redzams…Viens cilveks ja patiesam stradatu visus sos amatus jau sen butu aiz noguruma kapa iekritis..cik tad tie cilveki isti vajadzigi sajos amatos…bet ja tiesam Seska kungs ir tads patriots Latvijai un grb taa paliidzeet,tad lai atver savaa privaatmaajaa kaut reizi nedeeljaa pabalstu truuciigajiem un uzsauc puzdienas..

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

scroll to top