Latvijas nodokļu realitātes šovs uzņem apgriezienus.

 

 
Kā lai citādi nosauc šo bezgalīgo nodokļu pielikšanu un jaunu nodevu izdomāšanu. No 1.jūlija gāzei tiek piemērots akcīzes nodoklis, kā arī tiek atcelta samazinātā pievienotās vērtības nodokļa (PVN) likme.

Dabasgāzes kubikmetra cena plītiņu lietotājiem pieaugs no 48 santīmiem līdz 55 santīmiem, un no pieauguma viens santīms ir dabasgāzes cenas izmaiņas, bet seši santīmi ir nodokļu pieaugums.

Savukārt apkures lietotājiem kubikmetra cena pieaugs no 29 santīmiem līdz 34 santīmiem, no kā viens santīms ir dabasgāzes cenas pieaugums, bet četri santīmi ir nodokļu izmaiņas.

Akcīzes nodoklis 12 latu par 1000 kubikmetru tiks piemērots dabasgāzei, ko izmanto mājsaimniecībās, plītīs, apkurē, siltuma un elektroenerģijas ražošanā.

Starp citu … Eiropas Savienība neprasīja akcīzes pieaugumu dabasgāzei līdz 2014. gadam.

Iniciatīva par akcīzi dabasgāzei,  nāk no “Vienotības” politiķiem. Pagājušajā gadā izdevās panākt šīs akcīzes atlikšanu. Likumdošanas iniciatīva nāk no Finanšu ministrijas, bet neviena ministrija nav rēķinājusi blakus efektus, ko nozīmē akcīzes uzlikšana gāzei.

Cilvēki ieslīgs parādos, augs cenas, būs vairāk trūkumcietēju, kas lūgs palīdzību savām pašvaldībām.

Vienas dienas saimnieki…tāds ir Dombrovskis ar savu unikālo perējumu,  „ Latvijas glābēja” grāmatu, kas vairāk ir domāta Eiropas apmuļķošanai un sevis slavināšanai, kā arī finanšu mahinātors Kampars, kas pat savu ikgadējo  ienākumu deklarāciju nav spējīgs sakārtot līdz galam.

Realitātes šovs Latvijā turpinās, bet tavu bēdu…spēlētāju paliek ar katru dienu mazāk…

Paldies, ka izlasījāt šo ziņu, neaizmirsti abonēt (ja kas bez maksas) jaunākos rakstus!

ABONĒŠANA!

 

Dalies ar šo ziņu

Atziņa “Latvijas nodokļu realitātes šovs uzņem apgriezienus.”

  1. sse saka:

    Vidēji mēnesī mājsaimniecībās ēdiena gatavošana tagad kļūs par 45 santīmiem dārgāka, bet tiem, kas savas mājas apkurina ar dabasgāzi, būs jāmaksā vidēji par 11 latiem vairāk.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

scroll to top