Latvijas iedzīvotājiem aizliegs vadīt ārzemēs reģistrētus vieglos automobiļus.

Latvijā  stāsies grozījumi ceļu satiksmes likumā, kas aizliedz Latvijas iedzīvotājiem ( no 2009,gada 1.jūlija) vadīt ārzemēs reģistrētus vieglos automobiļus. Tas attieksies gan uz Latvijas pilsoņiem, gan citu valstu pilsoņiem, gan atsevišķām bezvalstnieku kategorijām, ar piebildi… kuri dzīvo Latvijā.

Atgādināšu, ka saeima noraidīja grozījumus Ceļu satiksmes likumā, kas paredzētu prasību veikt transportlīdzekļu tehnisko apskati reizi divos gados, nevis reizi gadā kā tas ir patlaban.(Lielākoties ES , TA iziet reizi gadā) starp citu informācijai par Lietuvu šeit

Likuma grozījumos noteikti izņēmuma gadījumi, kuros Latvijas iedzīvotāji drīkst vadīt ārzemēs reģistrētu transportlīdzekli:

ja transportlīdzekli vada Latvijas iedzīvotājs, kas ārvalstīs strādā algotu darbu, veic uzņēmējdarbību vai iegūst izglītību,
ja persona ieņem amatu ES dalībvalsts pašvaldības lēmējinstitūcijā,
ja personai ir uzturēšanās atļauja ārvalstī,
ja transportlīdzekli vada persona, kuras pirmās vai otrās pakāpes radinieks (māte, tēvs, bērni) ir šī transportlīdzekļa īpašnieks (turētājs).

Visos iepriekš minētajos izņēmuma gadījumos Ceļu satiksmes drošības direkcijā (CSDD) būs jāsaņem atļauja piedalīties ceļu satiksmē.

gadijums

Atļaujas saņemšana paredzēta divos posmos:

1. Uzsākot dalību ceļu satiksmē Latvijā, transportlīdzekļa vadītājam tā jāpiesaka CSDD. To var izdarīt, izmantojot elektroniskos pakalpojumus CSDD mājas lapā www.csdd.lv vai personīgi ierodoties kādā no CSDD nodaļām. Tajā mirklī transportlīdzekļu un to vadītāju reģistrā elektroniski tiks veikta atzīme par konkrētā transportlīdzekļa dalību ceļu satiksmē. CSDD interneta mājas lapā e-pakalpojumos sadaļā „Atļauja ārvalstīs reģistrēta transportlīdzekļa izmantošanai” jau no šodienas var pieteikties atļaujas saņemšanai ārvalstīs patstāvīgi reģistrēta vieglā automobiļa izmantošanai.

2. Pēc elektroniskās atļaujas saņemšanas 14 dienu laikā personīgi jāierodas kādā no CSDD nodaļām un jāapliecina deklarētais izņēmums ar dokumentiem. Lai saņemtu atļauju, būs jānorāda deklarēšanas iemesls, transportlīdzekļa reģistrācijas numurs un valsts, kurā tas reģistrēts. Atļauja tiks izsniegta konkrētai personai un tās pamata derīguma termiņš būs viens gads.

Latvijas iedzīvotāji drīkstēs vadīt ārzemēs reģistrētus transportlīdzekļus arī šādos gadījumos bez jebkādiem ierobežojumiem:
– ja transportlīdzeklis ir reģistrēts ārvalsts uzņēmumam, kas nodarbojas ar auto iznomāšanu
– ja transportlīdzeklī kā pasažieris sēž ārvalstnieks, kurš ir šī automobiļa īpašnieks vai tā pilnvarota persona.

Šajos gadījumos kontrolējošām institūcijām būs jāuzrāda tikai transportlīdzekļa reģistrācijas apliecība vai personu apliecinošs dokuments, vai pilnvara. Papildus formalitātes netiks piemērotas.

Vienlaikus ir izstrādātas un apstiprinātas izmaiņas Administratīvajā kodeksā, kas paredz atbildību par braukšanu ar tādu automobili, kura izmantošanai Latvijā nepieciešama atļauja, bet tāda nav saņemta. Transportlīdzekļa vadītājam par to paredzēts sods no 60 līdz 80 latiem.

No vienas puses jau ir škrobe par tiem autiņiem ar leišu numurzīmēm, mēs maksājam ceļa nodokļus Latvijā, bet viņi Lietuvā.
No otras puses…. kur tā ceļu nodokļu un CSDD nauda paliek. Lietuvā maksājumi mazāki, bet ceļi ir sakārtoti…

Paldies, ka izlasījāt šo ziņu, neaizmirsti abonēt (ja kas bez maksas) jaunākos rakstus!

ABONĒŠANA!

 

Dalies ar šo ziņu

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

scroll to top