Latvijas hostings, īpatnības un novērojumi.

 

 

Latvijas hostings.

Gandrīz vai loterija!

Ja kāds nenojauš par ko es te taisos runāt, tad skaidroju… hostings ir mājas lapas glabāšana uz servera (no angļu valodas… hosting).

Par hostinga problēmām un nebūšanām tā arī līdz šim neesmu rakstījis.

Jautājums vietā …KĀPĒC ?

Pavisam vienkārši, kad notiek nebūšanas un tava mājas lapa nestrādā… to nemaz nav iespējams izdarīt.

Twitterī jau visu sāpi neierakstīsi !

Pēc tam, kad hostinga kompānija vai vienkārši kantoris (labākajā gadījumā) ir salabojis savus nedarbus… tu laimīgs, ka viss atkal it kā iet šo nebūšanu noklusē un ceri uz nākotnē iespējamu labāku sadarbību…vismaz viņi (hostinga, kantorīši) to sola.

Pat neskatoties uz visu savu blogera naivumu ceri, ka viss būs labi un tavas mājas lapas strādās.

Nav jau noslēpums, ka mājas lapu  ar vairāk , kā tūkstoš rakstiem nemaz tik viegli nevar pārnest uz citu hostinga serveri. Tiek tērēts laiks un iespēja, ka viss noiet greizi ir ļoti ticams mājas lapu pārvietošanas scenārijs.

Par to, ka Google roboti, kas indeksē mājas lapas  var noņemt tā saucamo Pr… nemaz nepieminu.  Tāpēc, ka tālākais stāsts būs par manu pieredzi ar Latvijas hostings kantoriem un eksperimentiem Amerikas hostinga tirgū.

Tātad, pirmsākumā, Latvijas hostings… esmu izmēģinājis hostinga kantori ambero.lv, kur pavadīju dažus gadus nemitīgi cīnoties ar lapas ielādes ātruma trūkumu.

hosting 3

Bija arī pārtraukumi un citas ķibeles, kas izpaudās ar sarežģītas mājas lapas dažādu funkciju nespēju izpildi… servera spēju pusē.

Galvenais fīrers tur bija Aivars Šterns, kuram uzmācīgās sarunas pa telefonu nepatika un tāpēc sūdzēties par tādu sīkumu, ka kaut kas neiet varot tikai rakstiski.

Gods kam gods atbildēja vienmēr, bet nu ar rezultātiem bija kā bija.  Vai nebija vispār. Otrs no fīreriem bija vienmēr laipnais Pēteris Krieviņš, kurš laikam skaitījās, kā kasieris (teikts bez ļaunuma)hell_boy

Man ir aizdomas, ka tas arī ir viss… divu vīru hostings.

Kā jau sapratāt biju spiests no viņiem pieklājīgi atvadīties un aiziet. Pat teiktu… nebija savstarpējas nesaprašanās nots …viņi iespējams priecājās, ka aizgājis pārāk prasīgs klients, bet es meklēju , ko labāku, ātrāku un ziniet arī lētāku, jo ambero.lv prasa par 15Gb diska vietas veselus 15 lašus.

Uzskatu, ka tik mazītiņš kantorītis pārāk daudz grib, jo serviss nav tas labākais un tehniskās iespējas galīgi bēdīgas.

Tālākie meklējumi, kā saprotat ir mokoši savā neziņā , jo neviens blogeris tā īsti negrib pelt serveri uz kura atrodas viņa gara darbs…blogs, mājas lapa, saits, interneta vietne, portāls vai kā nu kurš viņu sauc.

Būtību tas nemaina, jo kaut cik nopietna mājas lapas uzturēšana, kura tev atnes arī kādu čaukstošu naudas zīmi ir grūta un darbietilpīga padarīšana.

Tāpēc ir skumīgi, ka visam paveiktajam nāk blakus tāds faktors, ka nekvalitatīvs hostings.

Neviens  taču neies lasīt tavu mājas lapu ja tās atvēršanās laiks būs minūte…pat ar desmit sekundēm pietiks lai tavu gara darbu apietu ar līkumu.

Nu re… atkal aizrāvos ar blakus pārdomu mākoni…

Tātad… tika apskatīti šādi varianti: Pro Web, Serveris.lv , Vps.lv ,Hostnet, Garmtech , Nano , Serveriem .lv .

Izvēlējos Garmtech, jo viņi bija atsaucīgi un visas manas mājas lapas pārnesa uz savu serveri ar pašu speciālistu spēkiem. No sākuma viss bija labi, sāka strādāt mājas lapu funkcijas, kas nu nekādi nestrādāja uz ambero.lv servera.

Ātrums arī bija labāks, bet ne tas ko gribēju dabūt (2-4 sekundes).  Dabūju rakņāties interneta plašumos un sākt izmantot pašrakstītus skriptus, kas palielina mājas lapu ātrumu.

Saucamos plaginus, vai pluginus nu labi spraudņus, kā  piemeram “ W3 Total Cache” un tamlīdzīgus gan izmēģināju, bet neko īpašu viņi manā skatījumā nedod.

Bija vien jāmācās visas tās  gudrības pašmācības ceļā. Nu un ko jūs domājat… izveidoju savu kešošanas sistēmu pārveidojot bloga dzinēju (WordPress, Joomla, drupal).

Īsumā…  caur programmiņu  “ FileZilla”  jāiet uz savu hostinga serveri un tur  jāieliek savas izveidotās mapītes, kurās tad arī atrodas skriptiņi, kas paātrinās mājas lapu ātrdarbību.

Mājas lapas sāka strādāt ļoti efektīvi, jo vairāk nebija nekādu blakus procesu. Visi raksti tiek nokešoti un statiski atrodās keša mapē, protams, ir nianses, kas ir katrreiz jāizdara mainoties lapas saturam piem… komentāri.

Tomēr nekas nav tik skaisti lai būtu ilgi un paliekoši.

Arī Garmtech sāka arvien biežāk neievērot savu up time solījumu 99.9% . Drīzāk jau hostings darbojās ar 89% reālu bez pārtraukma darbību…toties pirms Ziemassvetkiem sākās pavisam liela „jautrība”.

Nekas nestrādāja un ja parādījās kāds apgaismības mirklis tad mājas lapa parādījās lasītājam pēc triju minūšu gaidīšanas, protams, ka neviens jau tik ilgi negaida.

Rakstīju un zvanīju…lūk dažas atbildes no Garmtech :

24.decembris 2012.g

GARMTECH Support

Ar savienojumu diemžēl, problēma tiešam ir un tagad tik risīnāta.

Velreiz atvajnojamies par visam neertībam,
un gaišus svētkos vēlot,
Jūsu Garm Technologies

Neko viņi nerisināja un neizdarīja ! Pēdējā atbilde jau 27.decembrī…(atgādinu, ka visu šo laiku blogi nestrādā)

GARMTECH Support
27.decembris 2012.g  09:43

Labdien,

Diemžēl, šāda situācija pastāv.
Šobrīd daram visu mūsu spēkos, lai atjaunotu normālu web lapu darbību. Taču nevaram pateikt precīzu darbu pabeigšanas laiku. Tas noteikti būs šodienas darba dienas laikā, taču ne tuvākajās 1-2 stundās.

Atvainojamies par izveidojušos situāciju.

Domājat, ka 27.decembra vakarā kas strādā…  Jā, pašā vakarā

Tagad pat nezinu, ko un vēlreiz ko ……darīt.

Iet uz citu hostingu(serveri) vai patestēt šo pašu. Laikam došu kādas pāris dienu laboties, jo mani apmierina maksa… pieci laši par veseliem 50 Gb diska vietas.

Kas vēl… ja Garmtech strādā  uz solītiem 99.9% tad apgreidējot svu mājas lapu ar ātrdarbības skriptiem var dabūt ciešamu rezultātu.

Tālāk par hostingu nano.lv. (Nano IT) Tur man atrodas viens tīri tehniska rakstura blogs (atvainojos,mājas lapa) …

http://aspekti.eu/

No sākuma bija doma tikai patestēt šo hostingu, jo nekādas ideālās atsauksmes netiku dzirdējis. Iesāku sadarbību, tas būtu… izvietoju pie viņiem mājas lapu  un ,,,ak brīnums!,,, man nav nekā slikta,  ko teikt par šo Latvijas hostings kantori.

Kā izveidoju…ta arī iet. Bloga ielādes ātrums gandrīz pietiekams, pārtraukumu it kā nav, pat neticās. Kauns atzīties neesmu pat zvanījis vai rakstījis tehniskajam atbalstam.

Nav jau par ko…mājas lapa uzvedas tā, kā tai būtu jāuzvedas uz vienkārša hostinga. Saprotama lieta, ka labāk ņemt nomā sev serveri vai virtuālu diska vietu, bet tad jau izmaksas ir pavisam citā diapazonā.

Nu redzēsim , kā būs tālāk. Naudās arī labi… par 6.05 lašiem mēnesī tev piešķir 20 Gb diska vietas… ir c-panel un citi labumi.

Par ārzemju hostingu( USA)…

Tā ir taisnība, ka lielāko tiesu viņi iet bez aizķeršanās. Toties man tur radās cita rakstura problēmas. Nemitīgi… labi bieži, sastapos ar mēģinājumiem uzlauzt manus trijus amerikāņu blogus.

Nebija nekāds retums, ka atverot savējo blogu tiki ielogots pavisam citā, piemēram, kāda arāba lapā.

Nesmukumu var diezgan ātri labot… apskatot savas mapes uz servera un sameklējot lieko, kas ātri būtu jāizdzēš, bet patīkami tas nav. Dabūju diezgan piestrādāt drošības jautājumos.

Otrs svarīgs faktors, kādai auditorijai domāta mājas lapa. Ja uz 100% ASV tad viss ir labi. Ja iedomājies, ka Latvijai domāts blogs darbosies ātri, tad nu maldies.

No Latvijas puses blogs vērsies ar aizķeršanos (ilgāk nekā labs Latvijas hostigs). Vēl jāsaprot, ka tehnisko atbalstu nevarēsi izmantot pilnvērtīgi, jo zvani uz ASV nemaz nav tik lēti.

Ja zvanīsi dienā, tad tur jau būs dziļa nakts un Tev atbildēs ne visai kompetents tehniskā atbalsta dežurants.

Nezinu kāpēc, bet man liekas, ka tur sēž resna nēģeriete un gremo hamburgeru un mani uzdotie jautājumi viņu interesē tik pat daudz, cik jautājums vai apēst vēl vienu hamburgeru.

Vispār par ārzemju hostinga izmantošanu aprakstīšu citreiz, jo ir niansītes.

Visiem blogeriem un mājas lapu apmeklētājiem… 99.9%  hostingu un Laimes 2013.gadā!

Bravo !!

hosting 2

Paldies, ka izlasījāt šo ziņu, neaizmirsti abonēt (ja kas bez maksas) jaunākos rakstus!

ABONĒŠANA!

 

Dalies ar šo ziņu

2 Atziņas “Latvijas hostings, īpatnības un novērojumi.”

  1. žanis panis saka:

    mani tas neimterese,uz kadu serveri ir materiāls, ko gribu lasīt. Galvenais lai visi fukši ātri ir lasāmi.Nekad negaidu , ja neveras.

  2. Hostinga eksperts saka:

    Jā, nu pats svarīgākais ir ņemt vēra pēc iespējas vairāk dažādu faktoru, kas ietekmē izvēli. Tikai tā varēs pieņemt pareizo lēmumu, jo skatoties uz atsevišķiem faktoriem, tas skats var būt maldīgs. Saku no pieredzes. Esmu izmēģinājis daudzus variantus un lietošanas laikā daudz kas mainās. Jābūt uzmanīgam.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

scroll to top