Latvijas gāze, tarifs aug par 45 procentiem, uzreiz , tā lai jūt!

 

Latvijas gāze nevēlas skopoties ar tarifa pieaugumu.

Princips vienkāršs, 45% klāt, uzreiz, tā lai jūt!

Mājsaimniecībām, kuras patērē līdz 250 kubikmetriem dabasgāzes gadā.

Latvijas gāze nolemj.

Diferencētais tirdzniecības gala tarifs ar PVN un akcīzes nodokli 2021.gada otrajam pusgadam pieaugs par 43,1%.

Nu skaisti, lai neteiktu, ka šādu pieaugumu daudzi pat sapņos nav izsapņojuši. Toties Kalvītis to nospraudis jau sen, naudu vajag!

Un tā – no 0,49949 eiro par kubikmetru līdz 0,71472 eiro par kubikmetru.

Mājsaimniecībām, kuras patērē no 250 līdz 500 kubikmetriem dabasgāzes, gala tarifs kāps par 25% – no 0,46328 eiro par kubikmetru līdz 0,57912 eiro par kubikmetru.

Latvijas gāze

Mājsaimniecībām, kuras patērē no 500 līdz 25 000 kubikmetru dabasgāzes gadā.

Tarifs palielināsies par 38,5% – no 0,30084 eiro kubikmetrā līdz 0,41668 eiro kubikmetrā. Tāpat pieaugs sadales sistēmas pakalpojuma tarifa fiksētā daļa, atkarībā no atļautās slodzes tai palielinoties robežās no 11,9% līdz 52,8%.

Ņemot vērā šīs pārmaiņas.

AS Latvijas gāze saviem aptuveni 400 000 klientu – mājsaimniecībām – no jūlija līdz septembrim izsūtīs vēstules ar jaunām izlīdzinātā maksājuma summām.

Teikt , ka sadārdzinājums ir šokējošs, neteikt to pazemīgi. Sadārdzinājums ir kliedzoši šokējošs. Pēdējais laiks pārskatīt Kalvīša un pārējo darboņu algas  Latvijas gāzes kantorī.

Kopējo dabasgāzes maksājumu mājsaimniecībām veido piecas komponentes.

Dabasgāzes cena, ko ietekmē resursa cenas svārstības pasaules tirgos un kas tiek aprēķināta atbilstoši SPRK apstiprinātajai metodikai.

Maksa par pārvades pakalpojumiem, ko aprēķina un ar SPRK saskaņo AS “Conexus Baltic Grid”.  Sadales operatora pakalpojumi, kur tarifus aprēķina un ar SPRK skaņo “Gaso”, kā arī akcīzes un pievienotās vērtības nodoklis, ko regulē valsts.

Dabasgāzes lietotājiem ar gada patēriņu līdz 25 000 kubikmetru tarifi mainās divas reizes gadā – 1.janvārī un 1.jūlijā.

Pārāk daudz to naudas kāsēju “barojas” uz gāzes tarifa.

Labu Dienu!

 

 

Paldies, ka izlasījāt šo ziņu, neaizmirsti abonēt (ja kas bez maksas) jaunākos rakstus!

ABONĒŠANA!

 

Dalies ar šo ziņu

3 Atziņas “Latvijas gāze, tarifs aug par 45 procentiem, uzreiz , tā lai jūt!”

 1. Ints saka:

  Viss paliek dārgāks!!!
  Mēneša laikā pārtikas un bezalkoholisko dzērienu vidējais cenu līmenis pieauga par 1,3%. Būtiskākais cenu kāpums bija svaigiem augļiem (+5,9%). Akciju noslēgumu ietekmē dārgāka kļuva mājputnu gaļa (+4,9%), piena produkti (+3,5%), piens (+3,8%), milti un citi graudaugi (+4,6%), siers un biezpiens (+1,7%), jogurts (+4%), augu eļļa (+6,9%), konditorejas izstrādājumi (+1,3%), cūkgaļa (+1,8%) un olīveļļa (+6,1%).
  Kur ejam?

 2. VID saka:

  Tas nav viss!
  Iepirkšanās populārajā Ķīnas interneta veikalā ”Aliexpress” arī par nelielām summām drīz kļūs piņķerīgāka. No 1.jūlija visi sūtījumi, kas saņemti no valstīm ārpus Eiropas Savienības, būs jādeklarē muitā un par trešajās valstīs iegādātām precēm jāmaksā pievienotās vērtības nodoklis (PVN) neatkarīgi no preču vērtības. Tas attiecas arī uz precēm, kas iegādātas, piemēram, maijā, taču Latviju sasniegs pēc 1.jūlija.

  1. laimisk saka:

   Nu ko tik maz? Par nodomu kaut ko pirkt arī vajag ieviest nodokli…

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

scroll to top