Latvijas gāze grib galīgi izputināt individuālos patērētājus

Latvijas gāze un Kalvītis.

Ko tad atkal? Pieliks vēl kādus tūkstošus eiro Latvijas gāzes patērētājiem? Šoreiz, cik noprotamas, lauzīs līgumus ar visiem. Ko tad sadomājis Kalvītis ar saviem padomdevējiem no Krievijas “Gazprom”.

Pavisam vienkārši pārbaudīt tautu uz izturību. Noteikti būs tādi (būs daudz), kas nevarēs samaksāt ikmēneša maksu, kas būs pēc tirgus cenas. Kā tā, ir taču izlīdzinātais maksājums?

Latvijas gāze smiedamies teiks, BIJA!

AS “Latvijas gāze” no septembra vidus vairs nepiedāvās izlīdzinātā maksājuma iespēju.
“Latvijas gāzes” pārstāvji aģentūrai LETA publicēto norēķinu kārtību iepriekš atteicās komentēt, norādot, ka plašāka komunikācija sabiedrībai un uzņēmuma mājsaimniecību klientiem par šiem jautājumiem paredzēta augusta beigās.

Jauna norēķinu kārtība stāsies spēkā no šā gada 15.septembra.

Patlaban spēkā esošā norēķinu kārtība nosaka, ka mēneša izlīdzināto kopējo maksājumu nosaka tirgotājs. Pamatojoties uz sadales sistēmas operatora sniegto informāciju par vēsturisko dabasgāzes patēriņu un maksimālo atļauto slodzi gazificētajā objektā.

Latvijas gāze

Izlīdzinātais mēneša maksājums tiek noteikts nākamajam pārskata periodam – parasti 12 mēnešiem.
Ja nepieciešams, tirgotājs informē lietotāju par izlīdzinātā mēneša maksājuma izmaiņām.

Lietotājs maksājumus veic atbilstoši saņemtajai informācijai.

“Latvijas gāzes” lielākie akcionāri ir Krievijas “Gazprom” (34%), fonds “Marguerite Gas II.S.a.r.l.” (28,97%), Vācijas kompānija “Uniper Ruhrgas International GmbH” (18,26%) un SIA “Itera Latvija (16%).

Tomēr, viss vēl priekšā!

Kalvītis ziņo, ka priekš mājsaimniecībām gāzes nepietiks. Tātad velk uz to, ka LG biznesu piegādāt gāzi mājsaimniecībām pārņems “Latvenergo”. Taču no tā gāzes Latvijā nekļūs ne par kubikmetru vairāk – tā būs tā pati gāze, kas glabājas Inčukalna pazemes krātuvē.

Var gadīties, ka, lai nodrošinātu mājsaimniecības pilnā apjomā, var tikt pieņemts lēmums Inčukalnā esošo gāzi rekvizēt.

Lai gāzi rekvizētu, Eiropas Savienībā pastāv cieta, noteikta kārtība, īpaša regula. Vispirms tad ir jāpasludina, ka Latvijā ir enerģētiskā krīze. Tā nav vienkārša procedūra.

Apkures sezona tuvojas.

Tas tagad ir karsts laiks, bet nav teikts, ka nebūs drēgns rudens un skarba ziema. Bet valdība tikmēr veic dīvainas manipulācijas, un nevar vēl zināt, ko izmanipulēs. Sliktākajā scenārijā Latvija var iedzīvoties tiesvedībās un arī gāzi nedabūt.

Šodien (29. augusts) saņēmu ziņu no LG

Šī gada 15. septembrī stāsies spēkā izmaiņas Latvijas Gāze norēķinu kārtībā par dabasgāzi mājsaimniecībām, paredzot, ka norēķinu veidu Izlīdzinātais maksājums saviem klientiem vairs nepiedāvāsim. 

Kā notiks norēķinu veida maiņa esošiem Izlīdzinātā maksājuma klientiem?

Tā kā paredzētās norēķinu kārtības izmaiņas ietekmēs lielu daļu mūsu klientu, kā arī valsts noteiktam klientu lokam jāpiemēro atbalsts norēķiniem par dabasgāzi, norēķinu metodes maiņa notiks pakāpeniski līdz šī gada beigām.

Septembrī norēķinu metodes maiņu veiksim klientiem, kas kvalificējas valsts atbalsta saņemšanai un klientiem, kuriem augustā noslēdzas pārskata periods. 

 • Augusta beigās klienti saņems aicinājumu ziņot skaitītāja rādījumu.
 • Septembrī nosūtīsim noslēguma dabasgāzes patēriņa pārskatu par iepriekšējo periodu.
 • Sākot ar oktobri (10.- 15.datumam), klienti saņems pirmo ikmēneša rēķinu.

Oktobrī norēķinu veida maiņu veiksim klientiem, kuriem dabasgāzes izmantošanas veids galvenokārt ir ēdiena gatavošana un norēķinu dokumentus līdz šim ir saņēmuši e-pastā, kā arī klientiem, kuriem septembrī noslēdzas pārskata periods.

 • Septembra beigās klienti saņems aicinājumu ziņot skaitītāja rādījumu.
 • Oktobrī nosūtīsim noslēguma dabasgāzes patēriņa pārskatu par iepriekšējo periodu.
 • Sākot ar novembri (10.- 15.datumam), klienti saņems pirmo ikmēneša rēķinu.

Novembrī norēķinu veida maiņu veiksim visiem pārējiem klientiem, t.i. dabasgāzes izmantošanas veids galvenokārt ir ēdiena gatavošana un norēķinu dokumentus līdz šim ir saņēmuši pa pastu.

 • Oktobra beigās klienti saņems aicinājumu ziņot skaitītāja rādījumu.
 • Novembrī klienti saņems noslēguma dabasgāzes patēriņa pārskatu par iepriekšējo periodu.
 • Decembrī klienti saņems pirmo ikmēneša rēķinu par novembrī patērēto dabasgāzi.

Aicinam klientus sekot līdzi sniegtajai informācijai, ko nosūtīsim katram Izlīdzinātā maksājuma klientam, kā arī aktuālai informācijai mūsu mājaslapā un klientu portālā.

Labu Dienu!

 

Paldies, ka izlasījāt šo ziņu, neaizmirsti abonēt (ja kas bez maksas) jaunākos rakstus!

ABONĒŠANA!

 

Dalies ar šo ziņu

10 Atziņas “Latvijas gāze grib galīgi izputināt individuālos patērētājus”

 1. Anatols saka:

  Diez kas nav, vai tik ar elektrību nebūs lētāk? Velns parāvis to Putinu un visu notiekošo, piegriezies.

 2. Ansins saka:

  Savulaik AS “Latvijas gāze” uzvedās kā saimnieki, spēra ar kāju vaļā durvis un diktēja valstij noteikumus, bet tagad šie laiki ir beigušies, intervijā TV3 raidījumam “900 sekundes” norādījis Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV).

  NU UN! NEREDZU RĪCĪBU! KARIŅ, TAD DARI KAUT KO!

 3. Karinsrigas saka:

  Kariņš norāda, ka AS “Latvijas gāze” rīcība, paziņojot, ka turpmāk vairs nepiedāvās izlīdzinātā maksājuma iespējas norēķinos par dabasgāzi, ir vērsta pret iedzīvotāju interesēm, jo sašaurina viņu tiesības izvēlēties norēķinu veidu par patērēto produktu.

  “Tā ir nepieļaujama situācija,” uzskata Kariņš.

 4. Indriksone saka:

  Nav īsti saprotams, kur Kariņa valdība bija agrāk?

  Bija bravūrīgi apgalvojumi, ka “ar Krievijas gāzi nerēķināmies”. Kamēr ekonomikas ministre Ilze Indriksone (NA) ziņoja, ka Latvija nerēķinās ar Krievijas gāzi un esot jau savlaicīgi veikti priekšdarbi – prioretizētas gāzes plūsmas no Klaipēdas termināļa.

  Klaipēdas terminālis jau visas jaudas bija pārdevis, neviena Latvijas kompānija nebija pieteikusies. Bet LG tobrīd intensīvi pumpēja gāzi no Krievijas. Esot iepumpēta jau teravatstunda gāzes. Taču, vai nav tā, ka labi ja tikai puse šā apjoma pieder LG? Var gadīties, ka otra puse pieder Krievijai.

 5. peteris saka:

  Mī un žē!!!
  Tagad, ja jāmaksā katru mēnesi par patērēto būs jāpareizina esošā mēneša izlīdzinātā maksa ar trīs…

 6. poh saka:

  Kur ir tā solītā ASV lētā gāze, Kariņ? Kur? Kur , Rinkēvič, ir lētā ASV gāze? Jūs- dubultpilsoņi un ASV lobiji te- gādājiet lēto, solīto gāzi! Ja nē, tad atrodiet citu ļēto gāzi, kā solījāt, ka būs kas aizvieto krieviajs gāzi! Ja tā nav, tad jusm jāatmaksā personīgi ik katram elektroeneriģiajs un gāzes lietotājam no savām kabatām, jo neesat darījuši valsts amatā neko, lai cilvēkiem būtu labi un vieglāk!

 7. sfsdggerg saka:

  Klientiem nosūtītajos jaunajos līgumos a/s “Latvijas gāze” (LG) iekļāvusi atrunu, ka tā gāzi var arī nepiegādāt. Juristi to vērtē kā likumpārkāpumu, norādot, ka kompetentajām iestādēm nekavējoties jāuzsāk kriminālprocess, savukārt pašu līgumu kā dokumentu, kurā pārdevējs neuzņemas nekādas saistības, kā dokumentu, kurš apliecina, ka LG interesēs ir pirmām kārtām apkalpot ar Krieviju saistītus starpniekus – ne savus klientus.

 8. Karina saka:

  Cik uzņēmējiem vēl būs jākļūst maksātnespējīgiem un cik privātpersonām jānokļūst zem nabadzības sliekšņa, lai Kariņa valdības laikā valsts vara ne tikai vārdos, bet arī darbos ko spētu pasākt “Latvijas gāzes” kontekstā?

 9. Liepa w saka:

  MK izmainījis noteikumus, ka izlīdzinātais maksājums būs jāpiedāvā obligāti. Labi, bet jūs vispār ziniet kā tas strādā? To ka pēc 6 mēneši cilvēki saņems pārrēķinu un uzzinās, ka viņi ir 4000 eiro parādā, to nevajadzētu pastāstīt visiem?

 10. nikns saka:

  Ekonomikas ministrei Ilzei Indriksonei nav aktuāli jautājumi par Inčukalnā rezervētās gāzes pircējiem un to iespējamo saistību ar Krieviju vai arī viņa nespēj uz tiem atbildēt, secināms no ministres sagatavotajām atbildēm

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

scroll to top