Latvijas dzimšanas diena ar asaru.

 

 

Latvijā svētki…tikai pagrūti nosaukt svinētāju grupiņu,  kam ir svētku patiesa sajūta un patiesa Latvijas patriotisma izpausme darbos.  Vai premjeram… ar savu  pašapmierināto stāju, kura prātu nodarbina vienīgā doma… par jaunu nodokļu ieviešanu un savu kabatu “piesišanu” ar čaukstošajām banknotēm.

Vai tie ir svētki … izsaimniekotājiem un lepno limuzīnu īpašniekiem, kas nekautrējas apzagt pat bērnu slimnīcu celtniecībai atvēlētos līdzekļus.

Vai tie ir svētki tautai, kuras iktdienu ikdienu aptumšo bezdarbs, nodokļi, netaisnība un bezcerība nākotnei ?

Valdības ziņas līdzinās augļotāja kaulainās rokas žņaugam … līdz šīs nedēļas beigām partijas meklēs iespēju atrast summu (55.miljonu latu kārtējam caurumam budžetā) un….. visticamāk var nākties paaugstināt nodokļus.

Kā žurnālistiem teica Tautas partijas pārstāvis, tiekot lugt 2apsvērta iespēja paaugstināt Iedzīvotāju ienākuma nodokli, kā arī noteikt nodokli dabasgāzei.

Vai vienreiz nepietiek pazemot Latvijas Tautu?

Kad… pie varas esošie attapsies, ka degradējot  Latviju un tās Tautu arī paši var tikt nogrūsti nabadzības zampā.

Divkāršie standarti Latvijā ir ierasta lieta. Pie varas esošajiem un “pingvīniem” likumi ir vienādi, bet to pielietojums ir diametrāli pretējs.

Nu kaut vai bankas  “Parex”  līkloči.  No darba “Parex” bankā atlaisti vai aizgājuši gandrīz 600 cilvēki. Daļa no viņiem saņēmusi visai ievērojamas naudas summas no bankas – vidējā un augstākā līmeņa vadītājiem tā svārstās starp 40 un 80 tūkstošiem latu.

Starp šiem aizgājušajiem darbiniekiem ir arī daži, kas aizejot saņēmuši summas starp 100 000 un 200 000 latu.

Un tas notiek pie bankas bankrota !

Astoņi augsta līmeņa darbinieki, kas bijuši pie bankas vadības līdz brīdim, kad to bija spiesta pārņemt valsts – aizejot no darba bankā kopā saņēmuši 1,2 miljonus latus. Viena no lielajām summām izmaksāta vēl pavisam nesen – septembrī !!!

Uz pārmetumiem, kāpēc daudziem no 600 aizgājušajiem darbiniekiem izmaksāts lielākas summas nekā to paredz Darba likums – viena-divas-trīs vai četras mēnešalgas atkarībā no darba stāža – banka atbild, ka lielākas kompensācijas jeb tā saucamos “zelta izpletņus” paredzējis darba līgums.

Kādi zelta izpletņi ir palikuši Latvijas Tautai ?

Nekādi… Vai te paceļas roka ar karodziņu sveikt 18. novembra Svētkus ? Salīdzini, ko Latvija sasniedza pēc 20. gadiem Ulmaņlaikos un kāda ir situācija Latvijā (arī pēc 20.gadiem, ja skaita no deviņdesmitajiem), kad pie vadības un varas ir tikuši izsaimniekotāji un pamuļķi.
Latvijai nav ar ko lepoties savā 91.gadadienā . Ubaga tarba un tai piespraustais ordenis, kas savu vērtību ir devalvējis to pasniedzot vienalga kam. Ar izstieptu roku jāsagaida Latvijas Republikas proklamēšanas diena. Un tomēr…..

Daudz laimes Latvija dzimšanas dienā !

paradniekiKarikatūras Autors: Gatis Šļūka

PAPILDINĀJUMS pēc svētkiem 20.novembris

Valdība vienojās par izmaiņām nodokļu sistēmā, kas paredz palielināt iedzīvotāju ienākuma nodokļa (IIN) likmi līdz 26%, kā arī ieviest progresīvo nekustamā īpašuma nodokli (NĪN) mājokļiem, žurnālistiem apliecināja finanšu ministrs Einars Repše (JL). Plānots palielināt ikgadējo transportlīdzekļa nodevu, bet pagaidām nav zināms, kādas varētu būt jaunas likmes.

Koalīcijas akceptētās izmaiņas paredz iedzīvotāju ienākuma nodokļa
palielināšanu līdz 26% līdzšinējo 23% vietā.

Progresīvā “mājokļu nodokļa” ieviešana paredz, ka mājokļiem, kuru kadastrālā vērtība nepārsniegs 40 000 latu, nodokļa apmērs būs 0,1% no kadastrālās vērtības, tiem mājokļiem, kuru vērtība ir no 40 000 līdz 75 000 latu, nodokļa likme būs 0,2% no kadastrālās vērtības, savukārt mājokļiem ar vērtību virs 75 000 – 0,3%.

Valdība arī plāno palielināt ikgadējo transportlīdzekļa nodevu, kopumā iegūstot no tā papildus 15 miljonus latu, tiesa nav zināms par cik šo nodevu palielinās

Savukārt akcīzes nodokļa ieviešana pēc šīs apkures sezonas beigām dabas gāzei pussantīma apmērā par kubikmetru dos piecus miljonus latus nākamgad, bet pēc tam pat desmit miljonus latu, jo to attiecinās uz visu gadu.

Tādējādi kopumā valdība būs panākusi 57,4 miljonu latu lielu budžeta konsolidāciju, atzina Repše un premjers Valdis Dombrovskis .

Neesmu pareģis, bet šādi turpinot nekas labāks nebūs ne 2010.gadā …ne arī 2011.gadā, ja pie teikšanas vēl būs Dombrovska kapella ar Āboltiņas padomiem un nelāgo intrigu vērpšanas netikumu.

Paldies, ka izlasījāt šo ziņu, neaizmirsti abonēt (ja kas bez maksas) jaunākos rakstus!

ABONĒŠANA!

 

Dalies ar šo ziņu

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

scroll to top