Latvijā nokritis meteorīts (video)

Mazsalacas metiorīts degaMazsalacas novadā nokritis meteorīts, izveidojot aptuveni 20 metrus platu krāteri,
apstiprināja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) preses sekretāre Inga Vetere.

Meteorīts nokritis netālu no mājām “Kundrati”, taču notikumā cietušo nav.
Kā sacīja Vetere, svētdien ap plkst.17:30 VUGD saņēmis izsaukumu no Mazsalacas novada, kur kādā pļavā redzēta uguns.

Ierodoties notikuma vietā, dienesta darbinieki konstatējuši arī 20 metrus platu un 10 metrus dziļu bedri.
Notikuma vietā strādā VUGD darbinieki un Valsts policija, kas norobežojusi notikuma vietu.

Mazsalacā plāno ierasties arī Nacionālo bruņoto spēku pārstāvji, lai izpētītu notikuma vietu un veiktu radiācijas mērījumus.

Vēl jau tikai prezidenta trūkst vietas izpētes padziļinātai novērtēšanai..

meteorits Latvija

KOREKCIJAS IZPĒTES GAITĀ

Patlaban esot skaidrs vien tas, ka tas, visticamāk, ir apmēram dūres lieluma “dabīgas izcelsmes meteorīts no Kosmosa”, stāstīja Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra pārstāvis Uldis Nulle.
Pēc Nulles teiktā, bedres diametrs esot aptuveni deviņi metri, dziļākā vieta – 3 metri.

Ap bedri ir arī izsists aptuveni 2 metrus augsts, stāvs valnis.
Nulle stāstīja, ka vietu, kur nokritis meteorīts, jau pārbaudījuši atbildīgie dienesti. Radiācija nav konstatēta, arī nekāds ķīmisks piesārņojums nav novērots.

Tiesa, vieta tiekot apsargāta un, kamēr zinātnieki nepabeigs darbu, tur būs liegta piekļuve.
Jau patlaban tiekot veidot zinātnieku grupa, kurā būs pārstāvji no Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra, Dabas muzeja un Latvijas Universitātes Ģeoloģijas fakultātes.

Mazsalaca nokritis meteor.

VESRSIJAS UN AIZDOMAS

Ziemeļvidzemes biosfēras rezervāta ģeologs Dainis Ozols :

Ozols Mazsalacā ieradies šorīt pulksten 9 un konstatējis, ka bedre acīmredzami izrakta ar cilvēku rokām. Tajā, visticamāk, sadedzināts salpetris ar sēru.
Visaizdomīgākais šajā situācijā ir cilvēks, kurš filmējis aculiecinieka video, norāda Ozols.

Pēc viņa domām, kāds vienkārši ir nolēmis pajokot, izrokot bedri, sadedzinot tajā dažādas vielas, uzfilmējot un izplatot šo video.

Ģeologs uzskata, ka pati bedre varētu nebūt rakta tieši šim nolūkam, bet gan iepriekš, jo tas varētu prasīt pārāk lielu darbu.

NOTIKUMA VIETĀ SĀK VEIDOTIES ŠOVA CIENĪGS ELEMENTS – BIĻEŠU PĀRDOŠANA….

Šovu sāk vadīt biļešu pārdevēja Larisa, jo raugi, viņa esot īpašniece zemei, uz kuras, iespējams, nokrita meteorīts. Naudu sieviete vēlas iekasēt, lai segtu ceļa uzturēšanas izdevumus. Varetu teikt – OPERATĪVI.
Viņa uzsvēra, ka kopš vakardienas vakara uz vietu, kur, iespējams, nokrita meteorīts, dodas ļoti daudz interesentu un ceļš ir izdangāts.

Biļetes, kuras sieviete tirgo, esot reģistrētas Valsts ieņēmumu dienestā, specdienestu darbiniekiem ieeja esot “bez maksas”. Nnotikuma vietā ieradušies desmitiem interesentu, kuri vēlas apskatīt iespējamā meteorīta atstātās pēdas
un samaksāt par apskati vienu latu.

Nu un sunsfuns nepaliek parādā

kertais_suns_funs_nr16

BĻĀVIENS

Mazsalacas novadā it kā nokritušais “meteorīts” bijis mobilo sakaru operatora SIA “Tele2” atbalstīts inscenējums, to aģentūrai LETA apliecināja uzņēmuma mārketinga un tirdzniecības direktors Jānis Spoģis.

“Mūsu mērķis ir iedvesmot Latvijas sabiedrību,” sacīja Spoģis, “mēs vēlamies uzsvērt, ka Latvija var izdarīt daudz ko.”
Spoģis solīja, ka uzņēmums noteikti kompensēs valstij nodarītos zaudējumus.

Man vienkārši nav ko teikt : STULBEŅI !

TAUTAS PATIESĀS DUSMAS PRET TELE 2 SAKRĪT AR OFICIĀLO VARAS PĀRSTĀVJU VIEDOKLI

NBS preses pārstāvis Normunds Stafeckis informējis, ka NBS izdevumi varētu būt aptuveni 10 000 latu, jo Zemessardzes 31.aizsardzības no masu iznīcināšanas ieročiem bataljons strādā ar ļoti sarežģītām iekārtām. Savukārt policija pretendē uz 4000 latu.

Neaizmirsīsim tos tūkstošus, kas varētu prasīt morālā kaitējuma kompensāciju. (piemēram, Jums TV ekrānā paziņo par lielo vinnestu latloto un pēc tam pasaka, ka tas tāds jauns reklāmas triks Stendzenieka stilā) Patiktu ? Domāju, ka nē… Vai tiem simtiem cilvēku, kas brauca pētīt, noskaidrot un vienkārši paskatīties uz neordināro notikumu Latvijā nav spļāviens sejā ?

Kā vakar pēc TELE 2 preses konferences aģentūrai LETA sacīja Mūrniece, par viltus meteorīta novietošanu un spridzināšanu no vainīgajiem tiks piedzīti visi radītie zaudējumi līdz pēdējam santīmam. Viņa notikušo vērtē kā “cinisku ņirgāšanos” kā par cilvēkiem, tā par valsti kopumā.

Mūrniece aģentūrai LETA norādīja, ka vakar vakarā iespējamā meteorīta nokrišanas vietā tika iesaistīti daudzi speciālisti – armija, policija, ugunsdzēsēji, zinātnieki. Šiem cilvēkiem tika arī samaksāts par virsstundu darbu, atzīmēja ministre.

Ja notikušais ir reklāma, tad “par to nevar teikt, ka tā ir neētiska, tā ir ņirgāšanās un nožēlojama rīcība”, sacīja Mūrniece.

«Lai cik man simpātisks šķiet organizatoru mērķis iedvesmot Latvijas sabiedrību un radīt interesantus notikumus, taču šo mērķi pilnīgi noteikti bija iespējams sasniegt caurspīdīgāk, cilvēciskāk un godīgāk. Taču acīmredzot vēlme sasniegt vēl nebijušu uzmanību iesaistītās personas tā apdullināja, ka neļāva apzināties ar to saistītos riskus un negatīvo rezonansi,» saka Rubīns.

Savukārt Latvijas Asociācijas sabiedrisko attiecību profesionāļiem (LASAP) valdes priekšsēdētājs Tomass Kotovičs uzsver, ka «nedrīkstam pazaudēt uzticamību auditorijai. Manuprāt, šeit nav milzīgas problēmas. Taču daudz svarīgāk ir atcerēties – nekad nemelot. Izrakt bedri – noteikti nav melošana. Pārējais, kas saistīts ar kampaņas mērķu atklāšanu, pagaidām ir nezināmie faktori,» norāda LASAP vadītājs.

Telekomunikāciju kompānijas “Tele2” reklāmas triks ar “meteorītu” bija pārdroša ideja, taču tam sekojošā taisnošanās un tā arī vēl nesākusies solītā reklāmas kampaņa ideju ir izgāzusi, raksta Lielbritānijā bāzētais sabiedrisko attiecību žurnāls PR Week.

“Sākotnējie uzbrukumi “Tele2″ bija pārsteidzīgi, bet, ņemot vērā, ka šī akcija parādījās pirms vairāk nekā nedēļas un mēs vēl joprojām gaidām, ka tā atmaksāsies un izrādīsies kāda izcila zīmola izrādīšana, es jau esmu zaudējis pacietību,” akciju vērtē sabiedrisko attiecību kompānijas “Seventy Seven PR” partneris Alans Tvigs.

“Es apbrīnoju šīs akcijas pārdrošību, bet nemitīgā taisnošanās, ka tas bija mēģinājums novērst uzmanību no valsts ekonomiskās krīzes, ir tāpat kā teikt, ka [talantu šova] “X Factor” dalībnieku duets Džons un Edvards ir lielisks tāpēc vien, ka laukā ir slikts laiks,” uzskata sabiedrisko attiecību eksperts.

“Acīmredzot aplinkus attaisnojums, kas beidzot tiks pausts, būs īpašā komunikācija, taču telekomunikāciju sektorā šī komunikācija būs diezgan vāja,” norāda Tvigs. “Un mācība, ko mēs esam guvuši, ir tāda, ka uz katru veiksmīgu gājienu, kuru mēs slavējam, desmitiem paliek guļam kaut kur nožēlojamā krāterī.”

Kā Tu domā lasītāj, kas tas tomēr bija idiotisms vai cinisms pret Latviju ? Un kā vērtē TELE 2 tēlu pēc viņu akcijas

Paldies, ka izlasījāt šo ziņu, neaizmirsti abonēt (ja kas bez maksas) jaunākos rakstus!

ABONĒŠANA!

Ja tev patīk raksti un tu vēlies atbalstīt turpmāko attīstību Kllproject.lv uzsauc kafijas tasīti kolektīvam, kas par to teiks lielu PALDIES! To var izdarīt ātri un vienkārši ar PAYPAL vai kredītkarti. Drošību garantējam!

12 viedokļi par “Latvijā nokritis meteorīts (video)

 • .
  .

  Kurš muļķis ies rakt tādu bedri, neticu,ka rakta !

  Atbildēt
 • .
  .

  Vai tad meteoroloģijas centra pārstāvis Uldis Nulle ir galīgs nulle, ja neredzētu falšu, bet vispār interesanti.
  Ja tas būs – fake file- smiešos 🙂 🙂 🙂

  Atbildēt
 • .
  .

  Nu moins- afēra un aferisti, cietumā

  Atbildēt
 • .
  .

  Domnieki lai novērstu tautas dusmas izraka bedri un dedzināja kompromatus

  Atbildēt
 • .
  .

  Viena raxta sniegtas zinas,nekas nav dzirdets un sajusts..
  Otras zinjas ir bijushi aculiecinieki kuri netalu dzivojushi redzejushi un dzirdejushi un sajutushi ka kkas ietriecas zeme ar blikshki un uzliesmojis..
  Aculiecinieka video skaidri redzams ka liesmojošais objekts bijis krietni lielaks neka zinatnieki vestijushi zinja(lielas dures izmera)..turklat vai tada izmera objekts varetu izveidot tik lielu bedri..hmm..
  Un ari-un pat ja tur ir nokritis meteroits,nekas netiek izolets ierobezhots..cilveki burzas dara ko grib..ljoti neprofesionali lai kas tur butu noticis..uzskatu..

  Atbildēt
 • .
  .

  Vismaz ir ar ko aizņemt prātus, citādi to tik vien dzird Krīze, dižķibele,Šlesers,kredīti,uttt

  Atbildēt
 • .
  .

  Rēciens viens lats par fake izrādi

  Atbildēt
 • .
  .

  Nekad nemūzam nepiedošu, ka mani piedirsa. Tele 2 ir izlēgts no mana saraksta un ģimenes arī !

  Atbildēt
 • .
  .

  Jau līdz šim bija aizdomas, ka ar TELE 2 kaut kas nav kārtībā. Tagad par to šaubu nav! Loši!

  Atbildēt
 • .
  .

  Iekšlietu ministrija un tās pakļautībā esošie dienesti pēc «Tele2» viltus meteorīta mārketinga kampaņas plāno ar uzņēmumu lauzt līgumus. «Plānojam atteikties no «Tele2» pakalpojumiem un lauzt tos līgumus, kurus būs iespējams lauzt,»

  Atbildēt
 • .
  .

  Ppar nodokļu maksātāju naudu viņi ir taisījuši savu reklāmas kampaņu. No saviem nodokļiem un maksas par pakalpojumu (pieslēgumu) netaisos sponsorēt viņu reklāmas, muļķīgas vai spīdošas, Latvijā un pasaulē. Es pieprasu, lai valsts iekasē visus izdevumus no TELE2.
  AIzeju prom uz Biti

  Atbildēt
 • .
  .

  Naktī uz svētdienu 22.maijs 2011.g Latvijas debesīs novērotais milzīgais, spilgtais, lidojošais objekts debesīs, visticamāk, bijis ļoti spožs bolīds – neliels debess ķermenis, kas ielido Zemes atmosfērā un sadeg..
  .
  Vairumā gadījumu redzēta spilgti zaļa gaisma, kaut minētas arī citas nokrāsas. Parādības ilgums bijis dažas sekundes, un vidēji minētas trīs sekundes.

  Uguns bumba virzījusies uz austrumiem, un šo virzienu norāda dažādās vietās atradušies novērotāji. Daži piemin arī uguns bumbas asti. Novērotāji Vidzemē dzirdējuši skaņu, kas atskanēja pāris desmitus sekunžu pēc bolīda parādīšanās, dažviet tā bijusi ļoti stipra, savukārt Kurzemē skaņa nav dzirdēta.

  Atbildēt

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *