Latvijā iestāsies, ilgi gaidītais, astronomiskais pavasaris

Astronomiskais pavasaris.

Astronomiskā pavasara iestāšanos nosaka saules stāvoklis. Šogad,  20. martā Latvijā, iestāsies astronomiskais pavasaris. Šajā laikā diena ar nakti ir vienādā garumā, bet katra turpmākā diena ir mazliet garāka par nakti.

Tieši Tev piemeklēta reklāma! Ja neredzi izslēdz reklāmu bloķētāju! Interesanti kas tur ir?

Saule, jeb Saules centrs, šķērso debess ekvatoru un pāriet no debess dienvidu uz debess ziemeļu puslodi.

Astronomiskais pavasaris klāt!

Meteoroloģiskais jeb klimatiskais pavasaris, kad diennakts vidējā gaisa temperatūra ir stabili pozitīva vai vismaz vienāda ar 0 grādiem. Uz doto mirkli naktīs vērojami daži mīnusa grādi!

Zemes ziemeļu puslodē dienas kļūst arvien garākas, proti, iestājas pavasaris, bet Zemes dienvidu puslodē dienas kļūst arvien īsākas un iestājas rudens.

Ticējums.

Tautas ticējumos teikts, kāds vējš pūš pavasara iestāšanās laikā, tāds gaidāms viss pavasaris. Savukārt fenoloģiskais pavasaris nozīmē gājputnu atlidošanu, vizbulīšu uzziedēšanu un citas dzīvās dabas atmošanās pazīmes. Liepājā sniega, kā ziemas galvenā atribūta, vairs nav un ja godīgi, nevajag.

Tomēr, nepatīk ielu stāvoklis! Ielas ir putekļainas. Ar smilts paliekām no negausīgās kaisīšanas ziemas laikā uz ceļiem.

Pavasaris klāt!

Domājams, ka šī būs pēdējā nedēļa ar iespējamu salu nakts stundās. Astronomiskais pavasaris mēdz līdzināties arī  faktiskajām izjūtām!

astronomiskais pavasaris

Šogad 20.marts! Rakstu atkārtoti, lai TU zinātu, ka šodien ir Starptautiskā Laimes diena. Starp citu, 20 datums, ir labākais tomātu sēklu stādīšanas laiks!

Un vēl!

Rīt ir Benedikta diena!

Zeme it kā paliekot silta un visi tārpi, skudras un kukaiņi sākot kustēties. Zinu, zinu manā dārzā jau viss notiek!

astronomiskais pavasaris

Vēl, kas īpaši interesants martā.

Šī mēneša beigās Zemes iedzīvotāji varēs novērot retu astronomisku parādību, ko sauc par lielo planētu izlīdzinājumu, kas plašākai sabiedrībai vairāk pazīstams kā planētu parāde.

Jupiters, Merkurs, Urāns, Marss un Venera sarindosies nelielā debess pleķītī tūlīt pēc saulrieta 28. martā. Visspilgtākie būs Merkurs un Jupiters, kurus ikviens varēs redzēt netālu no horizonta. Venēra atradīsies augstāk debesīs.

Marsa un Urāna apskatei būs nepieciešams binoklis vai teleskops.

astronomiskais pavasaris

Visas piecas planētas varēs novērot no Zemes, skaidrā laikā debess 50 grādu sektorā. Tas nozīmē, ka, skatoties no Zemes virsmas, planētas šķitīs tuvu viena otrai.

Gadījumi, kad divas vai trīs planētas sarindojas vienā rindā, nav nekas neparasts. Tomēr piecu planētu planētu parāde nenotiek tik bieži. Iepriekš līdzīga parādība bija vērojama 2022., 2020. un 2016. gadā.

Veiksmi un Labu Dienu!

 

Paldies, ka izlasījāt šo ziņu, neaizmirsti abonēt (ja kas bez maksas) jaunākos rakstus!

ABONĒŠANA!

Ja tev patīk raksti un tu vēlies atbalstīt turpmāko attīstību Kllproject.lv uzsauc kafijas tasīti kolektīvam, kas par to teiks lielu PALDIES! To var izdarīt ātri un vienkārši ar PAYPAL vai kredītkarti. Drošību garantējam!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *