Latviešu biedrības nams uzsācis darbu ideju konkursa projektā.

Liepājas Latviešu biedrības nams uzsāk aktīvu darbu, lai izstrādātu savu ideju koncepciju Liepājas Kultūras pārvaldes izsludinātajā publiskajā projekta „Liepāja – Eiropas Kultūras galvaspilsēta 2014” ideju konkursā.

Šonedēļ biedrības nama direktore V.Hartmane aicināja uz sarunām par sadarbību projekta ietveros Liepājā atpazīstamas personības un profesionāļus kultūrvēstures nozarē.

Sarunās par latviešu biedrības nama nākotnes projektu piedalījās muzikoloģe Aija Engelmane, teātra vēsturnieks Zigurds Akmentiņš, vēstures skolotāju metodiskās apvienības vadītāja Irisa Otrupe, Humanitārā institūta vadītājs Edgars Lāms, kultūrvēstures pasniedzējs, mākslinieks Valdis Mackars un radošo literātu kluba Helikons vadītāja Ērika Birzkopa.
No kurienes es nāku un kas ir manas saknes? Šis jautājums stipri aktualizējies mūsdienu globalizācijas apstākļos un tādēļ biedrības nams Kultūras pārvaldes izsludinātajā projekta „Liepāja – Eiropas Kultūras galvaspilsēta 2014” ideju konkursā vēlas pieteikt projektu, kas ilgtermiņā apzinātu Latviešu biedrības nama kā tautas saietu nama kultūrvēsturisko nozīmi Liepājā, pētītu šīs ēkas simbolisko vērtību nacionālās pašapziņas nostiprināšanā saistībā ar visdažādāko mākslas nozaru pārstāvjiem mūzikā, teātrmākslā, literatūrā, folklorā un arhitektūrā visos tās pastāvēšanas laika posmos.
Liepājas Latviešu biedrības nama projektu vadītāja Madara Pūķe iecerējusi nākotnes projekta pētījumu darbā iesaistīt skolu jaunatni, daudz dažādus sadarbības partnerus, arī klaidu latviešus, kuri dzīvo un strādā ārvalstīs un veidojuši Liepājas latviešu biedrības nama nemateriālo kultūrvēsturisko mantojumu. Biedrības nams paplašinās savu pieejamību Liepājas un Kurzemes reģiona iedzīvotājiem, veidos dialogu starp dažādām sabiedrības sociālām, nacionālām, reliģiskām un etniskām grupām, apzinot visdažādāko mākslas nozaru un sabiedriski politisku personību biogrāfijas, viņu saites ar Latviešu biedrības namu Liepājā.

LIEPĀJAS LATVIEŠU BIEDRĪBAS NAMA
Projektu vadītāja:
Madara Pūķe

liepaja-29112008-010j

Paldies, ka izlasījāt šo ziņu, neaizmirsti abonēt (ja kas bez maksas) jaunākos rakstus!

ABONĒŠANA!

 

Dalies ar šo ziņu

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

scroll to top