Larsa Vilka uzbrukuma organizētāja atzinusies.

Februārī tika atklāta iespējamā sazvērestība ar mērķi nogalināt Larsu Vilku. Savu vainu atzina…ar „Džihāda Džeinas” pseidonīmu pazīstamā amerikāniete Kolīna Laroza.

Tieši Tev piemeklēta reklāma! Ja neredzi izslēdz reklāmu bloķētāju! Interesanti kas tur ir?

Ar to šī epopeja nebeidzās jo viņas draudzene Jamie Paulin Ramirez atzinās un tika apsūdzēta mēģinājumā nogalināt mākslinieku Larsu Vilku.

Tapis zināms, ka viņa 8.martā savu vainu ir atzinusi. Trīsdesmit divus gadus vecajai sievietei draud 15.gadu cietumsods.

Pēc apsūdzības versijas, ko uztur ASV tiesa, amerikāniete pieņēma islāma ticību un devās ar saviem bērniem uz Īriju, kur fiktīvi stājās laulībā ar citu džihāda piekritēju un iespējamo uzbrukuma dalībnieku māksliniekam L.Vilkam.

Īrijā viņa nopietni gatavojās veikt uzbrukumu un sponsorēja džihāda kaujiniekus, kas gatavojās nogalināt Vilku. Nekas nopietns viņiem nesanāca un viņa pēc īslaicīgas aizturēšanas Īrijā atgriezās ASV, kur tika apcietināta par terorisma organizēšanu citā zemē.

Jamie Paulin Ramirez1
teroriste Paulin Ramirez

Tajā pašā laikā desmit cilvēki tika apcietināti Īrijā saistībā ar plāniem nogalināt Vilku, taču lielākā daļa no viņiem vēlāk atbrīvoti.

Pēc karikatūru publicēšanas Vilks piedzīvojis vairākus uzbrukumus. Divi uzbrucēji mēģināja nodedzināt viņa māju, kā arī uzlauzta viņa interneta vietne.

Savukārt vairāki cilvēki uzbruka Vilkam viņa lekcijas laikā Upsalas universitātē. Uzbrukumā viņš netika nopietni ievainots.

Islāms stingri aizliedz musulmaņu praviešu atainošanu un uzskata to par zaimošanu.

150 000 dolāri ir cena, kādu musulmaņu ekstrēmisti ir noteikuši par Zviedrijā 1946. gadā dzimušā Larsa Vilka galvu pēc dažu karikatūru publicēšanas, kurās pravietis Muhameds atspoguļots kā suns.


Paldies, ka izlasījāt šo ziņu, neaizmirsti abonēt (ja kas bez maksas) jaunākos rakstus!

ABONĒŠANA!

Ja tev patīk raksti un tu vēlies atbalstīt turpmāko attīstību Kllproject.lv uzsauc kafijas tasīti kolektīvam, kas par to teiks lielu PALDIES! To var izdarīt ātri un vienkārši ar PAYPAL vai kredītkarti. Drošību garantējam!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *