Laktozes nepanesība, kā ar to pilnvērtīgi sadzīvot

Laktozes nepanesība.

Tas ir diezgan izplatīts stāvoklis, kas skar lielu daļu iedzīvotāju. Šis stāvoklis rodas laktāzes enzīma trūkuma vai arī tā nepietiekama daudzuma dēļ. Šis ferments ir nepieciešams, lai sagremotu lieko laktozi un cukuru, kas atrodams piena produktos.

Laktozes nepanesība, kas tā ir?

Laktozi, galveno piena produktu cukuru, parasti šķeļ enzīms laktāze kuņģī. Tomēr cilvēkiem ar laktozes nepanesību šī enzīma līmenis ir nepietiekams, kas noved pie nepilnīgas laktozes sadalīšanās.

Tā rezultātā pēc piena produktu lietošanas tas izraisa dažādus simptomus, piemēram, vēdera uzpūšanās iespēju, caureju un vispārēju diskomfortu vēderā.

Laktozes nepanesība, simptomi.

Laktozes nepanesības simptomi var būt no viegliem līdz smagiem. Tas var ietvert vēdera diskomfortu, caureju, galvassāpes un pat sliktu dūšu. Dažiem cilvēkiem simptomi var rasties vairākas stundas pēc laktozi saturošu pārtikas produktu ēšanas, savukārt citiem simptomi var rasties gandrīz nekavējoties.

Laktozes nepanesība

Laktozes nepanesība, pārvaldīšana.

Laktozes nepanesības pārvaldība ietver izmaiņas uzturā un laktozes piedevu lietošanu pirms laktozi saturošu pārtikas produktu lietošanas.
Daudzi cilvēki gūst atvieglojumu, izvairoties no piena produktiem vai iegādājoties īpašus produktus, kas satur zemu laktozes līmeni.

Ir svarīgi arī konsultēties ar ārstu, lai iegūtu precīzu diagnozi un izstrādātu individuālu darbības plānu.

Patiesība un mīti.

Pēdējos gados laktozes nepanesība ir kļuvusi par plašu diskusiju objektu, un par šo stāvokli ir dzirdēti daudzi mīti. Noskaidrosim, kas ir patiesība un kas ir mīts.

Mīts.
Laktozes nepanesība ir alerģija pret pienu.

Patiesība.
Šāda nepanesība nav alerģija, tā ir fizioloģiska reakcija uz enzīma laktāzes trūkumu. Atšķirībā no piena alerģijām, laktozes nepanesība nav saistīta ar imūnsistēmu un neizraisa alerģiskas reakcijas.

Mīts.
Šāda problēma skar tikai pieaugušos.

Patiesība.
Lai gan laktozes problēma ir biežāka pieaugušajiem, tā var rasties arī bērniem. Dažreiz bērniem var būt nepietiekams laktāzes līmenis ģenētisko faktoru dēļ vai pēc zarnu slimībām.

Mīts.
Šādu problēmu ar laktozi nevar kontrolēt.

Patiesība.
Laktozes nepanesība nav sods, ko citi uzsver, ka tas sabojās visu turpmāko dzīvi. Ir daudz veidu, kā pārvaldīt šo stāvokli. Piemēram, samazinot piena produktu patēriņu, lietojot bezlaktozes vai zema laktozes produktus un papildus uzņemot laktāzes enzīmus.

Mīts.
Cilvēkiem ar laktozes nepanesību vispār nevajadzētu lietot piena produktus.

Patiesība.
Ir nepieciešama individuāla pieeja produktu izvēlei, pamatojoties uz simptomu intensitāti un vēlmēm. Daži cilvēki ar laktozes problēmu var patērēt dažus piena produktus bez diskomforta organismam.

Šāda nepanesība ir izplatīts stāvoklis, kas nav šķērslis veselīgam dzīvesveidam. Ar pareizu pieeju un zināšanām par to, kā pārvaldīt šo apgrūtinājumu, cilvēki ar laktozes nepanesību var turpināt baudīt dažādus ēdienus un iegūt visas nepieciešamās uzturvielas.

Protams, jāievēro sev īpaši izstrādāti ēšanas paradumi. Pie tiem pieradīsi un dzīvosi pilnvērtīgu dzīvi. Lai cīnītos ar laktozes nepanesību un dzīvotu ar to, došu dažus ieteikumus, teiksim tā, lai koncentrētu domu gājienu.

Laktozes nepanesība

Izvairieties no laktozes saturošiem pārtikas produktiem.

Izmantojiet laktozes bez piena produktus vai tos ar zemu laktozes saturu. Pārbaudiet produktu etiķetes, lai identificētu laktozi un tās izcelsmes produktus.

Izmēģiniet laktozes aizstājējus.

Ir daudz piena produktu alternatīvu, kas nesatur laktozi, piemēram, sojas piena, rīsu piena, mandeļu piena utt. Noteikti pārbaudiet etiķetes, lai pārliecinātos, ka izvēlētais produkts tiešām ir bez laktozes.

Lietojiet laktozes enzīmus.

Daži cilvēki ar laktozes nepanesību var lietot laktozes enzīmus pirms ēšanas, lai palīdzētu sagremot laktozi un novērst simptomus.
Pārbaudiet savu uztura plānu. Izstrādājiet uztura plānu, kurā iekļauti produkti, kas ir viegli sagremojami un nesatur laktozi. Lietojiet daudzveidīgu uzturu, jo dažādu uzturvielu uzņemšana ir svarīga jūsu organisma labvēlīgai eksistencei.

Konsultējieties ar ārstu.

Ja jums ir aizdomas par laktozes nepanesību, svarīgi ir sazināties ar ārstu. Viņš varēs veikt testus, lai diagnosticētu stāvokli un sniegtu ieteikumus par attiecīgo uztura plānu.

Paturiet prātā individuālās atšķirības.

Katram cilvēkam laktozes nepanesība var izpausties atšķirīgi. Ievērojiet savu ķermeņa reakciju un pielāgojiet savu uzturu atbilstoši.
Laktozes nepanesība nav slimība, ko var pilnībā izārstēt, bet ar pareizu pieeju un uztura plānu to var kontrolēt, lai samazinātu simptomus un uzlabotu dzīves kvalitāti.

Labu Dienu!

 

Paldies, ka izlasījāt šo ziņu, neaizmirsti abonēt (ja kas bez maksas) jaunākos rakstus!

ABONĒŠANA!

 

Dalies ar šo ziņu

Atziņa “Laktozes nepanesība, kā ar to pilnvērtīgi sadzīvot”

  1. Bērziņš saka:

    Kur problēma? Taču var nelietot pienu, alus daudz garšīgāks 🙂

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

scroll to top