Labklājība Latvijā, vai tiešām dzīvojam slikti, viedokļi

Labklājība Latvijā, skatoties no citu valstu prizmas.

Iedomāsimies, ka uz zemes dzīvo tikai 100 cilvēku. Jā pamaz, bet lai saprastu lietu būtību, pietiekoši. Tad  57 no viņiem būtu aziāti, 21  būtu eiropietis, 14  no Amerikas kontinenta, 8  būtu no Āfrikas.

Lai uzreiz būtu skaidrs,  labklājība būs šī raksta temats.

Turpinām, sievietes pēc skaita būtu 52, bet vīriešu 48 cilvēk-vienības, kas kā saproti ir mazākums.

Baltās rases pārstāvju būtu 30, bet citas rases attiecīgi 70 cilvēku. Tādi pati attiecība ir reliģijā, jo kristieši būtu 30 cilvēki, pārējie 70 piederētu pie citām reliģijām.

No visiem 100 cilvēkiem heteroseksuāļu (normāla seksuālā orientācija) būtu 89 cilvēki, bet 11 cilvēki būtu homoseksuāli (geji, lezbietes).

Sešiem cilvēkiem piederētu 59% no visām pasaules bagātībām un visi viņi dzīvotu Ziemeļamerikā. Pilnā nabadzībā dzīvotu 80 cilvēku.
Lasīt nemāk 70 cilvēku. Regulāri nepietiek pārtikas 50 cilvēkiem.

Uz doto mirkli katru dienu mirst viens cilvēks un piedzimst arī viens. Vienam cilvēkam ir augstākā izglītība un tikai viens māk apieties ar kompjūtertehniku.

Tā ir tīrā statistika bez lielajiem skaitļiem un labklājība šeit manāma pavisam maz.

Ja tev nepatīk salīdzinājums par 100 cilvēkiem uz zemes, tad attiecini to procentuāli un tad sapratīsi, ka esi tajā 1% zemes iedzīvotāju skaitā, kas ir draugos ar datoru.

Tātad, labklājība Tev ir uzsmaidījusi, kaut tikai 1% apmērā!

Labklājība

Tagad no otras puses, bet jau ar lielākiem skaitļiem.

Ja Tu no rīta pamodies vesels, tad Tev ir pasakaini veicies, jo nedēļas laikā viens miljons cilvēku nomirst.

Ja Tu neesi piedalījies kara darbībās un neesi badojies.  Neesi spīdzināts. Neesi sēdējis cietumā, tad arī Tev ir pasakaini veicies, ko nevarētu teikt par 500 miljoniem cilvēku, kas to patreiz pārcieš.

Trīs miljardi cilvēku nevar atļauties (pēc savas pārliecības) pievērsties savai reliģijai, bez represijām. Ja Tu to vari, Tev atkal ir palaimējies.

Ja Tev ir ledusskapis, kurā ir pārtika, pieklājīgs apģērbs un savs jumts virs galvas.  Tad Tu esi bagātāks par 75 % zemes iedzīvotāju, kuriem tā visa nav.

Ja Tev ir bankā savs rēķins un makā vienmēr grozās kāds neliels naudas daudzums, tad TU esi pieskaitāms pie 8% izredzēto zemes iedzīvotāju.

Ja Tev vecāki ir dzīvi un pie tam vēl nav izšķīrušies tad Tu esi rets veiksminieks. Tādu ir pat maz tādās labklājības zemēs, kā ASV un Kanādā.

Ja Tu patstāvīgi esi spējīgs izlasīt šo informāciju, TU izdevīgi atšķiries no saviem 2 miljardiem vienaudžu, kas to nevar. Jo nemāk lasīt!

Labklājība, tā lūk!

Mēs  vēl sakām, ka slikti dzīvojam.

Tas ir tāds savdabīgs pārdomu  sveiciens  visiem tautiešiem, kas uzskata, ka  labklājība tiem ir pagājusi secen.

Vēlējums.

Būt to 8% zemes iedzīvotāju bariņā vai klubiņā,  kam ir bankā konts un makā visu laiku apgrozās naudiņa.  Kā ar Tevi?  Vai Tu jūties apmierināts ar savu vietu Latvijā un par labklājību vari teikt O.K.?

Lai veicas!

Labu Dienu!

 

Paldies, ka izlasījāt šo ziņu, neaizmirsti abonēt (ja kas bez maksas) jaunākos rakstus!

ABONĒŠANA!

 

Dalies ar šo ziņu

Atziņa “Labklājība Latvijā, vai tiešām dzīvojam slikti, viedokļi”

  1. izredzētais saka:

    Nekur nebraucu, bet statistika mani pārsteidza, konstatēju, ka dzīvoju to 8 procentu starpā, es esmu iredzetais 🙂

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

scroll to top