Labdarības koncerts ar Liepājas Sarkanā kora piedalīšanos.

Labdarības koncerts.

Daudzi atzinīgi vērtēja to, ka televīzijas šova “Koru kari” dalībnieki – Liepājas Sarkanais koris – uzvaras gadījumā naudu būtu novirzījuši Liepājas Reģionālās slimnīcas Bērnu nodaļai.

Ne viens vien balsoja par mūsējiem, cerot, ka tieši Liepājas koris uzvarēs un piepildīsies skaista iecere. Diemžēl liepājnieki palika trešie. Taču koristu griba palīdzēt mazuļiem atbalsi radusi citu sirdīs, kuri ir gatavi nākt talkā, lai tomēr varētu iegādāties tik ļoti nepieciešamos elpošanas aparātus.

Te jānosauc viens no projekta “Bunker” vadītājiem Mareks Alberts un Liepājas 6.vidusskolas skolēnu līdzpārvaldes vadītāja Laura Flaksa.
Viņi savukārt tālāk uzrunāja vai nejauši satika citus, kuri bija ar mieru iesaistīties vai palīdzēt veidot labdarības koncertu “Ieklausies sirdī”, kas 23.decembrī pulksten 19 notiks Liepājas Svētās Trīsvienības katedrālē.

Abi jaunieši arī noorganizēja ziedojumu tālruni, pa kuru jau tagad var zvanīt un palīdzēt krāt naudiņu elpošanas aparātu iegādei.

Labdarības koncerts, par piedalīšanos samaksu neprasa.

Ideja rīkot labdarības koncertu un palīdzēt īstenot Chilli un Liepājas Sarkanā kora sapni, radās 24 gadus vecajam Marekam Albertam.
Tas notika, skatoties televīzijas šovu ‘Koru kari’. Nesen Mareks Brēmenē apciemoja draudzeni Margaritu Vilsoni, kura Vācijā studē operdziedāšanu.

Jaunā māksliniece piedalās dažādu valstu konkursos un gūst ļoti labus panākumus. Ciemošanās reizē viņa Marekam ieminējusies, ka savu balsi, savu talantu gribētu lietā likt labdarības mērķiem, dziedāt kādā koncertā, kura ienākumi būtu novirzīti, lai palīdzētu kādam, kam tas ir ļoti nepieciešami.

Tad Mareks atcerējās, ka palīdzība vajadzīga Liepājas Reģionālās slimnīcas Bērnu nodaļai.

Iepriekš Mareks jau bija rīkojis dažādas lielākas un mazākas ballītes, tāpēc viņam bija zināma prakse, iemaņas, kā viss darāms. Viņš apzinājās, ka viens pats nespēs noorganizēt lielu koncertu Sv.Trīsvienības katedrālē. Lai īstenotu savu sapni, viņš uzrunāja senu paziņu Lauru Flaksu.

“Manuprāt, esmu ļoti cilvēciska, vienmēr atbalstu labdarību, tai naudu nežēloju,” sacīja Laura. Liepājas Skolēnu domes bijusī vadītāja vienmēr centusies izcelt, atbalstīt arī jaunos talantus.

Palīdzot rīkot labdarības koncertu, viņa saprata, ka ar vienu šāvienu var nošaut divus zaļus – palīdzēt savākt naudu elpošanas aparātu iegādei un liepājniekus iepazīstināt ar jaunu, talantīgu dziedātāju, kura dzimusi un pirms došanās svešumā skolojusies Liepājā. “Kad Margarita dzied, man skudriņas skrien pa ķermeni,” apgalvo Laura.

Margarita nebūs vienīgā, kura uzstāsies koncertā. Pirmajā daļā klausītājus priecēs Liepājas Sarkanais koris, atsevišķas dziesmas dziedās kora dalībnieki Linda Zāģere, Emīls Balceris un Raivis Bružis.

Otrajā daļā skanēs klasiskā mūzika Margaritas sniegumā. Koncertā nebūs Ziemassvētku dziesmu, bet skaņdarbi, kas asociējas ar Adventes laikam piemītošo pieklusināto, gaišo noskaņu.

Labdarības koncerts.

To palīdzēs radīt arī vairāki mūziķi no Liepājas Simfoniskā orķestra – čelliste Adīne Stirna, trompetists Oleksijs Demčenko un flautiste Liene Denisjuka, Liepājas Jūras spēku orķestra saksofonists Agris Bušs un studente, vijolniece Madara Drulle. Lielu darbu koncerta tapšanā, programmas izveidē ieguldījusi ērģelniece Maija Zaķis.

Mareks un Laura sola, ka koncertā būs daži muzikāli pārsteigumi, piemēram, skaņdarbs, kurā ērģeļu mūzika savīsies ar trompetes skaņām.

Koncerta rīkotāji piebilst – viņi ir ļoti priecīgi, ka mums Liepājā ir labestīgas sirds mākslinieki, kuri par uzstāšanos neprasa samaksu. Viņu starpā ir arī aktieris Ēriks Vilsons, kurš, neskatoties uz aizņemtību, atsaucās Mareka un Lauras aicinājumam un piekrita vadīt koncertu.

Tie, kuri dažādu iemeslu dēļ nevarēs apmeklēt šo koncertu, nākamajā vakarā, Ziemassvētku priekšvakarā to varēs noskatīties televīzijā “Dzintare”. Un, ja cilvēks nevēlas apmeklēt koncertu, bet vēlas ziedot naudu Liepājas Reģionālās slimnīcas Bērnu nodaļai, to var izdarīt kaut vai tūlīt, piezvanot uz ziedojumu tālruni, kas darbosies vēl mēnesi pēc koncerta.

Daudzi uzņēmēji labdarībai nedzirdīgi.

Lai sarīkotu labdarības koncertu, Mareks un Laura apstaigāja daudzas iestādes un uzņēmumus. Dažs viņus uzklausīja, dažs ne. Abiem jauniešiem ir mazliet skumji, ka vairums bija nedzirdīgi pret šo labdarības akciju. Tāpēc viņi jo īpaši novērtē tos, kas atsaucās.

Tā ir Liepājas dome, kura atvēlēja 150 latu afišu izveidei, tirdzniecības nams “Kurzeme”, kā arī laikraksts “Kurzemes Vārds”, portāls liepajniekiem.lv un TV “Dzintare”, kuri sniedz informatīvo atbalstu.

Ir arī daudz cilvēku, kuriem nav naudas, ko ziedot, bet kuri var palīdzēt citādi. Tie ir jaunieši no piecu Liepājas skolu līdzpārvaldēm, kuri jau no trešdienas pilsētā izplata kartītes, izvieto afišas un cilvēkiem stāsta par šo labdarības pasākumu. Tāpat vairāki aktīvie jaunieši palīdzēs vecajiem ļaudīm koncertā atrast sev vietu.

Labdarības projektā vēl iesaistījies mākslinieks Andris Vītoliņš. Jaunieši stāsta, ka satikšanās notikusi nejauši. Kādu dienu viesnīcā “Promenāde Hotel” viņi devušies apskatīt A.Vītoliņa izstādi “220 kilometru līdz laimei”.

Dzirdot Lauras sajūsmu par darbiem, izstādes kuratore piedāvājusi iepazīties ar pašu mākslinieku, kurš bijis turpat zālē. Runājot par dažādām lietām, aktīvie jaunieši māksliniekam pastāstījuši, ar ko pašlaik visvairāk pārņemti.

Arī bijušais liepājnieks bijis gatavs palīdzēt viņu labdarības akcijai. Un tā tapusi oriģināla, ar A.Vītoliņa rokām izgatavota ziedojumu kaste, kas izvietota tirdzniecības namā “Kurzeme”. Šī kaste redzama arī uz koncerta afišām.

Taču ar koncertu Liepājas Sv.Trīsvienības katedrālē nekas nebeigsies. 29.decembrī sadarbībā ar galeriju ‘Ten’ uz Liepājas Reģionālo slimnīcu dosies vairāki Liepājas mākslinieki, kuri Bērnu nodaļai dāvinās savas gleznas. Viņiem līdzi posīsies vairāki Liepājas Sarkanā kora dalībnieki, kuri slimnīcas personālu un bērniņus priecēs ar savu dziedājumu. Arī šī ideja pieder Marekam, kurš kopā ar palīgiem domā rīkot vēl vienu labdarības koncertu Lieldienu laikā.

Labdarības koncerts, uzziņai.

Jau tagad ir atvērts ziedojumu tālrunis 90006089 – uz to piezvanot, var ziedot vienu latu Liepājas Reģionālās slimnīcas Bērnu nodaļai.

Cilvēka sirds pasaulei

No 18. līdz 26.decembrim svētku gaisotni Liepājas teātrī rada arī Latvijas Nacionālās operas solisti Kristīne Zadovska un Ingus Pētersons, izpildot komponista Jāņa Lūsēna dziesmas koncertā “Mazu brīdi pirms…”. Mākslinieki izpilda jau zināmas un iemīļotas, kā arī pavisam jaunas dziesmas ar latviešu dzejnieku vārdiem. Par muzikālo pavadījumu koncertā rūpējas mūziķu grupa Jāņa Lūsēna vadībā.

Ingus Pētersons dalās iespaidos par Ziemassvētku koncertu “Mazu brīdi pirms…”: “Koncertā tiek izpildītas dziesmas ar Kārļa Skalbes un Viļa Plūdoņa dzejas rindām, veidojot programmu, kas vērsta uz cilvēka sirds pasauli. Dzeja ir brīnišķīga – tā pieskaras dvēselei un liek aizmirst ikdienas rūpes un bēdas.

Par jaunu var pārliecināties, ka dzīvot ir privilēģija, kas mums piešķirta. Katra dziesma ir kā neliela glezniņa, kas gleznota ar meistarīgu otu. Jānim (Lūsēnam) dzeja ir dvēseliski tuva un radniecīga, tāpēc viņa mūzika dzejoļa kompozīciju un noskaņu neizārda, bet bagātīgi papildina ar saviem iespaidiem un sajūtām.

Esmu priecīgs un pateicīgs, ka Jānis mani uzaicināja piedalīties koncertos. Tie man ir svētki, un par tādiem tie kļūst arī klausītājiem īpaši šajā gaidīšanas laikā.” Jaunieši gādās, lai elpošanas aparāti būtu

Labdarības koncerts
Labdarības koncerts
Labdarības koncerts
Labdarības koncerts

Labu Dienu!

 

Paldies, ka izlasījāt šo ziņu, neaizmirsti abonēt (ja kas bez maksas) jaunākos rakstus!

ABONĒŠANA!

 

Dalies ar šo ziņu

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

scroll to top