Labas ziemas riepas un melnais ledus

Labas ziemas riepas.

Melnais ledus ir viens no bīstamākajiem apstākļiem uz ceļa, pat tad, ja automobilim ir uzliktas labas ziemas riepas. Melnais ledus nav redzams un iepriekš grūti paredzēt, kur tas var izveidoties.

Melnais ledus ir plāns, caurspīdīgs ledus slānis uz ceļa virsmas. Dažkārt tas izskatās kā mitrs ceļa segums.

Melnais ledus lielākoties veidojas lietus un miglas gadījumā, ja uz zemes temperatūra saglabājas zem 0 grādiem. Šādos apstākļos ūdens uz ceļa virsmas piesalst, izveidojot plānu, neredzamu ledus kārtiņu.

Man ir labas ziemas riepas, tas ir parastais arguments karstgalvjiem, kas slidenos ceļa apstākļos pārsniedz saprātīga ātruma robežas.

Automašīna, kas saslīdējusi uz melnā ledus, vairs nav automašīna, bet gan smags objekts, kas slīd neparedzamā virzienā ar nenoteiktu apstāšanās vietu.

Šāda situācija rada draudus ne tikai autovadītājam, bet arī citiem ceļu satiksmes dalībniekiem un labas ziemas riepas var arī neizglābt ar tikšanos ar grāvi.

Ko darīt, ja automašīna saslīd?

Ja aizmugurējie riteņi zaudē saķeri ar ceļa virsmu (iestājas “oversteer” jeb pārlieku liela pagriežamība), nepieciešams sagriezt stūri pretējā virzienā sānslīdei.

Nekādā gadījumā nedrīkst spiest bremžu pedāli, jo tas sānslīdi tikai palielinās.

Ja saķeri ar ceļa virsmu zaudē priekšējie riteņi, kas iespējams, veicot strauju manevru uz slidenas virsmas, noņemiet kāju no gāzes pedāļa, iztaisnojiet stūri un tad no jauna lēni grieziet stūri nepieciešamajā virzienā.

Tā drīzāk varēs atgūt saķeri ar ceļu un nostāties uz pareizās trajektorijas.

Tāpēc vēlreiz atceries.

Piesardzīga braukšana vienmēr nozīmē distances ievērošanu starp jūsu un priekšā braucošo automašīnu. Nepiemirstiet, ka ziemā manevrēšanas iespējas samazinās vēl vairāk.

Jums ir labas ziemas riepas, bet tam , kas brauc aiz Jums var būt galīgi nodilušas riepas, tāpēc strauji bremzēt uz slidena ceļa nav ieteicams. Taču, negribēsiet dzirdēt skaļu būkšķi, kad braucējs aiz Jums nevarēs sabremzēt tik pat ātri, kā Jūs.

Svarīgi to ieverot pie krustojumiem ar galveno ceļu, luksoforiem: parasti no biežas bremzēšanas izveidojas ledus kārtiņa, kas var būt apsnigusi, tā veidojot ļoti bīstamu vietu.

Cits variants, pat ja ir labas ziemas riepas!

Gadījumos, kad strauji jābremzē, jo tālāk jūs būsiet no priekšā braucošās automašīnas, jo drošāk jutīsities. Neesiet tik pārliecināts, ka varat paredzēt visus ceļa apstākļus.

labas ziemas riepasPēkšņa vēja brāzma vai temperatūras pazemināšanās nozīmē to, ka ceļa apstākļi var krasi mainīties jau nākamajā kilometrā.

Iepriekšminētajam pieskaitiet lielās kravas automašīnas, kas saceļ sniega virpuļus gaisā, vai sniega tīrāmās iekārtas, kas tīra ceļu. Tātad ir pietiekami daudz iemeslu, lai būtu uzmanīgs.

Pats galvenais!

Jābūt labām ziemas riepām, par to… ŠEIT

Tagad noskaties pavisam svaigu video, kas notiek ja steidzies melnā ledus apstākļos:

Labu Dienu!

 

Paldies, ka izlasījāt šo ziņu, neaizmirsti abonēt (ja kas bez maksas) jaunākos rakstus!

ABONĒŠANA!

 

Dalies ar šo ziņu

Atziņa “Labas ziemas riepas un melnais ledus”

  1. regeta saka:

    Nu nav mums tādas jaunas dabas parādības – melnā ledus!!!!!
    Tā ir bezsmadzenīga mērkaķošanās pakaļ angļu vārdiem, burtiski tos pārtulkojot.
    “Black ice” ir tā pati vecum vecā ATKALA!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

scroll to top