Krustdūriens uz mašīnas motora pārsega, no sākuma neticēju

 

Lai skatītu svarīgu reklāmu, piemeklētu tieši TEV, izslēdz reklāmu bloķētāju! Raksta turpinājums zemāk:  

 

Krustdūriens.

Vai daudzas no mums pieprot izsušanas iemaņas krustdūriena tehniskā izpildījumā?

Negribu grēkot pret statistiku, bet man liekas , ka lielais vairums šo vecmāmiņu aizraušanos nepieprot.

Ziniet es arī, bet mani ieinteresēja šāda izšūšanas prasme. Uzzināju par vienu Lietuvas dzels lēdijas  prasmi to veikt metālā.

Pareizāk jāsaka uz metāla.

Lai saprastu lietas būtību maza definīcija, kas tad ir krustdūriens …

 Krustdūriens (Cross stitch). Tas ir vienkāršs un daudzpusīgs izšūšanas dūriens, tikai nedaudz sarežģītāks par pamata diagonālo dūrienu.

Pavediens tiek klāts diagonāli no apakšējā kreisā stūra uz augšējo labo stūri kā diagonālajā dūrienā. Tad otrs pavediens tiek klāts no apakšējā labā stūra uz augšējo kreiso stūri. (domāts uz drēbes iezīmētas sagataves, pēc shēmas)

Nu vai sapratāt?

Labi meitenes, es ne visai pieprotu izšūt manierē  „Cross stitch”, bet stāsts  būs  par lietuviešu mākslinieci  Severiju Inčiruskaiti… pilnā vārdā (Severija Incirauskaite – Kriauneviciene).

Jau iepriekš minēju, ka viņa savus rokdarbus veic uz metāla virsmām. Iesākumā ar mazītiņu un tievu urbīti vajadzīgās vietās uz metāliskajām virsmām izurbj caurumiņus.

Tālāk  paliek saprotama darbību secība. Vienkārši cauri šiem urbumiem tiek izvērts šūšanai izmantotais diegs un tas tiek veikts krustdūriena manierē.

Varu iedomāties kāda neatlaidība un pacietība ir jāveltī  šiem darbiem. Kā tur bija tas teiciens… māksla mākslas dēļ vai arī māksla prasa upurus.

Lūk, kur autore…

Krustdūriens

Krustdūriens

Krustdūriens

Krustdūriens uz auto

Bez auto tematikas ir arī citi apmīļoti dzelži…

Krustdūriens

Krustdūriens

Krustdūriens

Krustdūriens

Krustdūriens

Klasiskais krustdūriens un sagatavošanās posms.

Kā to dara uz auduma sagataves.

Izšūšanas projektam pirms tā ieviešanas ir nepieciešama papildu sagatavošana. Ir ļoti svarīgi ievērot visus sagatavošanās noteikumus.

Jo to kvalitāte ietekmēs turpmāko darba procesu. Jums jārūpējas par auduma un diegu kvalitāti, jāizvēlas pareizās adatas un pat šķēres.

Izšūšana tiek veikta uz audekla, kuru var nosacīti sadalīt kvadrātā. Krusts no diagrammas tiek pārvietots uz kvadrātu. Jums jāsāk izšūšana ar vienu krāsu, secīgi izšūstot krustu pēc krusta.

Tā lūk! Tomēr to darīt uz metāla ir kas sevišķs.

Labu Dienu!

 

Paldies, ka izlasījāt šo ziņu, neaizmirsti abonēt (bez maksas) jaunākos rakstus!

ABONĒŠANA!

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *