Kritiska sānsvere, nogrimis Latvijas zvejas kuģis “Unora”.

unions_ventspils
Šodien 17. februārī Dānijas teritoriālajos ūdeņos Baltijas jūrā nogrimis Latvijas zvejas kuģis “Unora”. Četrus kuģa apkalpes locekļus izdevies izglābt, bet divi ir pazuduši.

Kuģa avārija notikusi Dānijas teritoriālajos ūdeņos, 37 jūras jūdzes no Bornholmas salas Baltijas jūras centrālajā daļā. Netālu no notikuma vietas atrasts glābšanas plosts ar četriem zvejas kuģa apkalpes locekļiem, bet divi zvejnieki ir pazuduši. Otrdien pēcpusdienā turpinājās viņu meklēšanas operācija.

Otrdien pulksten 10.03 Jūras meklēšanas un glābšanas koordinācijas centrs Rīgā saņēmis avārijas signālu no avārijas radio bojas, kura reģistrēta uz Latvijas zvejas kuģa “Unora”, kas tobrīd atradies Dānijas atbildības zonā 37 jūras jūdzes no Bornholmas salas. Par saņemto avārijas signālu Latvijas puse nekavējoties sazinājusies ar Dānijas Jūras spēku meklēšanas un glābšanas koordinācijas centru, kuri uz notikuma vietu nosūtījuši helikopteru un tuvumā esošos kuģus.

Pārbaudot avārijas rajonu, helikopters atradis radio boju un dažāda veida peldošus priekšmetus, kas liecinājuši par zvejas kuģa nogrimšanu.
Turpinot rajona pārmeklēšanu, atrasts glābšanas plosts ar tajā esošiem četriem zvejas kuģa apkalpes locekļiem. Zināms ka “Unora” 7.februārī izgājusi no Ventspils ostas. Kuģis pieder firmai ‘5B’.

Uzņēmumu reģistru apkalpojošās firmas SIA “Lursoft” informācija liecina, ka “5 B” izveidots 1997.gada maijā, reorganizācijas rezultātā uzņēmumu atdalot no kompānijas “Bāka-T”. “5 B” reģistrēta Ventspilī, uzņēmuma pamatkapitāls ir 156 600 lati, tā valdē strādā arī Guntis Gailītis.”5 B” lielākie īpašnieki ar 71,33% ir SIA “BraDava” un 16,48% – Blohins.

Kuģis no ostas izgājis 7.februārī pulksten 19.30. Kuģis devies zvejā. Uz kuģa, kas identisks pērnā gada nogalē netālu no Liepājas nogrimušajam mūsu zvejas kuģim “Beverīna”, bijusi sešu cilvēku apkalpe. Kuģis “Unora” būvēts 1989.gadā un tas bijis tehniskā kārtībā. Kuģis nodarbojies ar brētliņu zveju.

Saņemot informāciju no zvejas kuģa izglābtajiem apkalpes locekļiem, uzzināts, ka zvejas laikā, ceļot ārā tīklus, kuģim radusies kritiska sānsvere uz labo bortu un kuģis strauji nogrimis. Jāpiebilst, ka Jūras spēku ūdenslīdēji, kuri apsekoja nogrimušo “Beverīnu”, patlaban ir gatavi doties uz Dānijas ūdeņiem, lai meklētājiem sniegtu savu palīdzību, uzzināja Jūras spēku Flotilē.

ventspils osta

Paldies, ka izlasījāt šo ziņu, neaizmirsti abonēt (ja kas bez maksas) jaunākos rakstus!

ABONĒŠANA!

 
Noklikšķiniet, lai novērtētu šo ziņu!
[Kopējais: 0 Vidējais: 0]

Dalies ar šo ziņu

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

scroll to top