Kriptovalūta, baņķieri vīlušies digitālajos aktīvos

Kriptovalūta.

Institucionālie investori kļūst arvien vairāk vīlušies digitālajos aktīvos. FTX kriptovalūtu biržas pēkšņais sabrukums, iespējams, ir pilnībā iedragājis izredzes iekļaut kriptovalūtas lielo investoru portfeļos.

Tieši Tev piemeklēta reklāma! Ja neredzi izslēdz reklāmu bloķētāju! Interesanti kas tur ir?

Kas ir kriptovalūta?

Teikšu tā, kaut kādas “vērtības” digitālais atspoguļojums, kas var būt digitāli nosūtīts, glabāts vai tirgots. Dažādās aprindās var funkcionēt kā apmaiņas līdzeklis, bet nav atzīts par likumīgu maksāšanas līdzekli daudzās valstīs.

Varu piebilst, ka kriptovalūta nav uzskatāms par banknoti un monētu, bezskaidru naudu un elektronisko naudu, ko pieņemtu visās pasaules bankās.

Tātad, pasaule sāk saprast, ka tā ir viena liela “naudas” afēra un jau izskanējis bums!

Kriptovalūta, kas notika un notiks.

Lai gan nozarē ir palicis pietiekami daudz kriptovalūtu entuziastu, daudzi profesionāli investori saka, ka kriptovalūtu kā portfeļa diversifikācijas rīka vai digitālā zelta lieta ir atmaskota.

Viņuprāt, investīcijas kriptovalūtās ir saistītas ar pārāk lielu zaudējumu iespējamību, un pati tirgus struktūra ir pārāk riskanta.

Kļuva skaidrs, ka kriptovalūtām nebūs vietas institucionālajā aktīvu sadalē. Bija periods, kad tie tika uzskatīti par potenciālu aktīvu klasi, kas katram investoram būtu jāiekļauj stratēģiskajā aktīvu sadalījumā, taču tagad tas vairs nav iespējams,” sacīja Londonā bāzētās Pinebridge Investments portfeļa menedžeris Hani Redha.

Nesenie skandāli kriptovalūtu tirgū ir praktiski dzēsuši priekšstatu par “bitkoinu”, kā uzticamu ieguldījumu iespēju.

Tomēr, neviens nesenais notikums, neatkarīgi no tā, vai tas bija “Terra” kriptovalūtas krahs vai kriptovalūtas aizdevēja “Celsius” bankrots, nav bijis tik postošs nozarei kā ziņas, ka pat tāds nopietns spēlētājs kā FTX kriptovalūtas birža var būt maksātnespējīga.

FTX sabrukums liek apšaubīt kriptovalūtu ekosistēmas dzīvotspēju,” sacīja Salmans Ahmeds, Fidelity International galvenais investīciju stratēģis, kas pārvalda 646 miljardus ASV dolāru.

Pirms gada, kad “bitkoina” cena pieauga virs 67 000 USD par monētu, daži investori un analītiķi prognozēja turpmāku stabilu izaugsmi.

Tika veiktas prognozes, saskaņā ar kurām līdz šī gada beigām “bitkoina” kursam bija jābūt 75-100 tūkstošu dolāru robežās. Tagad investori savos aprēķinos ir kļuvuši atturīgāki, un šī raksta tapšanas brīdī tika tirgots “bitkoins” par 16 656 USD par monētu.

Kriptovalūta

Ņemiet vērā, ka pagātnē “bitcoin” izdevās pārvarēt grūtos laikus un daži investori uzskatīja, ka kriptovalūtu tirgus stabilizējas.

Tomēr BlueBay Asset Management investīciju direktors Marks Dawdings uzskata, ka argumenti par “bitkoina” spēju kļūt par zelta digitālo analogu nav patiesi.

“Jābūt skaidram, ka nozare, kas neko neražo, dedzina naudu un piedāvā vilinošu atdevi, ir lemta neveiksmei,” sacīja Doudings. Raksts tapis no nopietna izdevēja (Bloomberg) analīzes un secinājumiem.

Labu Dienu!

 

Paldies, ka izlasījāt šo ziņu, neaizmirsti abonēt (ja kas bez maksas) jaunākos rakstus!

ABONĒŠANA!

Ja tev patīk raksti un tu vēlies atbalstīt turpmāko attīstību Kllproject.lv uzsauc kafijas tasīti kolektīvam, kas par to teiks lielu PALDIES! To var izdarīt ātri un vienkārši ar PAYPAL vai kredītkarti. Drošību garantējam!

Viedoklis par “Kriptovalūta, baņķieri vīlušies digitālajos aktīvos

  • .
    .

    Honkongā bāzētā kriptovalūtu birža AAX svētdien oficiāli informēja klientus, ka tā aptur naudas izņemšanu sakarā ar plānoto sistēmas jaunināšanu, lai aizsargātu lietotājus. Izņemšana no kontiem AAX platformā tiks apturēta

    Atbildēt

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *