Georga lenta vai krievu īpatnību paradoks.

 

 

Georga lenta daudziem krieviem asociējas ar pārprastu svētuma simbolu.

Skaidrs arī tas, ka daudziem pat nav nojausmas par to, ka šāds krāsu salikums nes nelaimi.

Pavērojot sapulcējušos krievu jauniešus  pie „Uzvaras pieminekļa” var ievērot interesantu faktu.  Uzvaras svētku simboliskā lentīte, Georga Lenta, tiek sprausta pa labi un kreisi, pie kurpēm, matos utt.

Par to, ka krieviem Georga lenta ir kļuvusi par neatņemamu auto sastāvdaļu pat nav ko pieminēt.

Tomēr, gribu iebilst šo lentīšu nēsātājiem… pat Krievijā vēršas pret šādu karavīra drošsirdības zīmes zaimošanu.

Šo zīmi krievu armijā varēja piespraust karavīrs pēc parādītas drošsirdības kaujā. Pēc kādām kaujām krievi sevi apbalvo ar Georga lenti un pie tam to nēsā nepiemērotās vietās uz apģērba, jā , pat kurpju šņoru vietā.

Starp citu…

Ja Georga lentīti piesprauž pie auto, tad garantēta avārija… palūko, ko krievi raksta :

также считается, что эти цвета имеют в своей основе житие святого Георгия Победоносца и символизируют собой смерть и воскрешение. Св. Георгий, согласно житийной литературе, трижды прошел через смерть и дважды был воскрешаем”.

Tātad, vadot auto ar Georga lenti… trešā kļūda būs liktenīga.

Georga lenta Starp citu, šo lentīti nēsā Ukrainas iekarotāji (jaunkrievija), ko pasaule pielīdzina  teroristiem. Ja TU nēsā Georga lentu Tu atbalsti teroristus.

Baltkrievijā un Kazahstānā sākuši atteikties no tā dēvēto Georga lentīšu izmantošanas 9.maija svētku sarīkojumos.

Pie mums, Saeimas deputāts Veiko Spolītis rosina likumā noteikt naudas sodu par Georga lentītes demonstrēšanu vairāku publisku pasākumu laikā, kā arī par tāda transportlīdzekļa vadīšanu, kas ārēji redzamā vietā aprīkots ar Georga lentīti.

Tiek rosināts paredzēt līdz 350 eiro lielu naudas sodu par tāda transportlīdzekļa vadīšanu, kas ārēji redzamā vietā aprīkots ar Satversmē nosodīto totalitāro režīmu, nedemokrātiska imperiālisma un starptautiskā terorisma simboliem

– bijušās PSRS un tās republiku, izņemot Baltkrievijas, bijušās Krievijas impērijas vai bijušās nacionālsociālistiskās Vācijas karogu, ģerboni vai simboliku (arī stilizētā veidā), tajā skaitā nacionālsociālistisko svastiku, “Schutzstaffel” zīmi, sirpi un āmuru, vai arī Georga lentīti.

Par tādām pašām darbībām, ja tās izdarītas atkārtoti gada laikā pēc administratīvā soda uzlikšanas, Spolītis rosina uzlikt naudas sodu no 350 līdz 750 eiro vai piemērot administratīvo arestu uz laiku līdz 15 diennaktīm.

 

Kopīgot šo ziņu

PinIt
Nospied "CTRL" un "D" reizē! Kāpēc? Tāpēc, lai vēlāk varētu atgriezties pie raksta!

Ir viedokļi:

 1. johaidi says:

  Lai arī 9.maija svinētājiem grūti pārmest nodarīto, tomēr kaut mazliet cieņas un sapratnes no viņu puses varēja gaidīt.
  Ušakovs ar saviem biedriem šajā dienā īpaši smagi cieš no smagās politiskās diagnozes … selektīvās atmiņas.

  Faktiski viņi šauj petardes ne tikai par nacisma sagrāvi, bet arī par Latvijas pilsoņu nākošo termiņu okupācijas cietumā.

 2. juris says:

  Ha,ha hi! Spolītis jau esot atsaucis savu uzsaukumu par georga lenšu sodīšanu. Krievu mafija pielika pie sienas un parādīja kur raki zimujut.
  nožēlojami un gļēvi spolīt!

 3. Lāčplēsis says:

  Latvijas karogs nes nelaimi, tāpēc Latvija pirms kara zaudēja neatkarību, bet drošsirdīgi latviešu SS karavīri, valkājot šīs krāsas, cieta neveiksmi, vēlāk arī būdami aizsūtīti uz Sibiriju.

Ieraksti komentāru

Tava e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Saglabājiet manu vārdu, e-pastu un tīmekļa vietni šajā pārlūkprogrammā, kad es nākamreiz komentēšu.
Atgriezties uz augšu