Krievijas centrāla banka atklāti brīdina par rubļa devalvāciju.

world crisis 291

Lai skatītu svarīgu reklāmu, piemeklētu tieši TEV, izslēdz reklāmu bloķētāju! Raksta turpinājums zemāk:  

Devalvācija – Naudas devalvācija nozīmē nacionālās valūtas vērtības samazināšanu pret citu valstu valūtu.
Krievijai neizdosies izvairīties no ievērojamas rubļa kursa samazināšanas.
Krievijas valdība, runājot par situāciju valūtas tirgū, izturas tikpat pašpārliecināti kā 1998.gada augustā, kad rubļa kurss vienā mirklī nokrita no sešiem līdz 25 rubļiem par vienu ASV dolāru.

Krievijas pirmais vicepremjers Igors Šuvalovs paziņoja, ka Krievijas Bankai ir visas iespējas nepieļaut krasas rubļa kursa svārstības. Ar analoģisku paziņojumu radio Eho Moskvi ēterā tajā pašā dienā nāca klajā bankas priekšsēdētāja vietnieks Aleksejs Uļjukajevs.
Rubļa devalvācija tagad ir tikpat neizbēgama, kā tā bija 1998.gadā.

Savukārt uzskata uzņēmuma Neokon prezidents Mihails Hazins. “Kopš 2003.gada Krievijas bankas un uzņēmumi aktīvi aizņemas dolārus, jo viņiem nedod kredītus rubļos. Tāpat valdība izturējās pirms 1998.gada valūtas krīzes.”
Pašlaik galvenais ir tas, vai rubļa kurss pret dolāru turpinās kristies pakāpeniski, vai arī valdība izšķirsies par strauju nacionālās valūtas kursa samazināšanu.

Aktivitāti valūtu tirgū sāka izrādīt pašas bankas, iegādājoties valūtu par valdības dotajiem stabilizācijas kredītiem. Vienlaikus turpinās Krievijas galvenās eksportpreces, naftas, cenas samazināšanās. Pakāpeniskās devalvācijas scenārijs paredz zelta un naudas rezervju tērēšanu līganas rubļa kursa pazemināšanās noturēšanai, strauja devalvācija ļautu saglabāt šīs rezerves.

Taču abos scenārijos neizbēgamas problēmas gaida tās bankas un uzņēmumus, kurām ir ievērojami aizņēmumi ārvalstu valūtās. Jau tagad skaidrs, ka Krievija par 2008.gada finansu rezultātiem būs mīnusā.(Latvijai tas pats mīnus) Nepārtraukti ir vērojams kapitāla aizplūšana no bankām un valsts, tikai oktobrī ir aizplūduši 50. miljardi rubļu privātā kapitāla.

No 1. augusta līdz 11.novembrim oficiālais dolāra kurs izaudzis par 15%. Krievu baņķieri skaidri pasaka, ja kapitāls aiziet no aprites, ja valstij jāiepludina nauda bankās, tad nevar nodrošināt stabilu valūtas kursu un no tā secinājums: nacionālās naudas devalvācija. Krievija tepat vien ir, kas būs ar mūsu nacionālo dārgumu latu, scenāriji ir līdzīgi. Ne velti Godmanim nesen paspruka šis vārdiņš.

Paldies, ka izlasījāt šo ziņu, neaizmirsti abonēt (bez maksas) jaunākos rakstus!

ABONĒŠANA!

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *