Īrisi, krāšņa īrisu ziedu izstāde Liepājā

Īrisi.

Liepājas Latviešu biedrības nams sadarbībā ar Latvijas Gladiolu draugu klubu aicina uz bārdaino īrisu ziedu izstādi Liepājas Latviešu biedrības namā no 19. līdz 21.jūnijam.

Izstādē būs apskatāmas izturīgāko, ziemcietīgāko un Latvijas klimatam piemērotāko īrisu šķirņu ziedi.

Apmeklētāju acis priecēs gan Latvijas apstākļos labāk augošās un bagātīgāk ziedošās ārzemju selekciju šķirnes, gan Latvijas Gladiolu draugu kluba īrisu audzētāju veikumi.

Izstādē piedalīsies Latvijas īrisu selekcionāri Andrejs Bērziņš, Aleksandrs Muhlinkins, Ilga Vinķele.  Laimonis Zaķis un kolekcionāri Dzintra Jurevica, Gunta Jēkabsone, Juris Bāze.

Īrisi, šķirņu kopskaits krietni pārsniedz 500.

„Izstādē visu laiku būs sastopami mūsu selekcionāru pārstāvji un jebkurš varēs saņemt izsmeļošu konsultāciju par šķirnēm, padomus īrisu audzēšanā un ieklausīties atziņās par to kā izvēlēties savam dārzam piemērotāko šķirni,” sola Latvijas Gladiolu draugu kluba pārstāvis Laimonis Zaķis.

Īrisi ir plaši izplatīti dekoratīvie augi ar neiedomājami bagātīgu ziedu krāsu un nokrāsu dažādību. Ne velti šis mirdzošais, zaigojošais zieds tulkojumā no grieķu valodas nozīmē – varavīksne [iris].

Īrisi

Īrisi

Īrisus vajadzētu stādīt saulainā vietā, irdenā un ūdens caurlaidīgā augsnē. Audzēšanai piemērota augsne ar neitrālu vai pat viegli sārmainu reakciju.

Īrisi patērē augsnē esošo kalciju, tādēļ augsni pirms stādīšanas ieteicams kaļķot, lietot mēslojumu, kas neskābina augsni. Pelni saprātīgās devās īrisiem patīk,”
savā pieredzē dalās īrisu un gladiolu selekcionārs Laimonis Zaķis.

Viņš iesaka izvēlēties vietējās, Latvijā selekcionētās īrisu šķirnes, jo tad varēsiet būt droši, ka augi būs izturīgāki pret salu un citiem mūsu platuma grādu klimata diktētiem apstākļiem.

Padomi skaistāko īrisu izaudzēšanai.

Īrisus ieteicams stādīt saulainā vietā, irdenā un ūdens caurlaidīgā augsnē. Bārdainie īrisi nav mitrumu mīloša kultūra.

Labāk izvēlieties paaugstinātu vai slīpu vietu to stādīšanai. Neaizraujies ar īrisu laistīšanu! Aplaistīt var jaunos stādus to apsakņošanās periodā.

Neaizraujies ar pārmērīgu īrisu mēslošanu. Nekādā gadījumā nedod mēslojumu ar augstu slāpekļa saturu pēc ziedēšanas/

Ja vien nevēlies piedzīvot problēmas ar īrisu pārziemošanu, panākot lielu zaļās masas pieaugumu un vāju ziedēšanu nākamajā gadā!

Labu Dienu!

 

Paldies, ka izlasījāt šo ziņu, neaizmirsti abonēt (ja kas bez maksas) jaunākos rakstus!

ABONĒŠANA!

 

Dalies ar šo ziņu

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

scroll to top