Krāpšanas veidi, internets un telefona zvani var tevi apzagt

Krāpšanas veidi.

Līdz šim veiksmīgi esmu izvairījies un identificējis šādus krāpnieciskus ļaundaru mēģinājumus mani apzagt. Taču no ziņām presē sapratu, ka daudzi uz šiem ļaundaru āķiem uzķeras.

Krāpšanas veidi, ko es varu pastāstīt.

Iesākšu ar to, ka vakar saņēmu vienu klasisku vēstulīti savā “gmail” kontā. Starp citu latviski. Neko nemainu un pasniedzu šo “gara” darbu, kā ir!

Cienījamais META lietotāj!
Informējam, ka jūsu e-pasta konts ir laimējis naudas balvu €1 802 000,00 META (Facebook) akcijā 2022. gadam.
Apsveicam, ka esam viens no mūsu izvēlētajiem cilvēkiem. Mēs aicinām jūs nosūtīt šādu informāciju META direktorijai, lai apstrādātu jūsu klimus.

1. Pilns vārds:
2. Valsts:
3. Saziņas adrese:
4. Tālruņa numurs:
5. Nodarbošanās:
6. Vecums:

(Drošības apsvērumu dēļ mēs iesakām visiem uzvarētājiem paturēt šo informāciju publiski konfidenciālu, līdz jūsu prasība tiek apstrādāta un jums izsniegta. Šī ir daļa no mūsu drošības protokola, lai izvairītos no dubultas pretenzijas iesniegšanas)
Piezīme: visa informācija ir jāiestata mūsu oficiālajā e-pastā.

fb@fwireb.com

Prezidenta kanceleja.
Facebook META izpilddirektors tiks piešķirts tūkstošiem lietotāju visā pasaulē.

Nu un kā jums šāds viltus ziņojums?

Krāpšanas veidi

Krāpšanas veidi, turpināsim.

Mūsu ikdienā ir liela nozīme sociālajiem tīkliem. To izmanto arī krāpnieki, atrodot arvien jaunas metodes, lai izvilinātu iedzīvotāju personisko informāciju un izkrāptu finanšu līdzekļus. To šoreiz es jums arī nodemonstrēju ar meta vai facebook vēstuli!

Ja kas, 77% Latvijas iedzīvotāju ir personiski saskārušies ar krāpniecības mēģinājumiem telefoniski, e-pastā vai sociālajos tīklos. Turklāt katrs piektais krāpnieku noskatītais upuris ir iekritis viņu tīklos, piedzīvojot finansiālus zaudējumus.

Ļoti populāra krāpnieciska darbība gan Instagram, gan Facebook ir dalīšanās ar konkrētiem ierakstiem par akcijām vai laimestiem.  Krāpnieki atdarina loteriju rīkotāju kontus un izsūta viltus paziņojumus par laimestu.

Ziņa satur saiti, kurā jāievada personas dati “laimesta saņemšanai”. Pēc datu ievadīšanas tiek izkrāpti cietušās personas līdzekļi. Ceru, ka būsi uzmanīgs saņemot šādus piedāvājumus!

Krāpšanas veidi, kā viņi rīkojas?

Sabiedrības kopējais viedoklis liecina, ka visefektīvāk strādā krāpnieku izmantotā steidzināšanas taktika, liekot upurim ātri pieņemt lēmumu savās vai savu tuvinieku interesēs (53%).

Spēja radīt sajūtu, ka saziņa notiek ar bankas vai citas uzticamas iestādes pārstāvi (50%), un solījums par garantētu un lielu finansiālu ieguvumu (45%).

Krāpšanas veidi.

Satraukts zvans no bankas darbinieka.

Krāpnieku mērķis, izmantojot nepatiesu informāciju par it kā notikušām nelegālām darbībām tavā kontā, ir izvilināt klienta piekļuves datus internetbankai, solot novērst kādu ļaunprātību.

Aicinājums atjaunot savus datus.

Šīs shēmas mērķis ir pārliecināt tevi dalīties ar vērtīgu informāciju, piemēram, internetbankas pieejas datiem, lai it kā apstiprinātu tavu identitāti un atjaunotu informāciju. Šādas e-pasta vēstules parasti tiek veidotas līdzīgi oficiāliem paziņojumiem no bankas vai citām iestādēm.

Slēpti abonementu līgumi.

Uzņēmums, kas it kā piedāvā interneta pakalpojumus, dāvā “jaunajiem klientiem” bezmaksas izmēģināšanas periodu – mēneša vai gada abonementu. Parasti tiek solīta iespēja abonementu atcelt, pirms beidzas izmēģinājuma periods.

Tomēr pēc tam izrādās, ka atcelšana ir pagalam piņķerīgs un gandrīz nepaveicams process, un beigu beigās tev labākajā gadījumā būs jāsamaksā vismaz viena perioda abonēšanas maksa.

Miljonu solītāji investīciju piedāvājumos.

Bieži vien cilvēki saņem ļoti kārdinošus investīciju piedāvājumus – ieguldi pāris tūkstošus eiro, un nopelni vairākas reizes lielāku summu! Visas Latvijā licencētās ieguldījumu platformas uzrauga Finanšu un kapitāla tirgus komisija, kas nozīmē, ka par šādām platformām informāciju var iegūt FKTK mājas lapā.

Romantiskā krāpšana.

Krāpnieki meklē upurus tiešsaistes iepazīšanās vietnēs, sociālajos tīklos vai e-pasta saziņā. Viņi mēģina izvilināt finanšu datus un piekļuvi bankas kontam, lūdz erotiska rakstura fotogrāfijas, bet vēlāk ar tām šantažē.

Pēkšņs laimests loterijā.

Tavā e-pastā iekrīt “priecīga ziņa”, ka tikko laimēji miljonu vai citu iespaidīgu summu nejauši izvēlētu cilvēku loterijā. Atliek vien samaksāt par prāvās summas pārskaitījumu uz tavu kontu un… Diemžēl tie ir meli, jo naudiņa iekrīt slikto zēnu vai meiteņu kabatā.

Viltus interneta veikali.

Krāpnieki izveido viltus interneta veikalus, kuros piedāvā pazīstamu zīmolu preces ar neticamām atlaidēm. Iepērkoties tajos, tu riskē iegūt viltotas preces vai arī vienkārši ieskaitīt naudu krāpnieku kontā.

Krāpšanas veidi

Esiet modri un izturieties atbildīgi pret jūsu digitālo drošību un darbībām tiešsaistē!

Labu Dienu!

 

Paldies, ka izlasījāt šo ziņu, neaizmirsti abonēt (ja kas bez maksas) jaunākos rakstus!

ABONĒŠANA!

 

Dalies ar šo ziņu

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

scroll to top