Kosmosa brīnumi, spirālveida galaktika debesīs un lācis
Kosmosa brīnumi.
Orbitālā automātiskā stacija “Mars Reconnaissance Orbiter” saņēma viena no Marsa reģioniem attēlu, kas līdzīgs lāča purnam. Attēls ir tik skaidrs, ka ir pienācis laiks izveidot pamatu jaunai sazvērestības teorijai.
Kosmosa brīnumi, kā tas izskatās?
Senā trieciena krātera vietā var redzēt it kā lāča galvu ar acu pāri, degunu ar muti. Šī nav pirmā un noteikti ne pēdējā reize, kad Marsa un citu planētu attēlos cilvēks redz pazīstamas kontūras.
“Mars Reconnaissance Orbiter” augstas izšķirtspējas kamera HiRISE mūs jau ir iepriecinājusi ar kurkuļu , ziloņa, smaidošas sejas un citiem mistiskiem attēliem. Tagad apbrīnojamo Marsa virsmas attēlu arsenālā ir lācis.
Saskaņā ar vienu no projekta HiRISE vadītāja domām, lāča galva varētu parādīties trieciena rezultātā, nogulumiežu sedimentācijas laikā. Var secināt, ka deguns un mute ir dīvains akmeņu grimšanas rezultāts, krātera ietekas vietā.
Kādu dienu Marsa kolonisti nokļūs šajā vietā un uzzinās tieši tā izcelsmi. Tikmēr mēs sastādām Marsa kartes, maršrutus, pa kuriem staigāsim pēc 20, 30 vai 40 gadiem.
Kosmosa brīnumi, Havaju salas.
Havaju salu iedzīvotāji debesīs novēroja glītu gaismas virpuli, kas atgādina spirālveida galaktiku. Saskaņā ar dažiem ziņojumiem unikāla optiskā parādība var būt pēda, kas sastāv no sasaluša ledus.
Tas var veidoties no raķešu degvielas, kas veidojas atmosfērā SpaceX raķetes palaišanas laikā.
“Ēteriskās” gaismas video tika uzņemts 18. janvārī ar Subaru-Asahi Star Cameru.
Tā kopīgi pieder Japānas Nacionālajai astronomiskajai observatorijai (NAOJ) un Japānas ziņu aģentūrai Asahi Shimbun.
Kamera ir piestiprināta Subaru teleskopam, kas atrodas Mauna Kea vulkāna tuvumā, Havaju salās.
Skatoties liela ātruma režīmā, gaismas punkts izvēršas perfektā gaismas spirālē, kas vairākas minūtes pārvietojas pa debesīm, pirms pakāpeniski pazūd. Saskaņā ar NAOJ pārstāvja teikto, šķiet, ka spirāle ir saistīta vēl ar citu SpaceX raķetes palaišanu.
Zināms, ka torīt no Floridas kosmodroma tika palaista raķete Falcon 9 ar jaunu GPS satelītu uz klāja, kas palaista pēc ASV kosmosa spēku pavēles.
Pirmais posms notiek, kad tiek nodrošināta pirmās pakāpes pacelšanās, aptuveni trīs minūtes pēc palaišanas atdalās otrā pakāpe, kurā bija satelīts.
Kā tas pieņemts ASV, vajadzīgā raķetes pakāpe atgriežas uz Zemes turpmākajiem startiem. Pēc pirmā posma atdalīšanas otrajā posmā tika izmantots neliels reaktīvais dzinējs, lai koriģētu kursu un nokļūtu optimālā pozīcijā satelīta palaišanai.
Pēc tam degvielas atlikums tiek izlaists atmosfērā.
Rezultātā, kā vēsta portāls SpaceWeather.com, spirāles veidā izveidojās sasalušu degvielas kristālu mākonis, ko apgaismoja Saule un pamazām tas izšķīda atmosfērā.
SpaceX raķetes nav pirmās, kas ir “gaismas šova” vaininieces. 2022. gada aprīlī Subaru-Asahi Star Camera arī iemūžināja mirgojošu spirāli pēc tam, kad SpaceX ar raķeti Falcon 9 orbītā palaida spiegošanas pavadoni.
Portāls norāda, ka šādas spirāles kļūst diezgan izplatītas virs Klusā okeāna, no kura krasta notiek ievērojama daļa SpaceX raķešu palaišanas.
Sasalusi raķešu degviela ir radījusi vizuālas anomālijas dažādās pasaules vietās. 2022. gada martā sasalusi degviela no Ķīnas raķetes uz Aļaskas ziemeļblāzmas fona izveidoja lielu, rotējošu gaismas lodi.
2017. gada oktobrī debesīs virs Sibīrijas tika pamanīta vēl lielāka bumba, saskaņā ar “ScienceAlert” datiem, tā varētu būt Krievijas raķešu dempinga degviela.
Labu Dienu!