Fotogrāfija, tehnisku elementu iekļaušana klusās dabas kompozīcijās
Fotogrāfija ar tehniskiem elementiem.
Kas tas ir?
Tā ir fotogrāfija, kas tapusi studijas vidē un ir pielīdzināma klusās dabas žanram gleznās. Varbūt par skaļu teikts, tomēr ir vērtība šādām fotogrāfijām.
Nezinu, kā Jūs to vērtējat to no žanra viedokļa, bet mani tās saista tīri no tehniskā skaistuma viedokļa.
Teikts stipri, bet pēc savas būtības, tā tas arī ir! Kurš gan nezina, kas ir domāts zem vārdiem- klusā daba.
Ir saprotams, ka veidotie darbi pēc savas būtības ir studiju darbs, kad tiek “ķertas” ēnas un gaismas nianses. Pats par sevi saprotams, ka arī apgaismojumam ir ļoti liela nozīme.
Izmantojot dažādus filtrus tiek sasniegts vēlamais rezultāts.
Kompozīcijai ir vislielākā nozīme.
Var veidot veselu sēriju ar ābolu un sveci, kā arī neaizmirstot pielikt tradicionālo pudeli. Iespējas ir dažādas, jāsagaida tik vien tādu sīkumu, kā iedvesmas dzirkstele.
Jājūt lietu būtību no kopējas idejas… tās apvienojot viena kompozīcijā.
Šoreiz par kluso dabu, kas tiek veidota no tehniskiem elementiem. Modernāk teikt, gadžetiem. Var izmantot vecus telefonus vai gluži pretēji modernus mobilos tālruņus un dārgus pulksteņus.
Apskatīsim dažus darbus ar tehnisko, kluso dabu. Zinu, ka neesmu profesionāls fotogrāfs, bet sadūšojos un ielieku arī savus trīs darbus vispārējai apskatei un viedokļu izteikšanai.
Laikam jau iedvesmojoties no citu autoru darbiem. Pirmie trīs manējie mēģinājumi izteikties ar fotogrāfijas palīdzību:
Meistaru darbi…
Ko vēl varu piebilst. Klusās dabas fonam ar tehniskiem elementiem, arī priekšplānā ap kompozīciju, jābūt dabiskam un ticamam, bet ne samākslotam.
Nepieciešamo ticamību piešķirs piemērota fona materiāla (audums, sienas apmetuma, koka dēļu plāksnes, stikla pamatne u.c.) izvēle, arī fona dabisks apgaismojums.
Fotogrāfija un tās veidošana pieprasa prasmi izmantot esošo, dabīgo apgaismojumu vai veidot izsmalcinātu gaismēnu spēli, pielietojot mākslīgo gaismu.
Vairāku gaismas avotu vienlaicīgs pielietojums iesācēja fotogrāfa darbā uzstādījumu var tajā radīt traucējošas ēnas.
Sakiet vēl, ka fotogrāfija nav paliekoša vērtība. Klusā daba ar tehniskiem elementiem fotogrāfijā ir tikai viens no fotogrāfa izpausmes veidiem.
Labu dienu un iedvesmu!