Ķīna, militārais potenciāls, kas ar katru gadu pieaug
Lai skatītu svarīgu reklāmu, piemeklētu tieši TEV, izslēdz reklāmu bloķētāju! Raksta turpinājums zemāk:
Ķīna, vai mums jāuztraucas.
Jautāsi no kā? Vai vairākkārtīgu preču uzbrukuma?
Tas arī, bet jāuztraucas no militāro ambīciju vairākkārtīga pieauguma.
Neatgriezeniski ir zuduši kādreizējie priekšstati par panīkušu valsti.
Nevienu valsti vairs neizbrīna ekonomiskas Ķīnas uzplaukums visās valsts nozarēs.
To pat nevar saukt par uzplaukumu, tas ir liels lēciens, ko ķīnieši ir paveikuši un izskatās, ka viņi uz sasniegto nedomā apstāties.
Pat vairāk!
Ķīnai ir ambiciozi plāni pēc dažiem gadiem kļūt par pasaules līderi. Visos ekonomiskos un politiskos aspektos. Tagad, ekonomisko rādītāju vērtējumā, Ķīna ieņem godpilno otro vietu pasaulē. Savā attīstībā ir apsteigusi savu netālo kaimiņu Japānu un jau šogad ASV.
Netiek aizmirsta neviena nozare.
Attīstās zinātne, izglītība, sociālais nodrošinājums ir nostādīts ne sliktāk, kā Eiropas demokrātijas valstīs. Jaunās paaudzes iesaistīšana sporta aktivitātēs ir atbalstīta valsts mērogā.
Vēl palikusi ASV ekonomika, ko ķīnieši visā nopietnībā šogad apsteigs!
Pēc vadošās lomas iegūšanas ekonomikā, tiek prognozēts, ka Ķīna no ekonomiskiem sasniegumiem var pārslēgties uz militāra rakstura ambīciju realizēšanas.
Vai tādām prognozēm ir pamats?
Jā ir!
Ķīna ir koncentrējusies uz savu iespējamo līdera lomu un aktīvi sāk demonstrēt savas pretenzijas uz vienu vai otru valstu politiskajiem lēmumiem.
Ķīniešu balsi arvien vairāk dzirdam starptautiskā arēnā ar nopietnu un noteiktu savas gribas izpaušanu. Ķīnieši iestājas par nekavējošu kara izbeigšanu pasaules karstajos punktos. Tomēr, ar mazu piebildi. Kur tas ir izdevīgi Ķīnas ekonomikai un politiskajai gribai un nekādi citādi.
Ķīna, bez jebkādiem kompromisiem.
Starp citu, Ķīna ir sapulcējusi valstu loku, kas atbalsta šādus jautājumus no Ķīnas pozīcijām un viedokļiem.
Katram skaidrs, lai varētu droši paust politiskus uzstādījumus un droši kritizēt ASV ir nepieciešams stiprs militārs nodrošinājums. Ķīna to sauc par pašaizsardzības kompleksu, kas jau savas pirmsākumu definējumā nav paredzēts uzbrukumam citām valstīm.
Ķīna ir nolēmusi savu armiju nostiprināt un modernizēt līdz tādam līmenim, lai pat domās nevienam neienāktu prātā vērsties ar agresiju pret Ķīnu.
Ir arī paziņots, ka Ķīna nekad neizdarītu kodoltriecienu pirmā.
Neskatoties uz miermīlīgo savu pozīciju deklarēšanu, militārais budžets katru gadu tiek palielināts. Var tikai ar labu skaudību noraudzīties uz Ķīnas augšupeju ar mazu piebildi.
Cerēsim, ka militārais pārākums nākotnē pār citām valstīm Ķīnas miermīlības politiku neizmaina uz agresiju. Man rodas patiesas šaubas par miermīlīgu pašaizsardzības kompleksu!
Vai šāda tehnika ir pašaizsardzības?
Zināšanai un secinājumu izdarīšanai. Ķīnai visos “aizsardzības”, armijas spēkos ir kodolieroči. Ķīnai ir līdzekļi tos nogādāt jebkurā vietā uz pasaules.
Ķīna militāro tehniku no citam valstīm tik pat kā neiepērk, ražo vai “kopē” no citiem savās rūpnīcās!
Labu Dienu!