Kāzu tradīcijas, kas tik nenotiek pirms un pēc laulībām

Kāzu tradīcijas.

Vai jūs domājat, ka tikai pie mums ir smieklīgas kāzu tradīcijas? Nemaz ne, daudzās pasaules valstīs ir savi oriģināli kāzu rituāli, kurus viesi un jaunlaulātie ne vienmēr veic ar prieku. Dažiem no tiem pilnīgi trūkst praktiskas un loģiskas nozīmes.

Polija.

Šajā valstī tiesības dejot ar līgavu tiek pārdotas par naudu. Jaunlaulātajiem ir tiesības medusmēnesī tērēt līgavas māsas savāktos rēķinus un monētas. Interesants kāzu biznesa ieguvums!

Kāzu tradīcijas, Spānija.

Pirms kāzu svinībām līgavainim ir pienākums uzdāvināt līgavai trīspadsmit zelta monētas, tādējādi apsolot viņu nodrošināt visas ģimenes dzīves garumā. Saskaņā ar tradīciju līgava nevar pieņemt šīs monētas un ir pienākums tās atdot savam nākamajam vīram. Tādā veidā viņa parāda, ka ir gatava dalīties ar viņu visās dzīves grūtībās un vienmēr atbalstīs viņu grūtā situācijā.

Kāzu tradīcijas
Kāzu tradīcijas

Vis jau būtu jauki, bet mulsina monētu skaits. Kāpēc trīspadsmit?

Vācija.

Pateikuši uzticības solījumu, vācu jaunlaulātie dodas uz īpaši sagatavotu baļķi. Paņemot zāģi, viņiem visu viesu priekšā tas būs jāsagriež divās daļās. Tiek uzskatīts, ka šādi viņi gatavojas darboties kopā un kopā pārvarēt visus dzīves šķēršļus. Šāda izdarība ir vērojama arī Latvijas kāzu norises rituālos.

Kāzu tradīcijas, Dānija.

Kāzu laikā līgavai ir jāizgriež caurums līgavaiņa labajā zeķē. Šādas tradīcijas jēga ir ārkārtīgi vienkārša – tagad neviens neiekāros viņas vīru, kuram viņš ir vajadzīgs ar cauru zeķi? Mazliet smieklīgi, bet sava jēga šādā rituālā ir.

Nīderlande.

Holandiešu kāzās vispirms notiek bankets un tikai pēc tam oficiāla laulības reģistrācija. Pēc tam jaunlaulātajiem jāstāda ziedi ap savas mājas perimetru, tādējādi uzsākot savu ģimenes dzīvi. To es saprotu, pareiza tradīcija, jo bankets pirms kāzām ir visnotaļ labs pasākums.

Kāzu tradīcijas, Lielbritānija.

Baznīcā, pirms kāzām līgavai ar vienu roku jāpaceļ smagākās baznīcas lādes vāks. Ar to viņa pierāda, ka nav vāja, bet gan spēcīga sieviete, kas spēj tikt galā ar jebkādām grūtībām. Interesanti, bet netiek līdzi skotiem, kas visnotaļ pārspēj visu tradīciju izdomu.

Kāzu tradīcijas, vai pats ekstremālākais variants ir Skotijā.

Kāzu priekšvakarā līgavai tiek dots īsts pārbaudījums, aplejot viņu ar sabojātu ēdienu un citu atkritumu maisījumu.
Tad viņi piesien “nelaimīgo” sievieti pie koka un atstāj vienu uz vairākām stundām.

Tiek uzskatīts, ka, ja līgava mierīgi un ar cieņu pārdzīvo šīs grūtības, viņa viegli tiks galā ar problēmām ģimenes dzīvē.Pēc šāda pārbaudījuma jebkurai sievietei griba laulāties var zust. Taču ir vairāki dzīves sarežģījumi, kas var izjaukt kāzu norisi.

Kāzu tradīcijas
Kāzu tradīcijas

Vīriešiem nepatīk sievietes, kuras izdara pirmo soli.

Jau gadiem dzirdam, ka vīrietis pēc dabas ir mednieks. Tāpēc jums ir jādod viņam telpa iekarot, jo pretējā gadījumā nebūs intereses.
Tomēr saskaņā ar aptaujām 90% vīriešu jūtas ērti, ja sieviete viņus vispirms uzaicina uz randiņu. To apstiprina sociologu pētījumi. Tātad sievietes var droši rakstīt pirmās.

Strīdi liecina par sliktām attiecībām.

Šķiet, ka saskanīgās savienībās partneriem jāspēj risināt sarunas, nepaceļot balsi un nekaitinot vienam otru. Prakse ir laba, taču būtu negodīgi no jebkura prasīt pilnību.Visi strīdas, un dažreiz pārāk emocionāli – ja viņi pirms kāzām palaida garām agrīnus mēģinājumus noskaidrot situāciju, tad nu ir kā ir.

Labas attiecības darbojas pēc principa “tu dod man, es dodu tev”

Protams, abiem cilvēkiem ir jāiegulda attiecībās. Bet veselīgākas savienības veido cilvēki, kuri jūtas tik droši, ka ir gatavi kaut ko darīt sava partnera labā un neko negaida pretī. Kad precētais pāris seko līdzi tam, kurš ir cik ieguldījis, tas padara viņus par iekšējās grāmatvedības ķīlniekiem un liek viņiem būt mazāk dāsniem, tostarp emocionāli.

Attiecībās ir jāapspriež katra mazākā detaļa.

Spēja pateikt nepieciešamo ar vārdiem ir svarīga prasme veiksmīgai komunikācijai. Taču labās attiecībās cilvēki saprot viens otra jūtas un vajadzības, par kurām nav pastāvīgi jārunā. Partneri arī zina, kā lasīt viens otra neverbālos signālus.

Laulība ir tikai zīmogs pasē.

Pastāv uzskats, ka, ja pārī viss ir kārtībā, tad precēties nevajag. Pāris bez oficiālas laulības jebkurā gadījumā var būt laimīgi. Zīmogs pasē vajadzīgs lai kārtotu juridiskus jautājumus, adopcijas, testamenti utt. Taču to nevajadzētu atlikt, lai tālākajā kopdzīvē nerastos nevajadzīgi sarežģījumi!

Kas vēl jāzina.

Pēc laulībām pāriem ir mazāk dzimumattiecību. Tiek uzskatīts, ka pirms laulībām cilvēki dzīvo intensīvu seksuālo dzīvi, un pēc tam viņi aprobežojas ar retiem notikumiem.

Pētījumi liecina, ka sekss faktiski kļūst retāks sievietes grūtniecības laikā un tūlīt pēc bērna piedzimšanas. Var būt arī kāpumi un kritumi citu iemeslu dēļ. Bet kopumā kopdzīve un laulība pašas par sevi īpaši neietekmē dzimumakta apjomu.

Tas būtu vis par kāzu tradīcijām un iespējamiem sarežģījumiem.

Labu Dienu!

 

Paldies, ka izlasījāt šo ziņu, neaizmirsti abonēt (ja kas bez maksas) jaunākos rakstus!

ABONĒŠANA!

 

Dalies ar šo ziņu

Atziņa “Kāzu tradīcijas, kas tik nenotiek pirms un pēc laulībām”

  1. Dinbergs saka:

    Skoti sit pāri visai pasaulei, reāls rēciens!!!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

scroll to top