Kautrība iet līdzās pieticībai, tā vienmēr ir bijusi un būs

Kautrība.

Pieticība ir un būs tikums. Tā ir jebkura cilvēka cieņa, lai ko mums diktētu alkatības un varaskāres piesātinātā pasaule.  Viņai, kā likums, ir pievienota vēl viena pozitīva īpašība – kautrība.

Kautrība.

Nevar nepiekrist, ka kautrība nav netikums, bet tomēr šī jaunā dāma spēj būtiski sabojāt sava saimnieka dzīvi

Starp citu, vienalga vai tas būtu vīrietis vai sieviete. Galu galā kautrību pavada klusums, bailes publiski paust savas emocijas.

Neizteikt viedokli, apgrūtināta iepazīšanās ar citiem, šaubas par sevi. Līdz ar to saskarsmē ar cilvēkiem rodas daudz grūtību. Ar šo psiholoģisko “slimību” ir jācīnās, ievērojot vienkāršus ieteikumus.

Kautrība, domā pozitīvi.

Šis princips ir pamats kautrības izskaušanai jebkurai personai. Bez pareizas attieksmes nekas jums neizdosies — atcerieties to.

Tavai domai galvā, tātad dzīves kredo, vajadzētu būt tādai:  “Nevienam nerūp manas kļūdas”.

Citiem vārdiem sakot, neaizraujieties ar citu viedokli par savu personu. Ir skaidrs, ka jebkurš saprātīgs cilvēks vēlas atstāt labvēlīgu iespaidu.

Parasti uz tiem, ar kuriem viņam ir cieši kontakti, kā arī uz nepazīstamu cilvēku kontingentu. Pat tad, ja noticis kāds incidents.  Piemēram, viņi kaut ko pateica nepareizi, smējās nevietā, paklupa un steigā nokrita utt.

Kautrība

 Mēģiniet uzzināt vienkāršu patiesību.

Pastiprināta jūsu “nepatikšanu” esošo liecinieku uzmanība, kā arī ironija un grūti savaldāmi smiekli ir tikai jūsu spēlējošās iztēles auglis.

Mēs dzīvojam tik vienaldzīgā pasaulē, ka ikviens šodien domā tikai par sevi un savām problēmām. Tādējādi nekāda palīdzība, nekādas līdzjūtības vai pat ņirgāšanās no cilvēku lielākās daļas vienkārši nesagaidīsiet.

Kautrība, labojama sazinoties.

Jā, jā, jūs visu sapratāt pareizi!  Attīstīt pašapziņu, spēju publiski izteikt savas domas, nesarkstot un dariet to pat atrodoties no mulsuma uz ģīboņa robežas.

No nepārvaramas bailības, iespējams tik vaļā tikai ar pastāvīgu saziņu. Dari to, ko vien sirds kāro.  Veikalā pie pārdevēja, jautājot sīkāk par potenciālā pirkuma parametriem.  Ar svešiniekiem pa telefonu, ar cilvēkiem interneta forumos – iesākumam, tomēr, kā anonīms cilvēks.

Jūs jutīsities pārliecinātāks par sevi un varēsiet pārbaudīt savas jaunās prasmes uz īstas auditorijas bez bailēm. Tu taču zini, ka kautrība izpaužas nolaistā skatienā, nāvējošā bālumā un mežonīgā sārtumā vaigos.

Izmantojiet vienu ļoti efektīvu paņēmienu, kas ļauj aizmirst par dabisko kautrību.  Ne uzreiz, bet pakāpeniski un uz visiem laikiem.

Iedomājieties, ka atrodaties publiskā vietā zem kameru un mikrofonu tuvas klātbūtnes. Jūs redzēsiet, ka kautrība ātri pazudīs tāla aizmirstībā.

Kautrība

Esiet pilnībā bruņoti.

Tas nozīmē, iepriekš padomājiet par savu izskatu un runu.  Ja jums ir nepieciešams ne tikai doties iepirkties, bet, piemēram, apmeklēt ballīti vai uzstāties saviesīgā pasākumā.

Izvēlies ērtu, praktisku apģērbu neitrālā krāsā, lai nesatrauktos par traipu uz ceļa vai pārāk īsiem svārkiem.  Grimu vēlams uzklāt diskrētu, dabisku, neriskējot izsmērēties un izprovocēt savu bēdīgi slaveno kautrību.

Iestudējiet iespējamās līnijas, kuras jums būs jāveic publiski. Trenējies spoguļa priekšā – šī metode ir pārbaudīta, tā patiešām darbojas.

Kautrība, kontrolē sevi.

Lai to izdarītu, jums jāiemācās kontrolēt savu elpošanu. Ieelpojiet lēni un dziļi, izelpojiet tādā pašā veidā un vienmēr caur degunu.

Tas palīdzēs jums nomierināties. Necenties knibināties ar pirkstiem. Piemēram, neaiztiec svārku malu, jo citi uzreiz to pamanīs un nodomās, ka tev ir neērti. Atceries, to tu nevari pieļaut.

Runājot publiski, sakiet vārdus lēni, pārliecinoši, apzinoties jēgu. Apkārtējiem cilvēkiem jājūt jūsu kompetence un cienīgs pašvērtējums.

Smaidi biežāk, taču nepārcenties.  Ja katru reizi aizstāsi ar smaidu nepieciešamību atbildēt, citiem radīsies iespaids, ka neproti savienot divus vārdus.

Veiksmi tev!

Labu Dienu!

 

Paldies, ka izlasījāt šo ziņu, neaizmirsti abonēt (ja kas bez maksas) jaunākos rakstus!

ABONĒŠANA!

 

Dalies ar šo ziņu

Atziņa “Kautrība iet līdzās pieticībai, tā vienmēr ir bijusi un būs”

  1. Sanita A saka:

    Es personīgi, uzkrāsojusi lūpas ar koši sarkanu lūpu krāsu, varu runāt, ēst, dzert tēju vai kafiju un skūpstīties visu dienu, neuztraucoties par lūpu krāsas izsmērēšanos.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

scroll to top