Karš Ukrainā, neviens neticēja, ka tas var notikt

Karš Ukrainā.

Krievijas prezidents Vladimirs Putins naktī uz ceturtdienu, 24. februārī, ap plkst. 4.50 pasludināja militārās operācijas sākumu pret Ukrainu.

Karš Ukrainā ir sācies!

Paziņojot, ka Krievija ir sākusi “militāru operāciju” Ukrainā, un aicinot Ukrainas armiju “‘nolikt ieročus”.
Putins arī brīdināja pārējās valstis, ka jebkāds mēģinājums iejaukties Krievijas rīcībā novedīs pie “sekām, kādas tās nekad nav redzējušas”.

Karš Ukrainā

Karš Ukrainā, Krievija ir jāizolē no pasaules.

Krievija ir jāizolē no pasaules, intervijā “Latvijas Radio” pauda Latvijas Valsts prezidents Egils Levits, norādot, ka NATO uzdevums ir palīdzēt ukraiņiem.

Viņš norādīja, ka iebrukums Ukrainā ir Krievijas prezidenta Vladimira Putina režīma gala sākums, jo šāds iebrukums nevar neatstāt iespaidu uz uzbrucēju.

Tāpat Valsts prezidents norādīja, ka Baltijas valstis un Polija lūgusi sākt konsultācijas atbilstoši NATO līguma 4. pantam.

Turklāt rīt, 25. februārī, Levits piedalīsies Bukarestes devītnieka valstu vadītāju ārkārtas sanāksmē, lai pārrunātu to, kā stiprināt Austrumu flangu.

Rinkēvičs devis rīkojumu no Kijevas evakuēt Latvijas diplomātiskos pārstāvjus un aicina evakuēties arī valstspiederīgos

Latvijas ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (JV), kurš šobrīd pats atrodas Ukrainas galvaspilsētā Kijevā, devis rīkojumu evakuēt no turienes Latvijas diplomātiskos pārstāvjus.

Kijevā šorīt ir dzirdami attāli sprādzienu trokšņi.

Viņš norādīja, ka sākotnēji “uz kādu laiku” Latvijas diplomātiskais darbs Ukrainā tiks pārcelts no galvaspilsētas Kijevas uz rietumu pilsētu Ļvovu, bet par tālāko tiks lemts atkarībā no situācijas.

Rinkēvičs arī aicināja visus Latvijas valstspiederīgos evakuēties no Ukrainas un, ja nepieciešama palīdzība, vērsties Latvijas vēstniecībā, kā arī sekot tās paziņojumiem un norādēm.

Karš Ukrainā

Pamata evakuācija no Ukrainas tiks organizēta caur Ļvovu, piebilda Rinkēvičs.

Tomēr, ir visādi cilvēki arī Latvijā!

Mūziķis Intars Busulis nav gatavs pavisam atteikties no koncertēšanas Krievijā.
“Mana publika mani sapratīs,” portālam “Delfi” teic Intars Busulis.

Viņš skaidro, ka tuvāko astoņu mēnešu laikā viņam nav ieplānoti ne lieli, ne privāti koncerti Krievijā, taču kopumā viņš neizslēdz uzstāšanos šajā valstī.

Uz “Delfi” jautājumu, vai viņš nejūt vajadzību paust personisku nosodījumu Krievijas agresijai Ukrainā, Busulis teic:

“Mana personiskā attieksme politiķiem un visiem tiem, kuri ir pie vainas šajā situācijā, ir pie vienas vietas!”
Laikam viņam viss vienalga, ka tik nauda.

Uzvaru Ukrainai!

Īrija.

dublina

Paldies, ka izlasījāt šo ziņu, neaizmirsti abonēt (ja kas bez maksas) jaunākos rakstus!

ABONĒŠANA!

 

Dalies ar šo ziņu

7 Atziņas “Karš Ukrainā, neviens neticēja, ka tas var notikt”

 1. Ziņa saka:

  “Putins ir mūsdienu Hitlers,” paziņo kādreizējais Ukrainas prezidents Petro Porošenko. Krieviijas iebrukumu viņš nodēvēja par traģisku dienu Ukrainai, tomēr viņš pauda pārliecību, ka Ukraina šo uzbrukumu izturēs.

 2. Ziņa saka:

  Jaunās ES sankcijas liegs Krievijai piekļuvi ES finanšu tirgiem

  Ierosinātajās jaunās Eiropas Savienības (ES) sankcijās cita starpā paredzēts Krievijas bankām bloķēt piekļuvi Eiropas finanšu tirgiem, ceturtdien pavēstīja Eiropas Komisijas (EK) prezidente Urzula fon der Leiena.

  Sankcijas paredz iesaldēt Krievijas aktīvus Eiropas bankās un aizliegt nozīmīgiem Krievijas ekonomikas sektoriem piekļuvi svarīgām tehnoloģijām un tirgiem.

  ES ir Krievijas lielākais tirdzniecības partneris, norāda EK.

  ES līderi jaunās sankcijas varētu apstiprināt jau ārkārtas samitā ceturtdien.

  Bloks jau ieviesa pirmo sankciju kārtu trešdien, pēc tam kad Krievijas prezidents Vladimirs Putins bija atzinis Donbasa separātisko veidojumu “neatkarību”.

  Leiena un Eiropadomes prezidents Šarls Mišels jau iepriekš ceturtdien kopīgā paziņojumā apliecināja, ka Krievijai tiks noteiktas “masīvas un skarbas” sankcijas.

  Leiena un Mišels paziņojumā tviterī deklarēja: “Mēs stingri nosodām Krievijas neattaisnoto uzbrukumu Ukrainai. Šajās tumšajās stundās mūsu domas ir ar Ukrainu un nevainīgajām sievietēm, vīriešiem un bērniem, kuriem jāsaskaras ar šo neizprovocēto uzbrukumu un jābaidās par savu dzīvību,”

  “Mēs sauksim Kremli pie atbildības,” solīja Leiena un Mišels.

  ES līderi sasauca ārkārtas samitu ceturtdienas vakarā.

  Samitā “notiks diskusijas par šo krīzi un tālākiem ierobežojošiem pasākumiem”, ar ko “Krievijai par tās darbībām tiks noteiktas masīvas un skarbas sekas”, kopīgā paziņojumā apliecināja Leiena un Mišels.

  Kā norādīja Leiena un Mišels, viņi sagaida, ka ES līderi jaunās sankcijas “pieņems ātri”.

  “Mēs koordinējam mūsu atbildi ar mūsu starptautiskajiem partneriem, ieskaitot NATO un G7, kuru līderi tiksies šodien (ceturtdien),” viņi norādīja.

 3. Lato Lapsa saka:

  Šis diemžēl ir tikai pats kara sākums, šis karš ietekmēs ikvienu un visus, un mums ārkārtīgi paveiksies, ja tas skars tikai mūsu labklājību.

  Man ir ļoti, ļoti, ļoti nepatīkami, ka tik precīzi ir piepildījušās mana pēdējā laika „dīvāna prognozes” par kara sākumu. Vēl nepatīkamāk ir tas, ka, balstoties uz savām nelielajām vēstures un cilvēku zināšanām, man ir jāizsaka vēl viena slikta prognoze: ja Krievijas vēsture neatkārtosies un vienu pusjukušu caru nepiežmiegs viņa paša tuvākās apkārtnes ļaudis, kāda kodolsēne kaut kur Eiropā šogad ir absolūti iespējama. Kur – to nepateiks neviens.

 4. Juta Z saka:

  Ukraina sarāvusi diplomātiskās attiecības ar Krieviju

 5. ffffffffff saka:

 6. Gavare saka:

  Sipeniece-Gavare vērsās pie kolēģiem šovbiznesa jomā: “Tie, kuri brauca un apkalpoja oligarhus… viņi ir līdzvainīgi šajā situācijā. Es to jau teicu 2014. gadā, ka nebūs labi. Nedrīkst ar ienaidnieku koķetēt. Jo braucot un muzicējot viņu ballītēs, jūs devāt viņiem sajūtu, ka viņi ir normāli cilvēki.”

  “Lūk, rezultāts! Nevajag tagad “Prāta vētra” nākt uz skatuves un izlikties, ka it kā nekas nebūtu bijis. Intar, tur arī esi līdzvainīgs. Un visa jūsu apkalpojošā komanda arī ir vainīga,” skarbus vārdus teica Sipeniece-Gavare.

  Viņa norādīja, ka tamdēļ šobrīd stāvam katastrofas priekšā.

 7. Maikls saka:

  Bijušais ASV vēstnieks Krievijā Maikls Makfauls mikroblogošanas vietnē “Twitter” raksta: “Neviens nedomāja, ka Putins anektēs Krimu. Viņš to izdarīja. Cilvēki neticēja datiem, redzot, ka Putins ir iejaucies mūsu [ASV prezidenta] vēlēšanās 2016. gadā. Tikai daži prognozēja viņa iesaistīšanos Sīrijas [karā] 2015. gadā. Un tikai pirms nedēļas daudzi teica, ka viņš nekad nesāks šo iebrukumu [Ukrainā]. Bet viņš to izdarīja.”

  Komentējot Putina svētdien izteikto pavēli noteikt Krievijas kodolspēkiem paaugstinātas gatavības režīmu, diplomāts norāda: “Šonedēļ Putins deva mājienus par kodolieroču izmantošanu. Mans instinkts saka, ka tas ir blefs. Bet atcerieties vēsturi.”

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

scroll to top