Karogu brauciens, Zemessargi Liepājā, ka arī HIMARS

Karogu brauciens.

Sešu riteņu kvadricikli ”Bombardier” un militārie taktiskie un nodrošinājuma transportlīdzekļi ”Polaris” ierūcināja Liepāju. Vispār skaisti, daudziem šis brauciens patika. Ir sajūta, ka neesam bez drosmīgiem vīriem, kas vajadzības gadījumā mūs aizsargās.

Zemessardzes 44. kājnieku bataljonam priekšā daudzas aktivitātes. Novembrī būs svinami valsts svētki, bet vēl līdz tam oktobra sākumā jāpiedalās mācībās ”Namejs” Liepājā un Dienvidkurzemes novadā.

Karogu brauciens

Karogu brauciens un Himars.

Kā turpinājums militārajām aktivitātēm ir jaunums. Liepājas lidostā demonstrē augstas mobilitātes raķešu artilērijas sistēmas HIMARS.
Norisināsies ASV Speciālo operāciju spēku Eiropā gaisa kuģu “MC-130J Commando II” nolaišanās vingrinājumi.

Protams, demonstrējot ātru augstas mobilitātes raķešu artilērijas sistēmas (“High Mobility Rocket Artillery System” – HIMARS) atgādāšanu un sagatavošanu darbībai.

Karogu brauciens

Vingrinājuma mērķis ir demonstrēt Nacionālo bruņoto spēku un ASV bruņoto spēku sadarbības spējas, Latvijas armijai veicot mērķu atklāšanu, identificēšanu un izvērtēšanu, kā arī Latvijas pusei sagatavojot un ASV pusei izpildot uguns atbalsta pieprasījumu.

Raķešu artilērijas sistēmas HIMARS atgādāšanu, izvēršanu un simulētu šaušanu Spilves lidlaukā vēros aizsardzības ministrs Artis Pabriks. Kā arī nacionālo bruņoto spēku komandieris ģenerālleitnants Leonīds Kalniņš un ASV vēstnieks Latvijā Džons Kārvails.

Savukārt pēc nolaišanās 26. septembrī Liepājas lidostā, HIMARS sistēmas dosies uz Šķēdes militāro poligonu Dienvidkurzemes novada Vērgales pagastā. Lai ar mācību raķetēm veiktu šāvienus pa mērķi Baltijas jūras ūdeņos Latvijas ekskluzīvajā ekonomiskajā zonā.

Mācību uzdevumu izpildes laikā periodiski notiks dažādu militāro gaisa kuģu lidojumi Latvijas gaisa telpā, tostarp zemā augstumā, kā arī kaujas šaušana poligonos. Nacionālie bruņotie spēki aicina iedzīvotājus ar izpratni izturēties pret notiekošajām militārajām mācībām.

Labu Dienu!

 

Paldies, ka izlasījāt šo ziņu, neaizmirsti abonēt (ja kas bez maksas) jaunākos rakstus!

ABONĒŠANA!

Ja tev patīk raksti un tu vēlies atbalstīt turpmāko attīstību Kllproject.lv uzsauc kafijas tasīti kolektīvam, kas par to teiks lielu PALDIES! To var izdarīt ātri un vienkārši ar PAYPAL vai kredītkarti. Drošību garantējam!

2 viedokļi par “Karogu brauciens, Zemessargi Liepājā, ka arī HIMARS

 • .
  .

  Krievija uzbrūk neizprovocēta. Un viņa to noteikti darīs, ja NATO atdos Ukrainu. Varam jau sevi mierināt ar 5.pantu, bet šaubos, vai Krievija to uztvers nopietni, ja ASV piekāpsies Ukrainā kodol šantāžas rezultātā.

  Atbildēt
 • .
  .

  Pienākums dienēt būs visiem Latvijas pilsoņiem, vīriešiem, vecumā no 18 līdz 27 gadiem, kā arī brīvprātīgi varēs pieteikties sievietes šajā pašā vecuma grupā.

  Atbildēt

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *