Karalisko gladiolu ziedu izstāde Liepājā.

 

 

Karalisko gladiolu ziedu izstāde Liepājas Latviešu biedrības namā.

Trīs dienu garumā, no 22. līdz 24. augustam, Liepājas Latviešu biedrības namā liepājnieki un pilsētas viesi aicināti apskatīt majestātiskās un cēlās rudens puķu karalienes – gladiolas.

Arī šogad gladiolas neskaitāmās nokrāsās iezaigosies Liepājas Latviešu biedrības nama foaje, kur būs apskatāmas vairāk kā 100 dažādas ziedu šķirnes.

Jau piekto reizi gladiolu izstādi organizē Liepājas Latviešu biedrības nams sadarbībā ar Latvijas Gladiolu un īrisu biedrību.

Ekspozīcijā būs iespēja iepazīties ar vairāku Latvijas selekcionāru – Laimoņa Zaķa, Visvalža Vinķeļa un Jura Bāzes, kā arī ar kolekcionāru – Raimonda Cīruļa, Raimonda Puriņa un citu audzētāju sarūpētajiem gladiolu ziediem.

Izstādē apmeklētāji varēs saņemt lietpratēju konsultācijas par gladiolu audzēšanu un šķirņu izvēli, kā arī iegādāties sirdij tīkamākos gladiolu sīpolus, lai jau nākamajā rudenī varētu priecāties par šiem karaliskajiem ziediem arī savā dārzā.

ziedu izstāde

„Gladiolas ir ļoti praktiski audzējami ziedi, tās piedos savam audzētājam daudzas kļūdas – gan saistītas ar nezināšanu, gan ar iespējamo pieredzes trūkumu.

Tas ir tikai mīts, ka šie ziedi ir kaprīzi un slimīgi.

Pārzinot tikai dažus gladiolu audzēšanas knifiņus, tās var izaudzēt krāšņas un bagātīgas,” par šo ziedu audzēšanu stāsta Gladiolu un īrisu biedrības prezidents Laimonis Zaķis.

Gladiolas (no sengrieķu valodas pamazināmā formā – zobens) pasaulē mēdz saukt par zobenlilijām un dažviet arī par kukurūzas lilijām, tomēr Latvijā šie ziedi daudziem saistīsies ar rudens tuvošanos un skolu, kad iespaidīgā izmēra augus rokās nes satrauktie skolnieki.

Gladiolu nozīme kultūrvēsturē lielākoties saistāma ar cīnītāju aizsardzību un veiksmi. Gladiolas ir vienas no populārākajām septembra puķēm, kā stāsta ziedu tirgotāji, šo ziedu krāsu un izmēru dažādība piesaista pircējus.
Aicinām interesentus apmeklēt ziedu izstādi un apskatīt bagātīgos ziedus:

22.augustā no plkst. 11:00 līdz 18:00;
23.augustā no plkst. 10:00 līdz 18:00;
24.augustā no plkst. 10:00 līdz 18:00.

Ziedu izstāde bez maksas.

SIA „Liepājas Latviešu biedrības nams”
kultūras projektu vadītāja
Madara Pūķe

Paldies, ka izlasījāt šo ziņu, neaizmirsti abonēt (ja kas bez maksas) jaunākos rakstus!

ABONĒŠANA!

 

Dalies ar šo ziņu

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

scroll to top