Kāpēc atbalsts “Liepājas metalurgam” ir svarīgs.

 

Sestdien valdības ārkārtas sēdē tika nolemts galvot 160 miljonu eiro (112 miljonu latu) aizņēmumu akciju sabiedrības “Liepājas metalurgs” modernizācijas plāniem.

Uzņēmumā un Liepājas pašvaldībā šo vēsti uzņēma ar prieku, tāpat pozitīvi to vērtēja daudzi pilsētas iedzīvotāji, tomēr daļā Latvijas sabiedrības vērtējums nav tik viendabīgs un turpinās diskusijas, kāpēc vienam uzņēmumam vajadzīgs tik liels valdības atbalsts un vai tas ir godīgi pret pārējiem biznesmeņiem.

Lai viestu skaidrību, aptaujājām parlamentāriešus un valdības pārstāvjus, vaicājot, kāpēc atbalsts “Liepājas metalurgam” ir svarīgs. Dominējošais viedoklis: “Liepājas metalurgs” ir viens no galvenajiem vaļiem, uz kā turas ne tikai Liepājas, bet visas Latvijas tautsaimniecība.

Par atbalsta nepieciešamību “Liepājas metalurgam” ir pamatīgi diskutēts, tomēr galu galā Ministru kabinets atbalstīja lēmumprojektu. Premjers Godmanis skaidroja, ka Ministru kabineta atbalsts “Liepājas metalurgam” ir tieši saistīts ar valdības nostāju atbalstīt ražošanu Latvijā kopumā un panākt ekonomikas stabilizāciju.

Premjers arī uzsvēra, ka galvojuma ietveršana valsts budžetā tālāk ir Saeimas ziņā, bet uzņēmumam būs jāiesniedz priekšlikumi un jāpierāda galvojuma nepieciešamība.

Tā ka turpmākais ir atkarīgs no paša uzņēmuma un parlamenta. Bet, tā kā galvojuma nepieciešamību aizstāvējuši gan pozīcijas, gan opozīcijas pārstāvji, tad premjers pieļauj, ka priekšlikums varētu tikt atbalstīts, ja vien uzņēmums pārliecinoši aizstāvēs savas intereses. Premjers uzskata, ka “Liepājas metalurga” nākotne ir svarīga visas valsts ekonomikai.

Savu viedokli pauda arī vairāki aptaujātie ministri.

Finanšu ministrs Atis Slakteris atzina: “Ja pirms pāris gadiem kāds būtu teicis, ka valdība tik apjomīgi atbalstīs privātu uzņēmumu, tas šķistu visai neticami.

Bet pašlaik situācija pasaules finanšu tirgos ir tāda, ka bankas vairs neuzticas cita citai, vēl jo piesardzīgāk tiek vērtēti kredītņēmēji, finanšu kustība ir iesaldēta, tāpēc uzņēmumiem ir gandrīz nereāli saņemt aizdevumu.

It īpaši tik lielu, kāds vajadzīgs “Liepājas metalurgam”. Ministrs uzsvēra, ka valdības pretimnākšana šim uzņēmumam ir kā signāls tam, ka valstī tiek atbalstīta ražošana. “Turklāt “Liepājas metalurgs” nekonkurē ne ar vienu citu uzņēmumu Latvijā un pat ne visā Baltijā.” Akciju sabiedrības “Liepājas metalurgs” nozīme ir grūti pārvērtējama – tās ir ne tikai tūkstošiem darba vietu Liepājā un ne tikai uzņēmuma milzīgais atbalsts sporta norisēm Latvijā.

“Liepājas metalurgs” ir tik svarīgs spēlētājs, ka tā loma nozīmīga ne tikai visai Latvijā, bet arī pāri tās robežām,” norādīja finanšu ministrs.Viens no “Liepājas metalurga” aktīvākajiem atbalstītājiem, kurš savulaik pats vairākus gadus strādājis šajā uzņēmumā, no mūspuses nākušais parlamentārietis Jānis Lagzdiņš …solīja strikti cīnīties par metalurģijas gigantu.

“Esam jau vairākkārt netieši atbalstījuši ražotni. Kaut vai toreiz, kad risinājām jautājumu par “Latvenergo” apakšstaciju izveidi, vai arī vēlāk, kad Saeimā izcīnījām lēmumu par pensijas piešķiršanu kaitīgos darbos strādājošajiem no 51 gada vecuma,” atgādināja Saeimas deputāts.

Un joprojām J.Lagzdiņš ir pārliecināts, ka Latvijas tautsaimniecībai viens no svarīgākajiem jautājumiem ir uzņēmuma “Liepājas metalurgs” saglabāšana un tā ražošanas attīstība. “Atbalstot Metalurgu, mēs atbalstām ražošanu Latvijā kopumā,” viņš uzsvēra. “Metalurgs ir kaut kas daudz vairāk nekā tikai lielākais uzņēmums Liepājā.

Tas ir arī savā profilā lielākais Latvijā un visā Baltijā. Tas dod darbu un maizi daudziem tūkstošiem cilvēku, tā ka nav divu domu, cik svarīgi šo uzņēmumu saglabāt un ļaut tam attīstīties.”

Valsts budžetu plānots izskatīt Saeimas ārkārtas sēdē 14.novembrī, kur arī tiks lemts par galvojumu “Liepājas metalurgam”. Par galvojumu “Liepājas metalurgam” būs jāmaksā 2,5 procenti galvojuma riska procentu likme no kopējās galvojuma summas.

 

KOMENTĀRS ir pat mazliet rupšs , bet citādu neredzu veltīt šiem kungiem, jo lielāku debilismu nevar pat iedomāties.Privātā uzņēmumā bijusi kļūdaina stratēģiskā plānošana un tagad visi nodokļu maksātāji kļūst par galvotājiem……
Neieredzu un nicinu…

 

 

Paldies, ka izlasījāt šo ziņu, neaizmirsti abonēt (ja kas bez maksas) jaunākos rakstus!

ABONĒŠANA!

 

Dalies ar šo ziņu

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

scroll to top