Kam dot, kam nedot…..

 

 

 

Ordeņu kapituls jau pasen ir degradējis jebkāda valsts ordeņa jēgu. Šogad tiks izdalīti visvairāk apbalvojumu. Piekrītu, ka apbalvojumiem jābūt, bet piešķirot tādā tempā jāierosina vai nevajadzētu
piešķirt visiem, kam radi vai draugi sēž seimā, un tūlīt pēc pirmā miljona sazagšanas.

Klasisks piemērs par ordeņa degredēšanu ir inteliģences rīcība 2007.g.11.novembrī.

Es gribu sagaidīt laiku, kad Latvijā būs prezidents, pašlaik tur ir tukša vieta,” teica režisors Hermanis, 2007. gada 11.novembrī JRT mākslinieciskais vadītājs neieradās uz Triju Zvaigžņu ordeņa pasniegšanas ceremoniju Rīgas pils Ģerboņu zālē.
Hermanis apgalvoja, ka to darījis “principiālu apsvērumu dēļ”. “Man nav nekas pret ordeni, bet ir daži cilvēki, kuriem es roku negribētu spiest. Labāk, lai ordeni man atsūta pa pastu uz mājām vai teātri,” toreiz teica Hermanis.

Piešķirto apbalvojumu skaits šoreiz ir divas reizes lielāks nekā 2007.gadā, jo būtiski pieaudzis pieteikto kandidātu skaits, īpaši no Latvijas reģioniem, informēja Prezidenta preses dienestā. Valsts prezidenta kancelejas Ordeņu kapituls uz valsts svētkiem valsts augstākos apbalvojumus nolēmis piešķirt 151 personai – politiķiem, ierēdņiem, uzņēmējiem, militārpersonām, sportistiem, mediķiem, pedagogiem un zinātniekiem, sabiedriskajiem un kultūras darbiniekiem.

Trešās šķiras Triju Zvaigžņu ordeni uz valsts svētkiem saņems atjaunotās neatkarīgās Latvijas Republikas Ministru padomes priekšsēdētāja pirmais vietnieks Ilmārs Bišers un priekšsēdētāja vietnieks Arnis Kalniņš, Austrijas vēstnieks Latvijā Vernfrīds Keflers, bijušais Francijas vēstnieks Latvijā Andrē Žans Liburels, Eiropas Savienības Statistikas biroja “Eurostat” Ekonomiskās un reģionālās statistikas departamenta direktore Inna Šteinbuka un Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta direktors, vēstnieks Ints Upmacis.

Pirmās šķiras Viestura ordenis tiks piešķirts Valsts robežsardzes priekšniekam, ģenerālim Gunāram Dāboliņam.
Savukārt pirmās šķiras Atzinības krusti ir piešķirti pirmajam Latvijas Tautas frontes priekšsēdētājam Dainim Īvānam, komponistiem un Saeimas deputātiem Imantam Kalniņam un Raimondam Paulam, Latvijas Tautas frontes dibināšanas iniciatoram, dzejniekam un vēstniekam Jānim Peteram, Latvijas Zinātņu akadēmijas Senāta priekšsēdētājam Jānim Stradiņam un dzejniekam un publicistam Imantam Ziedonim.

Valsts prezidenta kancelejas Ordeņu kapitula sēdē kopumā tika izskatīti 303 pretendenti valsts augstāko apbalvojumu saņemšanai. Valsts augstāko apbalvojumu pasniegšana plānota novembrī, ap Lāčplēša dienu.

Nu vai nav feini, varbūt piesakāmies visi.

 

Paldies, ka izlasījāt šo ziņu, neaizmirsti abonēt (ja kas bez maksas) jaunākos rakstus!

ABONĒŠANA!

 
Noklikšķiniet, lai novērtētu šo ziņu!
[Kopējais: 0 Vidējais: 0]

Dalies ar šo ziņu

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

scroll to top