Kaķis, kā viņš redz tumsā un citi mīti par kaķa redzi.

Kaķi ir pārsteidzošas radības.

Jo vairāk par tiem uzzini, jo vairāk pārsteidz, cik ģeniāli tie ir apbruņoti, kā plēsēji. Katram taču ir kāds stāsts par savu mīluli kaķi. Tomēr daudzi nezina pa viņa redzi.

Tieši Tev piemeklēta reklāma! Ja neredzi izslēdz reklāmu bloķētāju! Interesanti kas tur ir?

Kaķis, kā viņi redz?

Es gribētu uzreiz kliedēt vienu mītu. Mīts ir daudzas reizes dzirdēts, ka kaķi neredz krāsaini. Viņi it kā visu redz tikai melnbalti. Tomēr, jūsu zināšanai, krāsas viņi redz.

Protams, viņi redz krāsas nedaudz savādāk nekā mēs, bet kopumā viņu redze daudzējādā ziņā ir pārāka par cilvēka redzi.

Kaķis

Piemēram, kaķiem skata leņķis ir līdz 270 grādiem, bet pie mums aptuveni 180 grādi. Šis platleņķa redzējums ir saistīts ar acs izliekto struktūru, kas ir skaidri redzama, skatoties uz kaķa seju profilā.

Ļoti tuvu esošus objektus kaķis redz neskaidri, diezgan izplūdušus. Toties jūt tos ar ūsām un slapjo degunu. Optimālais attālums, kādā kaķis skaidri redz, ir no 75 centimetriem līdz 6 metriem.

Starp citu.

Kaķi nevar redzēt pilnīgā tumsā, tas ir mīts. Lai redzētu vismaz kaut ko, piemēram, cilvēku, kaķim ir nepieciešams vismaz neliels gaismas avots.

Tomēr, kaķi naktī var redzēt daudz labāk nekā cilvēki, pateicoties savām īpaši gaismas jutīgajām acīm. Vienkārši sakot, kaķu acis daudz efektīvāk uztver blāvu gaismu, kas atstaro no virsmām, un tāpēc labi redz tumsā.

Piemēram, šeit ir kaķu nakts redzamības attēls.

Kaķis

Kas attiecas uz krāsām, ko kaķis atšķir un ko nē?  Viņi neatšķir un neuztver sarkanās, oranžās un brūnās nokrāsas.

Kaķa acs slikti atšķir tādas krāsas kā balta, violeta un dzeltena.  Arī zilā un gaiši zilā kaķim sagādā grūtības. Viņš krāsu nokrāsās, gandrīz,  neredz atšķirību.

Lielākā daļa kaķu uztver zaļo, zilo un pelēko nokrāsu. Kaķi spēj atšķirt vairāk nekā 20 pelēkā nokrāsas, un tas ir viegli izskaidrojams ar viņu upuru atpazīšanu sliktā apgaismojumā.

Kaķis, ko vēl es zinu.

Uz katru pasaules suni ir gandrīz trīs kaķi. Viņš nespēj sajust saldu garšu. Toties kaķiem ir labāka atmiņa nekā suņiem.

Kaķiem ir labāka dzirde nekā suņiem, jo viņi saklausa peli pat zem grīdas.

Viņam ir aptuveni 12 ūsas katrā sejas pusē, kaķa degungala nospiedums ir tikpat unikāls kā cilvēku pirkstu nospiedumi. Nav divu vienādu kaķa deguna nospiedumu.

Populārākās kaķu šķirnes pasaulē ir Persijas kaķis, meinkūns un Siāmas kaķis. Mazākā kaķu šķirne pasaulē ir Singapūras kaķis, kura svars ir nieka 1,8 kilogrami.

Lielākā kaķu šķirne ir meinkūns, kas var svērt līdz pat 11,3 kilogramiem jeb divas reizes vairāk, nekā sver vidējs kaķis.

Runči, vidēji divas trešdaļas diennakts pavada guļot. Tas nozīmē, ka deviņus gadus vecs kaķis savas dzīves laikā nomodā bijis tikai trīs gadus.

Anatomiski kaķa smadzenes ir līdzīgākas cilvēka nekā suņa smadzenēm. Kaķis pret cilvēku berzējas, ne tikai lai izrādītu mīlestību, bet arī lai iesmaržinātu viņu ar īpašiem dziedzeriem uz galvas.

Tādējādi, iezīmējot savu teritoriju un savu barotāju.

Par to kaķi saviem saimniekiem par trešdaļu samazina insulta un infarkta risku. Nu par barošanu!

Kaķis var sajust dažādas dīvainības apkārtējā atmosfērā. Piemēram, tie var sajust, kad saimniekam ir slikti, vai arī to, ja apkārt ir slikti gari. Nu tā runā, bet vai tā ir?

Tāpat kaķi izraisa nomierinošas vibrācijas.

Viņi tiek uzskatīti par meditācijas meistariem un var spēcīgi izmainīt tavu dzīvi! Kaķi ir lieli novērotāji. Tas palīdz viņiem piesaistīt enerģiju, kura viņiem ir piemērota, un saglabāt mieru visās situācijās!

Labu Dienu!

Veiksmīgu lokdauna nobeigumu!

Paldies, ka izlasījāt šo ziņu, neaizmirsti abonēt (ja kas bez maksas) jaunākos rakstus!

ABONĒŠANA!

Ja tev patīk raksti un tu vēlies atbalstīt turpmāko attīstību Kllproject.lv uzsauc kafijas tasīti kolektīvam, kas par to teiks lielu PALDIES! To var izdarīt ātri un vienkārši ar PAYPAL vai kredītkarti. Drošību garantējam!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *