Kaķis, kā viņš redz tumsā un citi mīti par kaķa redzi.

Kaķi ir pārsteidzošas radības.

Jo vairāk par tiem uzzini, jo vairāk pārsteidz, cik ģeniāli tie ir apbruņoti, kā plēsēji. Katram taču ir kāds stāsts par savu mīluli kaķi. Tomēr daudzi nezina pa viņa redzi.

Kaķis, kā viņi redz?

Es gribētu uzreiz kliedēt vienu mītu. Mīts ir daudzas reizes dzirdēts, ka kaķi neredz krāsaini. Viņi it kā visu redz tikai melnbalti. Tomēr, jūsu zināšanai, krāsas viņi redz.

Protams, viņi redz krāsas nedaudz savādāk nekā mēs, bet kopumā viņu redze daudzējādā ziņā ir pārāka par cilvēka redzi.

Kaķis

Piemēram, kaķiem skata leņķis ir līdz 270 grādiem, bet mums aptuveni 180 grādi. Šis platleņķa redzējums ir saistīts ar acs izliekto struktūru, kas ir skaidri redzama, skatoties uz kaķa seju profilā.

Ļoti tuvu esošus objektus kaķis redz neskaidri, diezgan izplūdušus. Toties jūt tos ar ūsām un slapjo degunu. Optimālais attālums, kādā kaķis skaidri redz, ir no 75 centimetriem līdz 6 metriem.

Starp citu.

Kaķi nevar redzēt pilnīgā tumsā, tas ir mīts. Lai redzētu vismaz kaut ko, piemēram, cilvēku, kaķim ir nepieciešams vismaz neliels gaismas avots.

Tomēr, kaķi naktī var redzēt daudz labāk nekā cilvēki, pateicoties savām īpaši gaismas jutīgajām acīm. Vienkārši sakot, kaķu acis daudz efektīvāk uztver blāvu gaismu, kas atstaro no virsmām, un tāpēc labi redz tumsā.

Piemēram, šeit ir kaķu nakts redzamības attēls.

Kaķis

Kas attiecas uz krāsām, ko kaķis atšķir un ko nē?  Viņi neatšķir un neuztver sarkanās, oranžās un brūnās nokrāsas.

Kaķa acs slikti atšķir tādas krāsas kā balta, violeta un dzeltena.  Arī zilā un gaiši zilā kaķim sagādā grūtības. Viņš krāsu nokrāsās, gandrīz,  neredz atšķirību.

Lielākā daļa kaķu uztver zaļo, zilo un pelēko nokrāsu. Kaķi spēj atšķirt vairāk nekā 20 pelēkā nokrāsas, un tas ir viegli izskaidrojams ar viņu upuru atpazīšanu sliktā apgaismojumā.

Kaķis, ko vēl es zinu.

Uz katru pasaules suni ir gandrīz trīs kaķi. Viņš nespēj sajust saldu garšu. Toties kaķiem ir labāka atmiņa nekā suņiem.

Kaķiem ir labāka dzirde nekā suņiem, jo viņi saklausa peli pat zem grīdas.

Viņam ir aptuveni 12 ūsas katrā sejas pusē, kaķa degungala nospiedums ir tikpat unikāls kā cilvēku pirkstu nospiedumi. Nav divu vienādu kaķa deguna nospiedumu.

Populārākās kaķu šķirnes pasaulē ir Persijas kaķis, meinkūns un Siāmas kaķis. Mazākā kaķu šķirne pasaulē ir Singapūras kaķis, kura svars ir nieka 1,8 kilogrami.

Lielākā kaķu šķirne ir meinkūns, kas var svērt līdz pat 11,3 kilogramiem jeb divas reizes vairāk, nekā sver vidējs kaķis.

Runči, vidēji divas trešdaļas diennakts pavada guļot. Tas nozīmē, ka deviņus gadus vecs kaķis savas dzīves laikā nomodā bijis tikai trīs gadus.

Anatomiski kaķa smadzenes ir līdzīgākas cilvēka nekā suņa smadzenēm. Kaķis pret cilvēku berzējas, ne tikai lai izrādītu mīlestību, bet arī lai iesmaržinātu viņu ar īpašiem dziedzeriem uz galvas.

Tādējādi, iezīmējot savu teritoriju un savu barotāju.

Par to kaķi saviem saimniekiem par trešdaļu samazina insulta un infarkta risku. Nu, laikam taču par barošanu!

Kaķis var sajust dažādas dīvainības apkārtējā atmosfērā. Piemēram, tie var sajust, kad saimniekam ir slikti, vai arī to, ja apkārt ir “slikti gari”. Nu tā runā tauta, bet vai tā ir?

Tāpat kaķi izraisa nomierinošas vibrācijas.

Viņi tiek uzskatīti par meditācijas meistariem un var spēcīgi izmainīt tavu dzīvi! Kaķi ir lieli novērotāji. Tas palīdz viņiem piesaistīt enerģiju, kura viņiem ir piemērota, un saglabāt mieru visās situācijās!

Kaķis, jūtīga būtne.

Kaķis ir ne tikai mīlēts mājdzīvnieks, bet arī interesanta un jūtīga būtne. Viņiem ir spēja sajust dažādas dīvainības apkārtējā atmosfērā, kas bieži tiek saistītas ar viņu “sesto sajūtu”.

Lai gan dažas no šīm sajūtām var šķist kā leģendas, ir daudz pierādījumu, kas liecina par to, ka kaķi tiešām var reaģēt uz dažādiem faktoriem, kas mums var šķist neizprotami.

Kaķu izturēšanās maiņa.

Daži cilvēki uzskata, ka kaķi spēj sajust, kad viņu saimniekiem ir slikti vai, ja apkārt ir “slikti gari”. Lai gan šāda veida apgalvojumiem trūkst zinātnisku pierādījumu, daudzi kaķu īpašnieki ir novērojuši, ka viņu mājdzīvnieki uzvedas savādāk, ja viņi paši ir slimi vai jūtas garīgi izsīkuši.

Ir zināms, ka kaķi ir ļoti jūtīgi pret savu saimnieku emocionālo stāvokli. Viņi var sajust, kad mēs esam nomākti, satriekti vai saspringti. Viņi var mēģināt mūs iepriecināt, sniedzot mums mīlestību un uzmanību. Tāpēc nav nekas neparasts, ka kaķi var izpausties savādāk, ja viņu saimnieki ir slikti.

Intuīcija un sajūtas.

Kaķi ir pazīstami ar savu izcilu intuīciju un sajūtām. Viņi spēj uztvert smaržas, skaņas un vibrācijas, kas mums var palikt nepamanītas. Šīs spējas ļauj kaķiem sajust un reaģēt uz vides izmaiņām, kas var ietekmēt viņu uzvedību.

Piemēram, kaķi var reaģēt uz laika izmaiņām, kā piemēram, pēkšņu vēja pūsmu vai elektromagnētisko lauku. Viņi var kļūt nemierīgi vai pat bēdīgi, ja apkārtējā atmosfēra mainās. Tas varētu būt saistīts ar to, ka kaķi ir ļoti jūtīgi pret enerģētiskajiem laukiem un vibrācijām.

Ir arī teorijas, kas saista kaķu spēju sajust  paranormālas parādības. Daži cilvēki tic, ka kaķi ir spējīgi redzēt un sajust garus, spokos vai citus nemateriālus būtnes.

Lai gan šīs teorijas nav zinātniski pierādītas, daudzi kaķu īpašnieki ir stāstījuši par savu kaķu uzvedību, kas liecina par to, ka viņi varētu sajust kaut ko, ko mēs nevaram.

Mīlestība un aprūpe.

Galvenais, kas mums jāatceras, ir tas, ka kaķi ir mūsu mājdzīvnieki un mums jārūpējas par viņiem. Neatkarīgi no tā, vai viņi tiešām var sajust to ko mēs nevaram, viņi ir jutīgas un mīlošas būtnes, kurām ir nepieciešama mūsu mīlestība un aprūpe.

Mums jānodrošina, ka mūsu kaķi ir veseli un laimīgi, un jāievēro viņu vajadzības. Tas ietver regulāras veterinārās pārbaudes, pareizu uzturu un mīlestību. Ja mēs rūpēsimies par savu kaķi un sniegsim viņam visu, kas viņam nepieciešams, viņi būs laimīgi un miers mājās būs saglabāts.

Viņi ir īpašas būtnes, kas var dot mums daudz prieka un mīlestības, un mēs esam viņu atbildīgie aizbildņi.

Labu Dienu!

 

Paldies, ka izlasījāt šo ziņu, neaizmirsti abonēt (ja kas bez maksas) jaunākos rakstus!

ABONĒŠANA!

 

Dalies ar šo ziņu

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

scroll to top