Kaķi un to šķirnes, viņi ir neatkarīgi un ar raksturu

Kaķi ir pārsteidzošas radības.

Jo vairāk par tiem uzzini, jo vairāk pārsteidz, cik ģeniāli tie ir apbruņoti, kā plēsēji. Katram taču ir kāds stāsts par savu mīluli kaķi. Tomēr daudzi nezina pa viņa redzi.

Par to lasām šeit.

Kaķi un viņu daudzveidība.

No plašā mājas kaķu šķirņu klāsta ikviens var izvēlēties savu labāko draugu. Protams, vadoties pēc ārējiem datiem, rakstura iezīmēm, ieradumiem un individuālajām vēlmēm.

Abesīniešu.

Kaķi

Īsspalvainā šķirne. Mugura parasti ir nedaudz tumšāka par kažoku citās vietās. Vilna mirdz dažādās krāsās, jo katram matiņam vienlaikus ir vairāki toņi.

Pavilnas trūkuma dēļ tas praktiski neizdalās, tā paša iemesla dēļ tiek pakļauts ātrai hipotermijai.

Svars var būt līdz 7,5 kg. Rotaļīgs un dzīvespriecīgs kaķis, prasa pastiprinātu saimnieka uzmanību. Gandrīz neņaud, bet var skaļi murrāt.

Kaķi, Austrālijas dūmu.

Kaķi

Atšķirība starp šo šķirni slēpjas 3 apmatojuma krāsas sastāvdaļās.  Galvenajā fonā, tumšajā rakstā un dūmakā.

Atrodams marmora un plankumainās variācijās. Raksturīgo plankumu izsaka tumši plankumi un svītras.

Draudzīgs, sirsnīgs mājdzīvnieks būs lielisks draugs bērniem. Šie kaķi ir gudri, viegli izpilda visvienkāršākās komandas un ļoti reti skrāpējas. Viņi labi saprotas ar citiem mājas dzīvniekiem.

Āzijas dūmu.

Kaķi

Īsspalvainā šķirne. Tam ir gaiša pavilna, bet pats kažoks var būt melns, šokolādes, zils un sarkans.

Tas izceļas ar lielām izteiksmīgām dzintara vai bagātīgi dzeltenām acīm. Šķirnes maksimālais svars ir 7 kg.

Šie kaķi nevar izturēt ierobežotas telpas un vientulību. Viņi ir ļoti miermīlīgi, sirsnīgi un paklausīgi, spēj izteikt pateicību.

Kaķi, Āzijas Tabbijs.

Kaķi

Muskuļots īsspalvains kaķis ar stāvām ausīm. Nav pavilnas. Krāsa var būt vienkrāsaina, svītraina, dūmakaina, bet ķermeņa apakšējai pusei jābūt gaišākai par augšējo.

Pieauguša kaķa vidējais svars ir 5-6 kg. Sabiedriski draudzīgi dzīvnieki ar augstu inteliģenci, kļūs par labākajiem draugiem veciem cilvēkiem un bērniem. Viņus ir viegli apmācīt un saprast ar citiem dzīvniekiem.

Amerikāņu īsspalvainais kaķis.

Kaķi

Pieaugušie var sasniegt 8 kg. Atlētiskais ķermenis raksturo medību šķirni. Ir vairāk nekā 80 pieņemamas krāsas, kažoks un pavilna ir diezgan bieza un blīva.

Acis ir mandeļu formas, oranžas vai zaļas. Tīriet dzīvniekus ar mierīgu attieksmi.

Viņi viegli pielāgojas jauniem apstākļiem. Viņi ir aktīvi visu mūžu. Imunitāte nav izturīga pret infekcijas slimībām.

Amerikāņu “daudzpirkstu”.

Kaķi

Kaķi izceļas ar neparastu labi attīstītu pirkstu skaitu. Apbrīnojami!  Līdz 10 uz priekšējām kājām un līdz 8 uz pakaļkājām.

Papildu falangu nagi ir jāapgriež katru mēnesi, jo tie staigājot nesasmalcina un rada neērtības mājdzīvniekam. Apmatojums ir brūns un melns ar svītrām vai maziem plankumiem, ar izteiktu rakstību.

Pieauguša kaķa maksimālais svars ir 5,5 kg. Viņiem ir neuzbāzīgs un lojāls raksturs, viņu ieradumi atgādina suņus, viņiem patīk spēlēties ar rotaļlietām. Ilgas pēc garas šķiršanās ar saimnieku.

Amerikāņu bobteils (jeņķu bobs).

Kaķi

Galvenā iezīme ir īsa, kustīga aste (no 2,5 līdz 7,5 cm). Šiem kaķiem ir garš, muskuļots ķermenis, īsas kājas un plats, gandrīz kvadrātveida purns.

Ir īsspalvaini un pus garmataini indivīdi. Krāsa var būt jebkura, visizplatītākā ir rudie. Svars – 3-9 kg. Gudrs kaķis, mīl lielas kompānijas un aktīvas spēles.

Amerikāņu kerls.

Kaķi

Raksturīga iezīme ir ausis, kas saliektas atpakaļ. Tie ir ļoti trausli un prasa rūpīgu kopšanu. Vidēja auguma kaķis ar proporcionālu augumu un skaistiem jebkuras krāsas vidēja garuma spalvām.

Dzīvnieki ir diezgan aktīvi, viegli apmācāmi.

Anatolijas (turku īsspalvainais kaķis).

Kaķi

Ir lielas ausis, kas novietotas diezgan augstu. Apmatojums ir mīksts, patīkams pieskarties, bez pamanāmas pavilnas.

Jebkura krāsa ir pieņemama. Pieauguša kaķa maksimālais svars ir 4,5 kg. Kaķiem ir iespēja parodēt saimnieka sejas izteiksmes un dažas patskaņu skaņas.

Viņi ir ļoti smieklīgi, viņiem patīk spēlēties ar ūdeni un čaukstošiem priekšmetiem. Viegli apgūst komandas un saimnieka noteikumus. Viņi dod priekšroku pastaigām svaigā gaisā.

Arābu MAU.

Kaķi

Liels kaķis (līdz 8 kg) ar spēcīgu uzbūvi ar plaši izvietotām ausīm. Apmatojums ir īss, bez pavilnas, diezgan ciets uz tausti.

Ir vienkrāsaini kaķi, divkrāsaini, plankumaini un svītraini. Acis ir mandeļu formas. MAU ir rotaļīgs, zinātkārs un ļoti lojāls. Viņi viegli saprotas ar visiem ģimenes locekļiem un citiem mājdzīvniekiem.

Ašers.

Kaķi

Dārgākā kaķu šķirne pasaulē!  Tā cena ir (apmēram) 22 tūkstoši dolāri.

Pieauguša cilvēka svars sasniedz 12-14 kg. Ķermenis ir nedaudz nesamērīgs, ausis ir sašaurinātas galos, acis ir zeltainas vai zaļas.

Īsam kažokam var būt dažādi krāsu veidi.  Oranži zeltains ar plankumiem,  sniegains un gandrīz leoparda izskats. Šie kaķi ir sabiedriski un līdzsvaroti, mīl aktīvas spēles un pastaigas pa ielu.

Nu kā lai saka par to ielu! Nezinu, vai laidīsi brīvā klejojumā kaķi par 22 tūkstošiem dolāru.

Bali.

22 tūkstoši dolāri

Graciozs dzīvnieks ar vidēja garuma kažoku bez pavilnas. Acis ir mandeļu formas, zilas vai gaiši zilas.

Kaķi sver ne vairāk kā 5 kg, tiem ir šaurs purns ar spēcīgu žokli un lielas, trīsstūrveida ausis. Pakaļkājas ir augstākas par priekšējām, aste ir pātagu līdzīga ar spalvu.

Ir vairāk par 20 krāsu veidiem, izņemot melno un sarkano. Kaķi nav agresīvi, draudzīgi un suņiem līdzīgu uzvedību.  Saimniekam lojāli. Ļoti jautrs, gudrs un rotaļīgs.

Bambino.

kaķi

Ļoti reta un dārga šķirne. Jārēķinās ar €3000 naudiņām! Dzīvnieka vidējais svars ir 3 kg, augstums 25 cm.

Raksturīgās pazīmes ir vilnas trūkums, spēcīgs ķermenis, lielas ausis un īsas ekstremitātes, apaļas, zilas acis.

Ir 3 šķirņu toņu veidi: zils, balts, melns, izteikts plankumos. Viņu raksturs ir maigs un laipns. Bambino labi panes ceļošanu un ainavu maiņu. Kažoka trūkuma dēļ dzīvnieki bieži salst.

Bengāļu.

kaķi

Reta un liela šķirne. Svars sasniedz 8 kg. Atlētisks ķermenis ar labi attīstītiem muskuļiem un garām pakaļkājām.

Mute ir kvadrātveida, liels plats deguns, zaļas vai zeltainas acis, īsas ausis. Apmatojums ir vidēja garuma vai īss, blīvs ar vienmērīgu leoparda vai marmora krāsu.

Parastie toņi: sarkans, balts, pelēks. Kaķi var iemācīties izpildīt komandas. Ļoti lojāli, zinātkāri un attapīgi, viņi cenšas saimnieku visur pavadīt.

Bohēmijas reks.

kaķi

Šķirne izceļas ar biezu cirtainu kažoku. Vidēja auguma dzīvnieks ar lielu galvu, lieliem vaigiem un īsu, platu degunu.

Lielo acu krāsa atbilst kažoka tonim, ausis ir mazas ar pušķiem. Ķepas ir īsas un masīvas. Krāsa: balta, dūmakaina, zila, sarkana, kameja, bruņurupuča. Mierīgi, sirsnīgi dzīvnieki ar mierīgu raksturu.

Bombeja.

kaķi

Vidēja auguma dzīvnieks ar labi attīstītiem muskuļiem. Vidējais svars 3-6 kg. Apmatojums ir īss un blīvs. Krāsa ir tikai melna. Acis ir dzintara dzeltenas.

Uz priekšējām ķepām ir 5 pirksti, uz aizmugurējām ķepām – 4. Kaķi ir mierīga rakstura, mīl uzmanību un lielas kompānijas, ir piesardzīgi pret bērniem un svešiniekiem.

Brazīlijas.

kaķi

Mazs kaķis ar gudrām acīm. Galva un deguns ir vidēja izmēra, ausis ir lielas. Kakls ir garš, ķepas mazas un apaļas.

Ir sastopams jebkurā acu un apmatojuma krāsā. Apmatojums ir īss un zīdains, bez pavilnas. Rotaļīgi, attīstīti dzīvnieki, kuriem nepieciešama īpaša uzmanība. Viņiem ir plēsoņa raksturs, viņiem patīk staigāt brīvā dabā.

Britu garspalvainais.

kaķi

Kaķiem ir vidēja garuma kažoks, bet tie izskatās pūkaini, pateicoties to biezajai pavilnai un īsajām kājām.

Purns ir liels un masīvs ar izteiktiem vaigiem un lielām apaļām acīm. Ir daudz krāsu variāciju. Acu krāsai jāatbilst kažoka tonim. Raksturs laipns, sabiedrisks. Kaķi ir paklausīgi, mierīgi pārdzīvo šķiršanos no saimnieka

Britu īsspalvainais kaķis.

kaķi

Šķirnes vizītkarte ir īss plīša kažoks un purns ar masīviem vaigiem un apaļām oranžām acīm. Vidējais svars – 5-8 kg.

Kaķis ar raksturu, tas ir, viņus nevar samīļot, kamēr viņi to neļauj. “Briti” ir veikli un paklausīgi, viņiem patīk kārtība. Viņi paliek aktīvi visu mūžu. Viņi mierīgi pacieš atdalīšanu no īpašnieka.

Bramble.

kaķi

Kaķi ir graciozi. Viņiem ir raupjš, sunim līdzīgs kažoks. Spēcīgs ķermenis ar garu asti, skaistu purnu ar lielām ausīm un mandeļveida acīm.

Ir sastopama  krāsu daudzveidība. Viņi ir sirsnīgi, rotaļīgi, viegli apmācāmi, ar labi attīstītu mednieka instinktu. Ģimenē izvēlas vienu saimnieku, taču labprāt komunicē ar pārējiem mājsaimniecības iemītniekiem.

Burmietis.

kaķi

Vidēja izmēra gludspalvains kaķis. Vidējais svars – 5-6 kg. Attīstīto ķermeņa muskulatūru uzsver cieši pieguļošais kažoks, ar neparastu zīdainu struktūru.

Izteiktās apaļās acis papildina kaķa personību. Ir daudz krāsu variāciju, ķermeņa apakšdaļai jābūt gaišākai nekā augšējai.

Rotaļīgs un lojāls kaķis, kuram nepieciešama pastāvīga uzmanība. Vienatnē viņš būs nelaimīgs un var kļūt nomākts. Nu, gadās taču arī cilvēkiem. 🙂

Burmillas īsspalvainais kaķis.

kaķi

Kaķis ar proporcionāli salocītu ķermeni un labi attīstītiem muskuļiem. Svars sasniedz 4-7 kg. Dzīvniekam ir īss apmatojums ar gaišu pavilnu.

Viņi izceļas ar savu kārtīgumu un maigu raksturu. Viņi ir neuzkrītoši, ēdienā nav izvēlīgi un neizrāda agresiju.

Labu Dienu!

 

Paldies, ka izlasījāt šo ziņu, neaizmirsti abonēt (ja kas bez maksas) jaunākos rakstus!

ABONĒŠANA!

 

Dalies ar šo ziņu

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

scroll to top