Kaķa dzirde, interesanti par vienu no unikālākajām spējām

Kaķa dzirde.

Kā zināms, kaķi ir lieliski plēsēji.  Neskaitot aso redzi un zobus, sīkstos nagus un spēcīgās ķepas, viens no galvenajiem viņu medību instrumentiem ir dzirde.

Šajā rakstā mēs vēlamies dalīties ar  faktiem par kaķu dzirdi. Lasi un gatavojieties daudz uzzināt par savu mājas draugu kaķi!

Kaķa dzirde, ko mēs par to zinām.

Kaķa auss ir sarežģīta, tāpat kā citi kaķu maņu orgāni, tā sastāv no trim sekcijām – iekšējās, vidējās un ārējās. Kaķa ausu izmēru, formu un iespējas nosaka ģenētika, un  atšķiras atkarībā no šķirnes.

 Kaķa dzirde, auss īpašība ir tās mobilitāte.

Katra auss var kustēties neatkarīgi no otras, ļaujot izsekot dažādus skaņas avotus. Vairāk nekā desmit muskuļi griež ausi gandrīz par 180 grādiem.

Unikālā aus struktūra nodrošina perfektu skaņu šķirošanu.  Kaķi spēj ne tikai atšķirt un iegaumēt skaņas, bet arī noteikt to virzienu, augstumu un intensitāti. Pilnīgā tumsā viņi var “uzminēt” skaņas objekta trajektoriju.

Kaķa dzirde

Kaķa dzirde, viņš tevi uzmanīgi klausās.

Kaķu dzirdes diapazons ir unikāls, ļoti plašs un līdz galam neizprotams. Pētnieki saka, ka kaķis uztver un atšķir skaņas diapazonā no 45 Hz līdz 65 kHz.

 Kaķiem nav orgānu, kas rada ultraskaņu, bet viņi to labi dzird.

Tas viņiem palīdz, medījot grauzējus un mazus dzīvniekus, kuri sazinās, izmantojot ultraskaņu. Kaķa ausis ir sava veida lokators, kas var vairākas reizes pastiprināt skaņas.

Tieši augstās dzirdes jutības dēļ, kas mājās atskan trokšņu viedā, piemēram, putekļu sūcēja vai matu žāvētāja troksnis, bērnu kliedzieni utt. Tas viss ļoti ātri ieved kaķi stresa stāvoklī un mudina paslēpties nomaļā vietā.

Kaķim ir divreiz vairāk nervu galu, kas pārraida skaņas informāciju uz smadzenēm, nekā cilvēkam.

Viņiem ir arī lieliska dzirdes atmiņa.

Viņi viegli atceras savu vārdu un saimnieka izsaukšanas skaņas. Kaķi spēj atšķirt cilvēka runas intonāciju, kā arī līdz 100 vārdiem un līdz 10 dažādām komandām.

Ausīm ir arī komunikatīvā funkcija.  To pozīcija var paust mīluļa emocijas, noskaņojumu un stāvokļus.

Kaķa dzirde

Tātad ausis, kas piespiestas pie galvas un nedaudz pagrieztas atpakaļ, nozīmē brīdinājumu un runā par sasprindzinājumu.

Ja kaķis ir laimīgs, viņa ausis būs bezrūpīgas un vērstas uz augšu.

Auss kanāla odere satur dziedzerus, kas ražo ausu sēru, kas ir brūnā krāsā. Pārmērīga sēra ražošana var liecināt par kaķa veselības problēmām. Sarežģītās auss un auss struktūras dēļ ūdens iekļūšana ir kaitīga.

Kas īpašniekam šajā sakarā jādara?

  • Kaķu īpašniekiem ir pienākums rūpēties par ekoloģiju mājā, kurā kaķis dzīvo. Intensīvas skaņas un skaļa mūzika kaķim satrauc.
  • Ir nepieciešams veikt higiēnisku ausu kopšanu: pēc vajadzības noslaukiet izveidoto sēru, izmantojot vates spilventiņus, kas samitrināti ar īpašu losjonu vai  hlorheksidīnu. Ja sērs izdalās pārāk daudz, jums jāsazinās ar veterinārārstu.
  • Mazgājot kaķi, neļaujiet ūdenim iekļūt kaķa ausīs.

Labu Dienu!

 

Paldies, ka izlasījāt šo ziņu, neaizmirsti abonēt (ja kas bez maksas) jaunākos rakstus!

ABONĒŠANA!

Ja tev patīk raksti un tu vēlies atbalstīt turpmāko attīstību Kllproject.lv uzsauc kafijas tasīti kolektīvam, kas par to teiks lielu PALDIES! To var izdarīt ātri un vienkārši ar PAYPAL vai kredītkarti. Drošību garantējam!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *