Kad lūzīs vadzis Tautas kūtrumam ?

Ministru prezidents Valdis Dombrovskis ir strikti nolēmis iznīcināt pensionārus un pensiju sistēmu, kā tādu, toties savam birojam  nekaunas pielikt algas.
Dombrovskis savos izteikumos ir ieskicējis valdības tālāko darbību :

„Par pensiju sistēmas maiņu, ne tikai vecuma cenza ziņā, bet arī par iespējamo pensiju apmēra samazināšanu .”

Ekonomisti, kas atbalsta Dombrovska nemākulību ekenomiskajos jautājumos izsakās, ka ir tikai divi risinājumi… vai nu nodokļu slogam jāpieaug, vai pensiju īpatsvaram jāsamazinās.

Toties ir aizmirsuši par trešo risinājumu… jau divus gadus piesauktās strukturālās reformas, kas padarītu valsts pārvaldes aparātu lētāku un efektīvāku nav realizīta. Pateicoties Dombrovska un partiju nespējai ķerties pie lietas pēc būtības.
Raidījumā  „De facto” tika veikta esošā ekonomiskā stāvokļa analīze. Izdarītie praktiskie secinājumi un viedokļi  tika virzīti vienos vārtos… ļaunumu  sakne Latvijā  ir pensionāri.

Raidījuma analīze izskatās pēc Dombrovska biroja pasūtījuma…pirms pensiju nogriešanas pasākuma, kuru nekaunīgie  deputāti  aizkulisēs ir saskaņojuši un nolēmuši īstenot … Tautai rādot norūpējušos vaigu un līdzjūtības mākslotu teātri.

Raidījums norāda, ka pensiju samazināšana dotu vieglu risinājumu. Samazinot pensijas kaut vai par 10%, ir viegli iegūstami 100 miljoni latu.

Labklājības ministrija sarēķinājusi, ja no šī gada 1.jūlija piemaksas vairs nemaksās tiem pensionāriem, kuri kopā virs 200 latiem mēnesī – tad valsts varētu ietaupīt 14,1 miljonu latu.

Tas skartu 20,6% vecuma pensiju un 6,7% invaliditātes pensiju saņēmēju. Ja piemaksu atņemtu tiem, kuru pensija kopā ar pabalstu ir lielāka par 405 latiem – tad valsts varētu ietaupīt 1,3 miljonus latu.

Aritmētiska pensiju samazināšana ilgtermiņā problēmas neatrisinās. Pie pašreizējās pensiju sistēmas un demogrāfiskās situācijas šobrīd strādājošajiem pensijas būs mazākas.

Problēma ir apstāklī, ka pie pašreizējās demogrāfiskās situācijas pensionāru skaits turpinās pieaugt, bet strādājošo un nodokļu maksātāju skaits – tikai samazināties.
Un galvenais… Pensionārs ir ekonomikas galvenais “sildītājs”, jo kur tad viņš liek to savu pensijui…
Iztērē Latvijā…veikalos, pārtikas iegādē, komunālajos maksājumos, kā arī farmācijas biznesa galvenais subsidētājs. Ja samazinās pensijas, vai PVN atgriezīsies valsts kasē ? Nē…situācija būs vēl sliktāka,  jo pensionāriem nebūs līdzekļu tēriņiem un būs paredzami milzīgi komunālie parādi utt.

Risinājums ir vienkārš…

Uz pusi jāsamazina pārvaldes aparāts …uz pusi samazinat deputātu skaitu…. ministrijās uz pusi samazināt izdevumu daļu un atļaut dzīvot no ieņēmumu daļas 0.001 %.
Samazināt nodokļus uz pusi …tajā skaitā PVN noteikt 12%.

RADĪT VISLABĀKOS PASAULĒ APSTAKĻUS UZŅEMĒJDARBĪBAS ATTĪSTĪBAI

Dombrovskis, kā vienmēr plaši un gari runā , bet ne kādas konkrētības lietu risināšanai pēc būtības…melis un tukšu salmu kūlējs :

Nav mums vajadzīgi šādi stulbi netālredzīgi ierāvēji politiķi….Pat nezinu, kā vēl raksturot mūsu politisko „eliti”… divdesmit gadu laikā radītais sabrukums Latvijā ir pierādījums, ka nav vispār ko raksturot.
Latvijā politiskās „elites” nav un nav bijis…ir sīki klaču mēroga mietpilsoņi, kas tendēti zagt un nestrādāt Tautas labā.

Kas tad mums palikušajiem Latvijā atliek ?

Vai nu jārīkojas, kā marksistiem …atņemt salaupīto, vai arī jāievieš tiešo Eiropas pārvaldi Latvijā. Pašu politiķus jāpatriec nacionalizējot salaupīto.
Ir jau arī pēdējā iespēja …tautas vispārējais streiks, vai pilnīga varas ignorēšana.
Nāk Tev pretīm laimē starojoš „tautas kalps”…iemet viņam sejā sīknaudu …lai saprot, kā tu viņu vērtē.

Kad lūzīs vadzis Tautas kūtrumam, kad sāksim cīnieties par tiesībām normāli dzīvot savā dzimtenē ?

PAPILDINU 2011.03.07.

Paldies, ka izlasījāt šo ziņu, neaizmirsti abonēt (ja kas bez maksas) jaunākos rakstus!

ABONĒŠANA!

 

Dalies ar šo ziņu

4 Atziņas “Kad lūzīs vadzis Tautas kūtrumam ?”

 1. uv saka:

  Vienīgā izeja no pensiju problēmu apburtā loka ilgtermiņā ir sociālā budžeta ieņēmumu paaugstināšana, kas realizējama tikai ar uzņēmējdarbības attīstību un legāla atalgojuma veicināšanu valstī, biznesa portālam «Nozare.lv» sacīja AS «Citadele atklātais pensiju fonds» valdes priekšsēdētājs Uģis Vorons.

 2. piter saka:

  Verzei radies iespaids, ka daži eksperti nav kompetenti savā jomā, tāpēc viņiem drīzāk būtu jāstrādā par sētniekiem.
  UN ES TAM PIEKRĪTU…

 3. gogo saka:

  ….mīļie pensionāri- līdzpilsoņi- sekosim grieķu un franču p[emēram = iziesim ielās, prasīsim lācīša atkāpšanos !!!!

 4. Valdis saka:

  Daudz Laimes mīļas pensionāres, mammas un vecmammas 8.martā !
  Dombrovskis un valdībā svaidītie.
  Kartiņa šeit :
  //kllproject.lv/wp-content/uploads/2011/03/8-marts.jpg

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

scroll to top