Kabatas zagļi, zagšanas metodes, kā sevi pasargāt no apzagšanas

Kabatas zagļi.

Viņi, kabatas zagļi, vislabāk un drošāk jūtas vietās, kur ir daudz ļaužu, piemēram, transportā, tirgū un veikalos. Tūristus apzog pie iecienītiem vēstures objektiem, piemēram, tūrists fotografē vai filmē.

Ierasta prakse un izpildījums, ka kabatas zagļi vienatnē “nestrādā”.

Viens novērš uzmanību un otrs zog.

Atceries, ka daudziem no viņiem rokās būs sainis, apģērbs vai kāds cits uzmanības novēršanai derīgs priekšmets. Pat sarullēta avīze ir zaglim labs rekvizīts. Nav izņēmums puķu pušķis.

Turies tālāk no jocīgiem un uzmācīgiem svešiniekiem, kas sarunas laikā, Jums nejauši pieskaras vai palīdz notīrīt, it kā kādu netīrumu uz Jūsu apģērba.

Ja tevi nejauši pagrūda, uzmanies, zagļiem tas ir iecienīts zagšanas variants. Par pludmali pat nerunāšu! Var apbrīnot lētticīgos līdzpilsoņus, kas zaglim savu maku gandrīz atdod.

ATCERIES, viens zog, otrs novērš uzmanību!

Uzmanies no zagļiem sabiedriskajā transportā.

Parasti apzagšana notiek pārpildītā transportā. Uzmanies no pārāk cieši sekojošas personas iekāpjot un izkāpjot no transporta.

Centies nestāvēt sabiedriskajā transportā cieši iekļauts nepazīstamu un šaubīgu personu lokā. Nesteidzies palīdzēt, ja pēkšņi kāds ir izbēris sīknaudu vai citas mantas, zaglis var:

“DARBOTIES”, CIEŠI TEV BLAKUS!

Par iereibušiem nemaz nerunāšu, tas ir viegls mērķis zagļiem un pilnīgi cits stāsts, jo šeit tiek pielietotas citādas metodes, kas var robežoties ar atklātu laupīšanu.

Kabatas zagļi

Galvenās zagļu iemīļotās zagšanas metodes.

1. Neaiztaisīta soma vai plastikāta maisiņš

Piekļūt pie neaiztaisītas somas (nav aizvilkts slēdzējs utt) vai plastikāta maisiņa satura ir viegli, maldinoši domāt, ja jau es nesu un turu somu rokās tā ir drošībā. Atceries, ka ar lipekli aiztaisīta soma ir pakļauta tādam pašam riskam, kā neaiztaisīta.

Atceries, ka tik iecienītās jauniešu mugursomas ir viegls ieguvums zaglim. Pārāk viegls!  Mugursomu sabiedriskajā transportā nekad neturi aiz muguras, pārvieto to sev priekšā uz pleca un piespied ar roku pie ķermeņa.

Tas pats attiecas uz rindām un citām sabiedriskām ļaužu pilnām vietām.

Maciņus turiet dziļāk somā, vai somas kabatiņā, kas ir tava ķermeņa pusē un ja iespējams kontaktā ar tavu ķermeni. Lielās somas nenovieto uz grīdas un neturi tur naudu un vērtīgas mantas. Kamēr būsi aizņemts ar ko citu, soma iespējams pazudīs.

2. Bikšu aizmugurējā kabata (vīriešu)

Zagļu žargonā šī kabata saucas “svešā”:  ļoti viegli zaglim ir izvilkt naudu vai maciņu no šīs nekontrolējamās vietas.

Vasaras laikā, ja nav citu vietu, kur glabāt maku un naudu, vislabāk savu īpašumu nosargāsi bikšu sānu vai priekš-kabatā. Nav par ļaunu ar aiztaisāmu slēdzēju.

3. Mobilais telefons ( uz kakla aukliņā)

Nogriezt aukliņu un nozagt telefonu zaglim ir vienkārši. Vēl jo vairāk pūlī! Atceries, ka mobilais telefons tiek uzreiz “pāršūts” un realizēts. Nekāda telefona bloķēšana no operatora puses vai telefona vietas izskaitļošana nelīdzēs.

4. Mašīnas labais priekšējais sēdeklis

Bieži auto vadītāji liek rokas somas un makus uz labā priekšējā sēdekļa un nenobloķē durvis. Tādu pievilcīgu ķērienu zaglis garām nelaidīs.

Tevi var apzagt!

Benzīntankā, kad uzpildi degvielu vai attaisot bagāžnieka vāku, jo neredzi, kas notiek auto priekšpusē. Mainot riepu, ko var gadīties ir pārdūris zaglis. Pie luksofora vai rindā pēc picas, vai ar sarunu, TEVI, aizņem nepazīstams cilvēks, otrs var veikt zādzību.

Atceries!

Labāk, automobilī,  mantas novietot neredzamās vietās, ja aizej uz ilgāku laiku, vērtīgas mantas atstāt ir vieglprātība.

Braucot ar auto, turi visas durvis aizslēgtas, jo pie luksofora, kad esi apstājies- zaglis var atraut durvis un vērtīgākos priekšmetus nozagt.

Vai kas ļaunāk! Pašu “izvilkt” no mašīnas un aizbraukt ar Tavu auto.

5. Bagātnieka sindroms (izrādīšanās).

Padoms.

Nekad neplāties pie bankomāta vai veikalā ar maku, kas pilns ar naudu! Atceries, ka šādās vietās zagļi var uzturēties un noteikti ievēros, kur Tu maku ieliec, un gaidīs izdevīgu zagšanas momentu.

Ja esi lielas naudas laimīgais īpašnieks, to neturi viena vietā – makā. Ieliec to dažādās iekšējās kabatās, konvertos vai kā citādi.

Nodrošini naudas atrašanās vietu dažādību.

Un visu laiku netausti slēptās kabatas saturu, no malas tas ir uzkrītoši redzams.

Sargā sevi un Dievs Tevi sargās!

Labu Dienu!

 

Paldies, ka izlasījāt šo ziņu, neaizmirsti abonēt (ja kas bez maksas) jaunākos rakstus!

ABONĒŠANA!

 

Dalies ar šo ziņu

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

scroll to top