Kā norakstīt auto 2010.gadā. (jaunumi)

Nav jaunums, ka nodeva par transportlīdzekļiem jāmaksā katru gadu, toties jaunums, ka(Pēc valdības ārkārtas sēdes 23.novembrī ) ir jāmaksā neatkarīgi no tā, vai transportlīdzeklim tiks veikta valsts tehniskā apskate vai nē.
Sanāk tā … ja sakarā ar krīzi un benzīna dārdzību esmu nolicis auto vai motociklu pie ‘žoga’ man būs jāmaksā tik un tā …

Tagad mazliet labākas ziņas, kā 2010. gadā tikt veiksmīgi galā ar šo nodevu un vecajām transporta vienībām.

Par jaunumiem auto norakstīšanā, kas jūs atbrīvos no nodevas maksāšanas par savu spēkratu.

Ja 2010. gadā ar auto nekas nav veikts, nav ieta ne CSDD apskate, ne pārreģistrācija vai reģistrācija, tad transportlīdzekli var norakstīt ne caur apstrādes uzņēmumu. Tas nozīmē, ka nav obligāti jānodod vecais mocis lūžņos. Ja ir saglabājusies numurzīme vai transportlīdzekļa reģistrācijas apliecība, tad tos ir jāuzrāda CSDD, un transportlīdzeklis tiek norakstīts. Ja dokumentu nav, tad uz iesnieguma pamata transportlīdzekļa īpašnieks var pateikt, ka tas ir iznīcināts, un norakstīt transportlīdzekli.”

Samaksājot 1,75Latus automašīnu norakstīs un turpmāk nodeva par šo braucamrīku nebūs jāmaksā.

Taču, ja ar auto šogad veikta tehniskā apskate vai pārreģistrācija, bez pārstrādes uzņēmuma neiztikt.

CSDD : “Visdrošāk un dabai visnekaitīgāk ir transportlīdzekli norakstīt caur apstrādes uzņēmumu. Tātad CSDD mājaslapā jūs varat uzzināt, kādi ir sertificēti apstrādes uzņēmumi, un vērsties kādā no šiem uzņēmumiem, lai norakstītu tranportlīdzekli caur viņiem. Un jums uz rokas paliek tikai dokuments, ka transportlīdzeklis nodots apstrādes uzņēmumā.”

Visbeidzot ikkatra sirdsmieram CSDD iespējams iegūt arī apliecību par automašīnas norakstīšanu.

Nu un ja tomēr jāved transports uz utilizāciju, lūk informācija :

Uzņēmumi, kas pieņem tehniku uz pārstrādi  – skaties šeit

Transportlīdzekļa nodošana un pieņemšana apstrādei

Kas var nodot transportlīdzekli apstrādes uzņēmumam

Dokumenti, kas nepieciešami transportlīdzekli nododot apstrādei

Ceru , ka raksts palīdzēja rast mazu mierinājumu Valdības jauno nodokļu burzmā.

Paldies, ka izlasījāt šo ziņu, neaizmirsti abonēt (ja kas bez maksas) jaunākos rakstus!

ABONĒŠANA!

 

Dalies ar šo ziņu

7 Atziņas “Kā norakstīt auto 2010.gadā. (jaunumi)”

 1. krošonis saka:

  Labi, ka tā, citādi savu antīko moci negribēju nodot lūžņos un maksāt par antikvāru galīgi nelonē. Tagad lai stāv laimīgs bez reģistrācijas, kad kāds muzejs nopirks par miljonu 🙂

 2. jjj saka:

  Bļin kā var zinat ,kur ? vai man skaitas kāds lūznis vai nē,kas zina ?

 3. laimisk saka:

  CSDD piedāvā šādas iespējas telefoniski iegūt informāciju no CSDD transportlīdzekļu un to vadītāju valsts reģistra:

  Informāciju par vadītāju var iegūt:

  1) piezvanot pa maksas tālruni 90004099 (maksa ar PVN Ls 0.97 minūtē) tikai Latvijas telefonu operatoru abonentiem. Nosaucot vadītāja personas kodu, var uzzināt vai konkrētai personai:
  kā arī sīkāk par info iegūšanu no reģistra ŠEIT

 4. sandis saka:

  Vērtīga infa,paldies.

 5. Wallaby saka:

  Šodien norakstīju savu veco Fordu, ar kuru nebiju braucis vairāk par 5 gadiem.
  Aizgāju uz CSDD, pateicu, ka gribu auto norakstīt. “Auto pase ir?” – Nē. Ok. Vecis ielīda kompī, pabrīdināja, ka vairs nekad nevarēšu to piereģistrēt, ka šasijas numuru nevarēs nekad izmantot, pats pa to laiku sastādīja veidlapu. Tad “print”, parakstījās pats un parakstījos es. Viss. “Jūsu auto ir norakstīts!” 0.00 Ls, 5:00 min.

 6. janka saka:

  Ar ziņojumu pie Angļu police , tie apskatīs un nosūtīs pieprasījumu Latvijas CSDD , ja tāds auo ar tādu numuru būs reģistrēts varēsi to norakstīt caur Anglijas policiju.
  Tikai neuzraujies uz angļu sodiem, kas ir ievērojami lieli. Piemēram , ja auto nav apdrošināts uttt. Vai neesi ziņojis par dokumentu zaudēšanu.

 7. laimisk saka:

  2013.g…

  Valdība atbalstījusi grozījumu Nolietotu transportlīdzekļu apsaimniekošanas likumā, kas ļaus atteikties no noteikta parauga veidlapām, veicot sauszemes transportlīdzekļai «norakstīšanu» – tas notiks elektroniski.

  Likuma grozījums paredz deleģējumu Ministru kabinetam noteikt transportlīdzekļa likvidācijas sertifikātā norādāmās ziņas, kā arī likvidācijas sertifikāta aizpildīšanas un izsniegšanas kārtību. Saskaņā ar to Satiksmes ministrija jau ir izstrādājusi Ministru kabineta noteikumu projektu «Nolietota transportlīdzekļa likvidācijas sertifikāta aizpildīšanas un izsniegšanas kārtība», kas ir izsludināts Valsts sekretāru sanāksmē. Jaunais regulējums paredz informācijas elektronisku ievietošanu Ceļu satiksmes drošības direkcijas uzturētajā Transportlīdzekļu un to vadītāju valsts reģistrā, kas ļaus saīsināt transportlīdzekļa «norakstīšanai» nepieciešamo laiku un nodrošināt tūlītēju šo ziņu apriti.

  Šobrīd, pieņemot nolietotu transportlīdzekli pārstrādei, apstrādes uzņēmums transportlīdzekļa īpašniekam izsniedz noteikta parauga transportlīdzekļa likvidācijas sertifikātu, kura veidlapa iepriekš tam jāsaņem CSDD. Savukārt pēc nolietotā transportlīdzekļa pieņemšanas pārstrādei viena mēneša laikā apstrādes uzņēmumam jāiesniedz šāds sertifikāts CSDD.

  Esošā kārtība rada lieku administratīvo slogu apstrādes uzņēmumiem (šobrīd tādu Latvijā ir ap 120), veicot veidlapu saņemšanu un pēc tam – nodošanu CSDD. Sarežģījumi var rasties arī nolietoto transportlīdzekļu īpašniekiem, ja viņi pēc transportlīdzekļa nodošanas apstrādes uzņēmumam vēlas veikt darbības, kas atkarīgas no to īpašumā reģistrētajiem transportlīdzekļiem (piemēram, deklarāciju aizpildīšana, maznodrošinātas personas statusa iegūšana u.tml.).

  Lai grozījums Nolietotu transportlīdzekļu apsaimniekošanas likumā stātos spēkā, tas vēl jāpieņem Saeimā.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

scroll to top